Kapat

Atatürk cumhuriyeti kurarken alkollü müydü?

Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne sormuş bunu. Ne düşünüyorsunuz?

Haber: tinyurl.com/pupl4no

0|0
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Mümtazer Liboşöne imralıdaki eşkıyanın TSK da Paşa olmasını önerirken alkollü olma ihtimali Mustafa Kemalin Cumhuriyeti kurarken alkollü olma ihtimalinden daha fazladır..

Gel gelelim Cumhuriyet abartılacak kadar faziletli bir yönetim biçimi değildir kavramlara terimlere götünüzü vereceksiniz nerdeyse..

Humeyni de İran İslam Cumhuriyeti kurdu seçimle halk iradesiyle yönetiliyor Humeyni cumhuriyetçi olsa ne yazar..Mesele Cumhuriyet içinde devleti hizaya sokacak demokrasi çarklarını işletmektir..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 20

• alkollü ya da alkolsüz eğer alkollüyse şuanli yönetimden bile alkollü haliyle daha iyi yönetmiş kurmuş alkolsüzsse zaten kusursuz bir adam

4|4
    1|1
  • beklerim bunlardan ben adamı dinsizde yaparlar bunlar

1|2
    0|0
  • Bu ve bunun gibi o* çocuklarının çıkacağını bilecek kadar aklı yerindeydi. Adam askeriyle beraber cephede düşmanın üstüne koşmuş canını ortaya koymuş bu adi köpekler hala Atatürk alkollümüydü bilmemne. Allah bin türlü belanızı versin haysiyetsiz p**evenkler.

4|2
    0|1
  • o.ç. ğunun yeryüzündeki simgesi olarak görüyorum sözde o zaman gazatesi yazarını <3

3|2
    1|1
  • Zaman gazetesi yazarı olması şaşırtmadı.Geri kafalı herifler Atatürk e hakaret etmek , aşağılamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

2|2
    0|0
  • alkollu olsa dahı! kıyak kafayla boyle yapmış,bızımkıler agızına koymamış bır tane doğru kararlarımı var,bırı sarhoş! dıyor yurtta sulh cıhanda sulh,bırı ayık! hadı surıyeye ne zaman saldıracaz!

0|1
    1|0
  • Adamın sarhoşken kurduğu cumhuriyeti. Ayık kafayla yönetemiyorlar.

3|2
    1|0
  • çocukken atatürke aşıktım ama daha sonra aklım başıma ermeye başlayınca bu Türk milletinin öz benliğini kaybetmesindeki ve batılaşmasındaki en önemli şahsiyetin atam olduğunu görünce vay Türk ırkı bu koca dünya bile sana dar dedim

0|0
    0|1
  • alkol benim için negatif bir şey değil ; ne kadar alkolluyse o kadar daha fazla saygı duyarım çünkü yaptıkları ortada

0|0
    0|0
  • ata adam iyi iciciymis belki olabilir kafa guzelken

simdikilerlde icmeden sarhos devlet yonetiyor bu ulke hep sarhostur sarhos kalacak

0|0
    0|0
  • ne atatürk ne şimdiki hükümet hepsi münafık ...(inançlarıma göre)

1|3
    1|0
  • yok mümtazer bunu yazarken alkollüymüş ayıldığında kendini başbakanın yatağında bulmuş

0|2
    0|1
  • Ne beklenir zaten vatan düşmanı pislikler..Ne halleri varsa görsünler birşey demiyorum artık

0|1
    0|0
  • inşallah öyledir.

kafa daha iyi çalışıyo bende alkollü iken..

0|1
    0|0
  • ulan fetoşçu adam alkolik olsun size ne tayyibiniz ayık kafayla ülkeyi böldü mk...iti

1|0
    0|0
  • alkolle değil dualarla kurbanlar kesilerek kurulmuştur

ayrandır o ayran

0|1
    0|1
  • onu bilmem de ingilizlere selam durarak kurduğu kesin

1|2
    3|4
  • neyse ne mkoyayım!

0|0
    0|0
  • kim takar ki nasıldıysa nasıl işte olan olmuş

0|0
    0|0
  • bence tam tersi atatürkmüzün ve aziz şehitlerimizin canlarını ortaya koyup kazandıgı bu toprakları ve kurdugu bu cumhuriyeti şimdi bu satanlar sarhoşmu.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• Şeref sonradan kazanılan birşey değil malesef. Bunlar da mahrum kalmış insancıklar, nereye saldırıp yalakalık yapacaklarını çok iyi biliyorlar.

5|3
    1|0
  • Zaman gazetesi kldskjdsbkjldskjlsdkjlsdkljdshkjl

4|2
    1|0
  • Etmedikleri laf kalmadı Atatürk için. Madem zorlarına gidiyor neden ATAMIN kurduğu, kurtardığı bir ülkede yaşıyorlar.

1|0
    0|0
  • ATAMA sarhoş dediler oysa, ATA'mın sarhoşken kurduğu ülke ayıkken yönetilemedikten sonra ne önemi var ki?

1|0
    0|0
  • Vedat'ı bilen bilir açmayım daha fazla :/

0|1
    1|0
  • alkolluyken kurdugu devletı

ayık kafayla yonetemıyorlar.

Sımdı bu tur seyler yazmak; neyın kafası?

1|0
    0|0
  • Cheers!

0|1
    0|0
  • "Atanın sarhoşken kurduğu devleti ayıkken yönetemiyorlar" diye bir söz vardı,duygularıma tercüman.

0|0
    0|1
  • zaman iyice haddini aştı.

0|0
    0|1
  • ne güzel hala bu kadar uğraşıldığına göre ölmeyen tek insan :) amma koymuş zamanında hala acısını çıkartamıyorlar :)))

0|0
    0|1
  • Mümtazer Türköne işte aksini beklemezdim :) lafa bakarım laf mı diye bir de adama bakarım adam mı diye boşuna dememişler

0|0
    0|1
    • ciddi bir karar alırken de cephedeyken alkol alanları uyayan, onları ciddiyetsiz bulan biriydi. dost arkadaş meclisinde, sohbet esnasında içerdi. heyy gidi heyy onu tanıyanlar artık birer birer gitti bu dünyadan dünya bu puştlara kaldı!

Yükleniyor...