Kendinizi etkilendiğiniz yazarın yerine koyup onun hayatını yaşadınız mı?

Bende bu dönemden geçmiştim ve John Fante'nin " Toza Sor " adlı kitabında geçen "arturo bandini" idim. O adam gibi ortalıkta dolaşır camilla ya özlem duyar ve bukowski gibi geberene kadar içerdim. Sonra ne mi oldu? Midemin delinmesi sonucu gecenin 3 ünde göğüs hastalıkları hastanesi aciline yatırıldım (çünkü en yakın hastane orasıydı). Tabi bu olayların sonunda içki konusunda katı kurallar aldım ve daha hafif içkileri tercih etmeye başladım.

Aslına bakarsanız bu iki adamda yazmama çok katkıda bulunmuştu.

Şimdi bakıyorum da değişen pek bir şey yok. Erkekler Bukowski gibi ortalıkta gezinip içip s.çar, kadınlar ise slyvia plath olur ve sanki çok bir şey yaşamış gibi en fazla seks ve alkolle duygularını bastırırken, bazıları ise bileklerini keser...

Kimler hayatının bir döneminde de olsa kendisini, sevdiği yazarın yerine koyup onun hayatını yaşadı?

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• :/ yazık etmişsin kendine..

elimde uzun süre roman gezdirmekten hoşlanmam.bir gün alırım elime,400 500 sayfa da olsa okur bitiririm.o yüzden belki de hayatıma geçemediler.çok etkilenirim,o gün kendime gelemem ama sadece psikolojik olarak birkaç gün..

0|4
    0|0
    • Tanrım.. düşünceleriyle çıldırasıya sevişmek istediğim kadın silüeti bu..

• Painless sen ne aciz bir adamsın lan. Yazdığın şu yoruma bak

• Painless : Yerin 7 Kat Dibine Kaybol Pis Herif... Ulan Şu Yazdığını Annene Bacına Söyleseler...Deyus...! Sen Git Elektrik Direğinin Silüetiyle Seviş...

Kızlar Ne Diyor 12

• Bende dan brown un kitaplarını okuya okuya Robert Langdon gibi dolaşıyorum etrafta. Son kitabını elime yeni alabildim, kendimi evimde gibi hissettim.

0|1
    0|0
  • Anita'nın geçirdiği değişimi yaşıyorum bilmem kaç kitaplık serisinin ortasında bir yerlerdeyim katı kuralların kumlara karışıp dağılması.

0|1
    0|0
  • