Turkce Nasil Ogrenilir?

4 yil once Turkiye'ye geldim.Yunanistan'da da biraz biliyordum.Anliyorum ve anlatiyorum ama daha fazla ihtiyac var.Insanlar yanlis anliyor sexy olmak icin boyle yaptigimi dusunuyorlar ama gercekten oyle degil.Kelime olarak herseyi bilmiyorum ve Turkler gibi konusamiyorum.Turkce kitap okuyorum ama zor.Hersey anlamiyorum.Bazi arkadaslarim kitap okusan bile bizim gibi konusamazsin diyorlar.Cok kotu.Turkce nasil ogrenilir?

0|0
19|37

En İyi Kız Görüşü

• Yazın gayet iyi. Konuşma pratikle öğrenilecek bir şey. Benim fransız tanıdığım 5 senedir Türkiye'de ve hiç kursa gitmeden öğrenmiş. İnsanların arasına karışan biri ama. Hani sadece Türklerin söyleyebileceğini düşündüğüm şeyleri söylüyor ve anlıyor. Telafuz meselesi çok da önemli değil aslında elbette ki aksanın olacak. Şirin bile geliyor insanlara. Seksi olmak için yaptığını düşünmez kimse emin ol. Özet olarak Türklerle takıl, dinle ve konuş ortaya atla.

0|0
    0|0
    • Hep Turklerle konusuyorum.Kizlarla hotelde kalirken sabaha kadar konusuyorduk.Ama bazen insnalar yanlis dusunuyor gercekten.

• Cok tesekkurler:)

• Rica ederim ne demek :)

Erkekler Ne Diyor 37

• bu yazıyı sen yazdıysan eğer gerçekten harika hatta öyle ki Türkçe deki T yi bile büyük harf yapmışsın saygıdan ötürü. bence sen Türkçe konuşmaya değil Türk olmaya bile başlamışsın :D konuşmaya gelince zamanla olacak bir şey konuş konuşabildiğin kadar :D

0|0
    0|0
  • zamana bırakcaksın ve devamlı pratık yapıcaksın ama baya bır zamanını alır bilindiği gibi türkce en zor dıllerden bırıymıs - tabi bize kolay :D

0|0
    0|0
  • Valla çok güzel yazmışsın belkide bir çoğumuzun dikkat etmedigi imla kurallarına dikkat ediyorsun seni yargilamayacak türk arkadaşlar edin sürekli sohbet et konu ne olursa olsun spor siyaset ekonomi film çay kahve pantolon gömlek gibi ama senle konuşurken kendisini kasmayan biri olsunki o konuşurken anlamadığın kelimeyi sorup neden o kelimeyi kullandığını sorup ogrenebilesin

0|0
    0|0
    • Arkadaslar relax bana diyorlar istersen Ingilizce konus herkes anlar burada.Turkce bilmek gerekmez diyor

• vallada billada benden guzel turkce yazıyorsunuz, konuşmayıverın o kalsın:)

0|0
    0|0
  • turkce kıtap oku dizi film ve buraya takıl yardımcı olruz

0|0
    0|0
  • en güzeli yaşayarak öğrenmek..

sokakda öğrenirsin..

markete veya parka gittiğinde ya da lokanta,kafe gibi yerlere gittiğinde hep konuşmaya çalış..

varsın yanlış anlasınlar..

yabancı olduğunu söylediğinde sorun kalmaz..hatta türkçe konuşmaya çalışıyor diye daha fazla ilgi gösterirler..bizim gibi konuşmayı zamanla öğrenirsin..

zaten bizim bile aramızda farklar vardır..her bölgenin kendine has konuşma tarzları vardır..

bunu kafaya takma bence..

0|0
    0|0
    • Yani Turkce konusmak zorundayim zaten.Turkiye'de yasiyorum.Evde olmuyorum

• sen konuşmaya gayret et yeter..zamanla konuşman güzelleşecektir..

• Bol bol türkçe konuşmalısın. ayrıca sana yaptığın konuşma esnasında imla hatalarını düzeltmeye yardımcı bir arkadaşın varsa işin daha da kolaylaşabilir.

0|0
    0|0
    • Hepsi yardim ediyor ama bugun akilda yarin gidiyor cumleler.Konusuyorum.Unutmamak icin Yunanca bile konusmuyorum ama 16 Eylul'de Ingiltere'ye gidecegim.Orada ne yapacagim ben?

• neyse anlaşıldı dalga geçiyorsun. (: ciddiydim halbuki sağlık olsun (: iyi akşamlar yunan dostum ;)

• Yok ozur dilerim ben sen oldugu bilmiyordu ondan kabul etmedi.Simdi anladi

• dizi film izle,sürekli arkadaşlarınla muhabbet et yalnız normal bir türk gibi sormuşsun bu büyük bişey

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle ikili diyaloglarla.

