Filmler mi, kitaplar mı? Hangisini tercih edersiniz?

Hangisini tercih edersiniz? Filmlerse neden? Kitaplarsa neden? Özellikle tavsiye ettiğiniz film veya kitap var mı?

• Filmler
    34% (10)60% (12)45% (22)Oy Ver
  • Kitaplar
    66% (19)40% (8)55% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
23|38

En İyi Kız Görüşü

• Kitap benim için her zaman daha ön plandadır.Filmde oyuncuların rol kabiliyeti, yönetmenin tarzı bana istediğimi vermeyebilir.

Kitapta yönetmen benim.

2|1
    0|1
    • Jeffrey Moore'un Sinestezya'sı tam olarak ne anlatıyor?

• Empatide konusu geçen sinestezik insanlardan bahsediyor, zaten kitap bilimsel çalışmalara dayanarak kurgulanmış.Tarih boyunca birçok ünlü sanatçının sinestezi hastası olduğu ve müthiş eserler ortaya çıkardığı biliniyor.Bunlara örnek olarak Fransız şair Arthur Rimbaud ( hastalığını ilk olarak çocukluğunda fark etmeye başladığını söylemiştir),ünlü roman yazarı Vladimir Nabokov , klasik müzik bestekarı Scriabin ve ressam Kandinsky gösterilebilir.

Erkekler Ne Diyor 38

• Bunu 20 yıl önce sormuş olsaydınız kesinlikle kitaplar derdim. Ancak gözler yorulmaya ve yaşlanmaya başlayınca bu hale geliyor insan :( Bu arada bazı ünlülerin romanları sesli roman haline getirdiklerini duydum, "budur" dedim kendi kendime. ;) Galiba dinleyerek okuyacağım artık :)

1|0
    0|0
  • Ben kitap okumaktan ziyade İnternette bilgi edinme taraftarıyım bilgi edinme derken kafama ne takılırsa bulur buluşturur araştırırım. Sosyal medya daha çok dikkatimi çekiyor ...

Favorilerim ise FİLM dir ...

Fİlm bambaşka bir dünyadır .. şuana kadar baktığım bir çok filmde zaten kitaplardan uyarlanarak çekilmiş ve izleyici beğenisine sunulmuştur .

Benim film önerilerim

Bilim kurgu ve fantastik ya da macera ya yönelik ...

BU tür filmler bence hayal gücünü genişletmekle kalmıyor resmen büyülüyor insanı ...

Kamera arkasınıda hep merak ederim ...

Favorlerim

Yüzüklerin efensidi

Hobbit

9. bölge

İron Man

THOR

örümcek adam serisi

Batman serisi

Alacakaranlık

Prometheus

Titan savaşları

300 spartalı

ve buna benzer aklıma gelmeyen bir çok film ...

gibi kaliteli yönetmenlerden ve sağlam oyuncu kadrosundan oluşan filmlerdir ...

Arasırada güzel animasyon yapiyor marvel ve pixar onlarıda izlerim ...

1|0
    0|0
  • bizim halkı anlamıyorum ben HİÇ BİR ŞEY BİLMEDEN HER ŞEYE cevap verirler kendi yapmadıkları şeyleri bile yaptık derler JAPONYA DA KİŞİ BAŞINA YILDA 25 KİTAP DÜŞÜYOR ,türkiye de 6 kişiye 1 kitap düşüyor,hemde türklerin yaptığı dizi ve filmleri kötüleyip kendilerinin yapmadığı rezillik kalmıyor,yetenek sizsiniz ve survivorda boş kişileri birinci seçiyolar güya OBJEKTİF bakıyorlar hiç alakası yok halbuki,survivırda derya sinsisi ve iki yüz lüsünü birinci seçerler,adamın olimpiyatlar da hiç bir başarısı yok suda yürürüm diyor bir kez bile suya girmedi ,yetenek sizsinizde sefa gibi yıllarca aynı şeyleri yapanlara gülerler,mentalizm nedir bilmezler,çünkü ilizyonla büyüdüler herşeyi ilziyona yorarlar,farklı düşüncelei kabul etmezler,hep kendileri haklıdır genelde HAK ETMİYORLAR YABANCI ZEVK VERİCİ FİLMLERİ BİLE izlemeyi %80'i.Malesef

1|0
    0|0
    • Ya tamam sakin :)

• Soru olarak sorsana bunu?

• biliyorum ama bakıyorsun 20 yaş altı çocuklara (aşağılamadan söylüyorum) gerçi bende çok büyük değilim ama 700-1000 liralık telefonlar ellerinde teknoloji manyakları bu nedir ya,sevgiliymişler güya,arkadaş cahilden başka bir şey değiller aileleride öyle yetiştiriyor ortaokulda bile kızları hamile bırakıyorlar,tecavüz mü ediyorlar nedir bu na çözüm bulunmalı

• olasılıksız kitabını şiddetle tavsiye ediyorum. kitabın tanıtımı kısasa şöyle yapılmış. (( Bitirmek için yarını,başkalarına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz)) ve dediğini yaptıran bir kitap bir an önce bitirmek istiyorsunuz okudukça başkalarına anlatıyorsunuz :-)

1|0
    0|0
  • her film benjamin button gibi olsa

1|0
    0|0
  • Filmler.

