Sesimi nasıl geliştirebilirim ?

Hem çalıp hemde söyledim .

Nasıl olmuş ?

link

Güncellemeler:
buda diğer bir parça ;

link

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Mikrofona uzak durup biraz daha bağırarak söylesen keşke. Sesini kullanamıyorsun bu durumda. Ayrıca şarkının sözlerine bir daha bak yanlış kelimeler kullanıyorsun. Gitarın daha tiz sesleri senin sesine daha uygun olabilir, dene. Ayrıca diyafram kullanmanı gerektiren bir şarkı seçmişsin, belki başka bir parçayı daha başarılı okuman mümkün olabilir, sesini kasmak zorunda kalmış gibi bir halin var. Gitar ve senin sesin birbirlerine karışıyor 2 mikrofon kullanma şansın varsa gitarın mikrofonunu ayırman bunu engellemek için çare olabilir. Çabandan dolayı tebrik ediyorum, yılmadan devam et, benim sesim yarısı kadar olsaydı keyfim 1500 olurdu. Bir de sanırım kayıt yapıyorum düşüncesiyle şarkının ruhunu yakalayamıyorsun, konsantrasyonunu kaybediyorsun galiba, aşka konsantre ol ve daha içten söyle. Diyafram kullanmayı öğrenmeye çalış.

1|0
    0|0
    • diyaframımı kullanamıyorum .astım hastası olduğum içinde nefes alış verişimde sıkıntı çekiyorum .. Birde kayıt yapıyorum diye olduğundan daha fazla kasarak söylüyorum.Tüm yorumlarınızda haklısınız güzel eleştiriniz için teşekkür ederim =) İlk olarak diyafram çalışarak başlayacağım işe =)

• Amatr yapıyorum asıl istediğim masal seslendirmek =) Bu arada skype nelere yarıyor değil mi =) Arkadaşın sayesinde oldu yılmadan kaç kayıt aldık ah bir bilsen :D O sözlerini yaptı bende besteleyip gitarla eşlik ederek söyledim =) Kibar sözlerin için çok sağol görüşmek dileği ile iyi gnler dilerim

• Masal mıııı? Ya burada ne ilginç işlerle uğraşan insanlar var yaa :) Çok hoş vallahi, bu arada ben bu klibe takılıp kaldım, nasıl kurtulunuyor bundan? :D Sana da iyi günler, kolaylıklar.

Erkekler Ne Diyor 12

• Dİnleyemiyorum şu an ama merak etme ilk fırsatta dinleyip elimden geldiğince alay edicem

1|0
    0|0
  • Gulerek soylemesen daha iyi olurdu arada detonede olmasan profestonel sanardim sesin guzel

1|0
    0|0
    • karşımda arkadaşım güldürdü =) teşekkr ederim

• baglama calıyorum bende..sesımde tok sayılır..egıtmını almadım ama ıyı bır kulagın varsa sesın ona gore sekıllenıyor zamanla..eline diline saglık güzel bır calısma:))

1|0
    0|0
    • çok kibarsınız teşekkür ederim çalışıyorum bakalım detonelerimide düzeltirsem daha iyi olucak =)

• asıl ben tesekkur ederım sanatla ugrastıgın ıcın..başarılar:)))

• teşekkür ederim saygılarımla sizlerede başarılar dilerim =)

• Sesine kurban olam ben beğendim eleştiriye gerek yok :D

1|0
    0|0
  • bu kızın sesi o kadar şirin ki hakaret etse teşekkür eder insan ;)

1|0
    0|0
    • küfür etmem ki =) teşekkür ederim

• yan flütte candır ona da devam hadi ben seni fazla tuttum iyi günler ;)

• iyi günler ;)

• tamamdır. Bizimlesin!

1|0
    0|0
  • sesin çok güzel hocam böyle şirin bir sesin var ;) çok şirin ya ;)

1|0
    0|0
  • gayet güzel bence

1|0
    0|0
  • Sesin güzel yanlız bu şarkı olmamış ya ilk gitarı öğrendiğim zamanlar aklıma geldi :')

1|0
    0|0
  • Bence süper olmuş, etkilendim ve duygusal anlamda yüklem dolu buldum... ağzına sağlık

0|0
    0|0
  • sadece bu sesin için evlenirim seninle :D

0|0
    0|0
  • Sen çok tatlısın =)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sesin çok tatlı ama daha iyi çalmalısın bence.

1|0
    0|0
    • profesyonel değilim ama geliştirmek istiyorum ..Sürekli şarkı söylüyorum ama ancak bu kadr düzeldi =)

• Bir şarkı dinleyeceksin sonra dinlediğini çalmaya çalışacaksın...Gitarın eksik biraz onun için söyledim bunu.Sesin için değil.

• yaklaşık 7 senedir gitar çalıyorum =) sesimle bağdaştıramadığım içinde amator kalıyor gitarımın telleri aslında çalışımdan ziyade sesimde problem =) deniycem dediğini çok ama çok teşekkür ederim

• Güzel sesin :)

1|0
    0|0
  • Bence sesinin rengi iyi arkadaşların dediği gibi detoneler var ama yine de kulağı tırmalamıyor bu yorumum 2 .parçan için :)

1|0
    0|0
    • ilkine nazaran ikincisi daha iyi sanırım =) teşekkür ederim

• konservatuvarda okuyorum onun için bana güvenebilirsin asdfasdfsdf :D

bazı yerlerde detone olmuşsun fakat sesinin tonu gayet güzel eğitilirse de başarılı olursun bence

1|0
    0|0
    • aradığım kişiyi bldum o halde =) Sesimi eğitmek için evde ne tarz çalışmalar yapabilirim .Uzun yıllar koro eşliğinde şarkı söyledim

• şan dersi alman tek çözüm yolu fakat evde tek başına şunları yapabilirsin

la notası solfejde biliyorsun ki ana nota olarak sayılır. bu notaya basıp la sesi verirsin. bu sesten yola çıkarak o anda aklığından tuttuğun bir notayı (örneğin do), do notasını doğru şekilde söylemeye çalış. bu sayede zamanla notaları detone olmadan söylersin.

diyafram çok önemli biliyorsun ki, koroda da aynı şey zaten. her notayı diyaframdan almalısın

• ayrıca sana bir nota kitabı ismi vereceğim. bu kitabı kullanarak hem sesin hemde nota bilgin gelişir, içinde kısa kısa parçalar var:

lavignac volume: 1A

;)

• ses kulağımı tırmalamıo dünkü neydi ya Allahım sen büyüksün dhgfhdgd

1|0
    0|0
    • dünkü dediğiniz ? =) teşekkür ederim

• dün bir gizli kulağımızı şey etti iğrençti.

sennki güzel beğendm

• tamam tamam hatırladım yorum yaptım hata dövcekti beni çocuk =)

Yükleniyor...