Benim yunanistandan çok arkadaşım var ve hani Ti ston putso'ya kadar yerel küfürlerini bile öğrettiler.İstanbulda onları misafir ettim kasımda bende gidicem hani ki sen zaten Türkiye'desin her türlü öğrenirsin.Çekinme çık sokağa ve güvenilir insanlarla konuş.

0|0
    0|0
    • Sen Turkiye'de yasiyorsun.Arkadaslarin sana Yunanca mi ogrettiler?Yunanca biliyor musun?

• Tanımlanman sanırsam İstanbul içindi :)

• Istanbul da guzel:)

• Türkçe kitaplar oku

1|0
    0|0
  • Arkadaşlar genellikle iyi tavsiyeler vermiş . Benim diyeceğim sakın şivelere girme . İstanbul Türkçesini öğrenmeye çalış . Eğer sokaktakileri anlamıyorsan normal . Memleketin 4bir yanında değişik değişik şiveler var.

0|0
    0|0
    • Anlamadim cok:)

• Deyeceğim müziklerdeki filmlerdeki kitaplardaki türkçeyi öğren . Sen bir karadenizliyi trakyalıyı veya doğuluyu anlamıyorsan sıkıntı yapmana gerek yok . Konuşarak iletişim halinde olarak sıkıntını çözersin .

• Anladim galiba tesekkurler:)

• okuyarak değil, pratik yaparak gelişir konuşman...

ama en iyisi diksiyon kursuna gitmek...

0|0
    0|0
    • Onlar bana dedionce grammar ogren grammar ogrenmeden sana ogretemeyiz

• ama 4 sene önce türkiyeye yeni gelmiştin ;)

hem senin diksiyonun kötü mü gerçekten. bence gayet iyidir.

• Evet geldim ve ogrenmeye basladim:)

• Konuşarak öğrenilir.

0|0
    0|0
  • Surekli tekrar edeceksin. Cok degisik konularda bol kelimeler kullanarak insanlarla konuscaksin. Yalniz dilinde bir kiriklik kalacak her zaman.

0|0
    0|0
    • Hep mi kalacak?Ama ben slang bilmiyorum idiom bilmiyorum ve kitap okumak hep yardim etmiyor

• Anladim tesekkurler

• telafuz sorunu baştan başladıysa hep devam eder maalesef.

0|0
    0|0
    • tanıdıklarım öyle hep, baştan bozuk konuştuklarında öyle devam ediyor. bu 50 senedir istanbul'da yaşayan ana dili kürtçe olan babannemde de öyle, 10 senedir istanbul'da yaşayan amerikalı bir arkadaşımda da öyle. iran'dan falan gelenler türkçeyi düzgün konuşuyor ama batıdan gelenler için zor. diksiyon kursu falan işe yarar mı bilemem ama.

• Anladim tesekkurler

• Sen bir kadin olarak özelikle bir yunan olarak neden geldin Türkiyeye... dikkat et kendine. Senide o Japon kiz gibi öldürüp sonra tecavüz etmesinler.

1|0
    3|2
  • yoo bence yanlış düşünüyorlar :) birisinin uğraşması lazım senin üzerinde hepsi bu bence :)

0|0
    0|0
  • Yazında az da olsa imla hataları var ama iyi yazdığın ve anladığın iyi konuşabildiğin anlamına gelmez..Haklısın bu konuda. Bir uzmandan yardım alman gerekir..

0|0
    0|0
  • Bizim türkler gibi konuşmanı tavsiye etmem. Bazen türkleri ben bile anlamıyor :D

0|0
    0|0
  • Türkce bilen bir arkadas edin

0|0
    0|0
  • you gotta be kiddig me

0|0
    0|0
  • Meşhur bir benzetme vardır dil dile değmeden dil öprenilmez derler en iyi yol hakikatten budur kısacası kendine bir erkek arkadaş bulacaksın

0|0
    0|1
  • buradaki tiplerin çoğundan daha iyi türkçe konuşabildiğine kalıbımı basarım.

0|0
    0|0
  • Serdar Ortaç dinle günlük konuşma dilini en iyi yansıtan sanatçı :D

0|0
    0|0
  • türk birisiyle çık benden daha iyi konuşursun türkçeyi o zmn:D

0|0
    0|0
  • sen bızım ınsanımızı ne takıyoesun kafana bosver ya

0|0
    0|0
  • öğrenilir daha çok sosyalleş ve değişik şivelerde kendini geliştir türkçen çözülür...

0|0
    0|0
  • Kurslarına gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Sofia ben bir ara sana keşke benim sevgilim olsan diyen kişiyim gerçekten fıstık gibiymişsin :)

0|0
    0|0
    • Tesekkurler:) Hatirlamiyorum ama dogru olabilir demis olabilirsin:)

• Benimle seks konusuyor ama neden ki?