1|0
    0|0
  • Kitaplar daha iyi çünkü filmlerde son zamanlarda bilinç altı mesajlar yayılıyor.O yüzden kitap daha iyi.

1|0
    0|0
  • kitap, her zaman kitap, filmler uyuşturur tembelleştirir beyni , kitaplar sa geliştirir beyni ve hayal dünyasını... kitap okurken sen kurgularsın her sahneyi her karakteri sen canlandırırsın beyninde her olayı sen dizayn edersin beyninin ince kıvrımlarında ve beyin çalışır... onun için hep kitappp

1|0
    0|0
  • filmleri tercih ederim görsel olarak daha iyi algılıyorum =)

1|0
    0|0
  • Film yaa... okumak hoşuma gitmiyor :(

1|0
    0|0
  • tabiki kitaplar olayların içinde birebir olmak varken neden bir aptal kutusuna bakıp hayal gücümü körelteyim

1|0
    0|0
  • Ruh halime göre değişir tabi ama yalnızken kitap,film ve dizi tek başına iyi gitmiyor :)

1|0
    0|0
  • İkisinin yerleri çok farklı bir felsefe kitabının filmini çekemezsin, ya da bir eleştiri kitabının.. Fakat bahsettiğin felsefi içerikten ziyade bir macera kitabı ise filmi de cazip olabilir.

1|0
    0|0
  • Kitaplar tabiki

1|0
    0|0
  • Filmler tercihim yasayısımdan olsa gerek kitap okucak zamanım yok ama siirlermi filmlermi dersen siirler ;)

1|0
    0|0
  • Film kesinlikle ;)

1|0
    0|0
  • Kitapların yeri ayrı filmlerin yeri ayrı.Kitaplar hayal dünyasını geliştirir. Filmler ise görsel zekayı.

1|0
    0|0
  • kitapta baş rol kimi hayal edersek o.

bu yüzden kitap

1|0
    0|0
  • kitap derim her bir ayrıntıyı içinde barındırıyor hele de anlatımı akıcı ise tadından yenmez ama ben çok fazla okuma alışkanlığı olan biri değilimdir. o yüzden işin kolayına kaçıyorum biraz :(

1|0
    0|0
  • bir film arıyorum,şöyle ki,bir kadın var kocası onu aldatıyor,o da aldatan kadını asansörde öldürmeye çalışırken kadın asansöre takılıp ölüyor filan?var mı adını bilen bu filmin:)?

1|0
    0|0
  • Kitaplar tabi...

1|0
    0|0
  • Uçurtma avccısını okumanı tavsiye edebilirim muhteşem bir kitap bence ,kitaplar ve filmler hayatımın ayrılmaz birer parçası..

1|0
    0|0
  • kitap okuyunca hayal gücün çok gelişiyor, adam fawer ve dmitry glukhovsky nin kitapları süperdir.

Hele metro 2033 teki o atmosfer başka bir yerde yok

1|0
    0|0
  • yerine göre her ikiside ama kitaplar ağırlıklı görüntüde gider ama yazı kalır derler. gerek hafıza da gerek ise yerinde

1|0
    0|0
  • tabiki filmler , arkaya acitasyon müzikleri dayıyolar insan etkileniyo ya

2|0
    0|0
    • vay sen çok çalışkansın sanki sen kitap dedn yıhıl karşımdan :D vgsdgfhdsf

• bende severm ama şuan ki psikolociynen film dedm zabahn körü uykum var napıyım filmi dinleyerekte izleyebilirm gözlerim kapalı ama kitabı yapabilir mym hayr :D :D

• zalım sosyal medya yüzünden bunnarın hepsi sbfdhgj

süt dedinde iyi aklıma geldi yahu bir içsem iyi olcak yoksa bu eringeçlikle ölerim :D ölümüm yatağımda olcak dhvfhdfvg

• Ben kitaplardan uyarlanmış filmleri çok seviyorum ama ikisinin yeri ayrı tabi ki

1|0
    0|0
    • bende severim de kitabı gibi iyi olmuyor,şurayı atlamışlar derken izleyemiyorum

• Haklısın hem kitap okumak kendini geliştirmek yönünden çok daha iyi ve önemli

• Film çünkü fazla uzun sürmüyor.

1|0
    0|0
  • Seyahat ediyorsam kitap.. Haftasonu evdeysem film..

1|0
    0|0
  • Filmler ve Filmler

1|0
    0|0
  • Etkili olmasına bağlı.. Haa 2 side mükemmel dersen filmin tadı ayrıdır.