• O zamanlar her istediğimde konuşmuyor diyodunda :) Senin gibi seksi bir kızla sabah akşam seks konuşurum ben :)

• Türkçe müzik dinle, haberleri dinle. Türk dizilerini izle falan

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 18

• Türkler gibi konuşman çok zaman alabilir. Sadece türkçe'de değil, çoğu dilde bu böyledir. Gramer ile günlük konuşma dili arasında fark vardır. Kitaplar daha çok gramere uygundur, bu yüzden bu ikisi arasında açığı en iyi türklerle vakit geçirerek kapatabilirsin. Her ikisini de, yani kitaplarla ilgilenmeyi de, günlük konuşmaları da eksik etmemeni öneririm. Bu sadece türkçe için değil her dil öğrenimi için gerekli bir şey. Fakat günlük yaşamda da düzgün türkçe konuşan arkadaşlar edinmeye çalış. Bu garip bir tavsiye oldu ama türkler bile türkçeyi doğru düzgün konuşamazken kendini fazla kasma :)

1|0
    0|0
    • :) Cok anlamadim ama iyi bir sey dedin galiba.Tesekkurler:)Dil sinifinda okudum ben ve Ingiliz Edebiyati okuyacagim Ingiltere'de .Ingilizce ogrendim ama hic boyle olmadi kolay ogrendim.Turkce cok iyi bilmiyorum ondan uzuluyorum

• evet sana karışık gelmiştir muhtelemen yaa kusra bakma, ingilizceyi öğrenmek kolay fakat Türkçe gerçekten zor bir dil :) sorun etme alışırsın bence..

• Tesekkurler:)

• ben hiç türkiyeye gelmedim böyleinternette takılarak türk dizileri izleyerek falan öğrendim burdan arkadaşlar dindim bilmediklerimide öğrendim ama konuşmaya gelince biraz zor oluyor evet türkiyeden biriyle koınuştuğumda garip oluyor söylemek istediğimi hemen diyemiyorum ya da doğru söyleyemeyedebilirim ama bisüre sonra geçiyor :/ alışırsın nolcak ki ya önemşli olan anlamak anlatmak

0|0
    0|0
  • seksi ama.

0|0
    0|0
    • Tesekkurler:) Disarida bilmedigim kizlar geliyor ve sen bunu sexy olmak icin yapiyorsun diyor uzuluyorum cunku ben brand icin bir sey yapmam

• Kendine güveni olmayan kızlar kıskançtır.

Bu her yerde böyle.

Neden şaşırıyorsun?

• yeni dil zordur. baştan biraz biliyo olsan bile zor.

kitap okuyarak değil konuşarak olur o iş ama sen derdini anlatabiliyosan günlük hayatında sorun çıkmıyosa niye endişeleniyosunki. bırak aksağanlı kalsın.

1|0
    0|0
  • Arkadaşlarınızın jargonunu bilmek lazım. :)

Onlar gibi konuşmak için, onlar ile aynı ortamı paylaşacaksınız, bu kadar basit.

Size buradan dokundurabileceğimiz bir yardım olduğunu düşünüyor musunuz, var ise nedir?

0|0
    0|0
  • Yazı dilin gayet iyi. Bu şekilde de konuşabiliyorsan çok güzel. Geliştirmek için daha çok Türkçe konuşman gerekir.

0|0
    1|0
    • Annem ve babam da Turkce biliyorlar.Yunanlar.Onlarla bile Turkce konusuyorum

• Ben Türkiyeye 5 sene önce geldim :) senin gibi sıkıntı çekiyordum fakat dili geliştirmek için sürekli konuşman,iletişimde olman gerekiyor bunu öğrendim.Gerisi yetenek diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yok canım yaparsın abartmış arkadaşların çokta güzel anlatmışsın sıkıntını başarırsın bence :)

1|0
    0|0
  • tatlım senın yerınde olmayı ısterdım en sevdıgım kadın sıvesı :)) hem bılıo hem bılmıo :)

0|0
    0|0
  • kurslar falan varsa gitsene

0|0
    1|0
    • Course gittim zaten ama yoldaki bir adam bir sey dediginde anlayamiyorum hep

• çok okuyarak ve çok dinleyerek

0|0
    0|0
  • Sosyalleşerek :)

0|0
    0|0
  • bizden iyi yazıyosun

0|0
    0|0
  • level 5 olacak kadar öğrenmişsin ,idare edicen artık kjhghjmk

0|0
    0|0
  • gayet güzel anlatmışsın derdini çoğu kişiden daha iyi türkçe biliyorsun sen üzülme :)

0|0
    0|0
  • Sana çileden çıkmadan Türkçe öğretecek bir Türk sevgili gerek :)

0|0
    0|0
  • genelde kendi dilin gibi akici konusmak zordur. bende yunanistanda yasiyorum ve yunanca biliyorum ama akici degil tabiki cok fazla.. bence yinede insanlarla kaynasip bol bol pratikle duzelecek bisey bu

0|0
    0|0
  • Dizi izle bol bol, türkçe şarkılar dinle.. kitaplar oku! ister istemez gelişecektir :) Umarım ilerletirsin..

1|0
    0|0
Yükleniyor...