1|0
    0|0
    • türk filmlerini saçma bulursunuz kendiniz piknik tüpü gaz kaçırıyor mu diye çakmakla kontrol edip,saçma olmayan gelişmiş yabancı filmleri izlersiniz :)

• 1. Ne alaka ben pek çıkaramadım alakayı ?

2. Ön yargılı davranıyorsun Her türk filmi saçma değildir Hababam Sınıfı örneğin çok güzel bir başyapıt.

• Sana denk gelmiş,boşver

• Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 22

• kitaplar. okuyunca tüm karakterler yaşananları canlandırma sana kalmış. film de ise tek bir kişinin hayalgücünü izliyoruz.

1|0
    0|0
  • Boş vakitlerimde film izlerim, kitap okumak için boş vakit yaratırım.

Sen anla.

1|0
    0|0
  • film başka kitap başka bu kıyaslama yanlış aslında..

canım o an sayfaların içine gömülüp okuduğum kitapta hayat bulmak isterse kitap okurum

ama o an hafif yorgun ama uykum gelmemiş bir korku filminin heyecanını istersem film

zamana, psikolojiye göre değişir yani

2|0
    0|0
  • kitap olmadan film de olmuyor ki ..

1|0
    0|0
  • kitap. çnkü ben br kitabı elime aldğmda kokusunu içime çekmeyi çok severim. kitap okurken hayalinde canlandrdğn şekildedir karakterler oysa filmde kalıplamş şekldedir

1|0
    0|0
  • şuan ki psikolojiynen film diyorum dhvdgjf

şimdi kitabı okuycamda hayal etcemde olayı çözcemde uğraş dur :D

1|1
    0|0
    • ondan sonra kilo aldım ne yapicem ben ruhunuz tembel sizin kokak türk kızları :))) fskjfksjkfjskfjs

• sabah sabah burda çen çen çene çalmayı biliyon ama dimi akıllım ;) anan kak bir süt ısıt dese bin dereden su getirin de kakman yataktan :D:D: dskjdksjd

• kak cam falan sil mubarek günde debeleniyon yatakta banu alkan gibi :D:D djshdjshjdshjdhsd

• hic kitap okumayi sevmeyen insan olmama ragmen kitaptan anlamiyorum anlamina gelmez,

yani film ile kitap arasind akiyaslanma yapilmaz, birisi yazma ve kelime sanati, digeri gorsel sanatlar kategorisine giriyor benim icin, ikisinin yeri ayri,

fakat yine dedigim gibi kitap okumayi sevmeyen bir insan olarak bir filmden haz almiyorum bir kitap okudugumda aldigim kadar, genelde filmleri ilerleterek izlerim benim icin ana tema onemlidir

1|0
    0|0
  • kitaplar diyorum,kafamda canlandırmak daha güzel karakterleri:)

1|0
    0|0
  • her ikiside vazgeçilmezim kitaplar ve filmler filmlerde genelde korku türünü tercih ederim kitapta canan tan ının bütün romanları vazgeçilmezim hepsinide bitirdim

1|0
    0|0
  • İkisi bir arada olunca çok daha iyi olur aslında. Birkaç saat kitap, sonrasında güzel bir film.

1|0
    0|0
  • ıkısıde cunku yerlerı ayrı ayrıdır ıkısınıde . kıtap canan tan fılm karakedı gdo shrek

1|0
    0|0
  • ikisinin de tadi baska ama kitabi tercih ederim anlatilan disinda hayal dunyama da kalan bircok sey oldugu icin ve etkisi daha uzun oldugu icin

film ise daha kisa sure icinde gorsellik ve sesinde yardimiyla buyuleme etkisi yaratiyor

1|0
    0|0
  • banda güzel bir korku filmi önerseniz ya arkadaşlar

1|0
    0|0
  • genelde film ama ayda bir kitap btrmeyı ihmal etmyrm zamanm oldukca bu artyr da

1|0
    0|0
  • Kitaplar.Okugumu kendı renklerım, kendi tiplemelerim ve kendı dunyamda kurmayı sevıyorum

1|0
    0|0
  • hem film hem de kitap ikisinden de vazgeçmem

1|0
    0|0
  • Kitap dedim.

1|0
    0|0
  • Kitaplar vazgeçilmezim, kurguyu kendim yapıyorum çünkü. Filmlerin bazıları beklentilerimi karşılamıyor ve bazen boşa zaman öldürmüşüm gibi hissettiriyor

0|0
    0|0
  • Kitaplar

0|0
    0|0
  • film hiç sıkılmadan araa vermeden kitap sıkıyoo bazen

0|0
    0|0
  • Kitaplar

0|0
    0|0
  • bu farkı özellikle filmi çekilen kitaplarda görüyoruz. kitap insanı o kadar sarıp sarmalıyor ki filmini izlediğinizde güzel olsa bile kitap kadar etkileyemiyor sizi.. ayrıca kitap okumayı sevenler bilirler ki o kitabın sayfalarının kokusu bile başkadır bir keyiftir

1|0
    0|0
Yükleniyor...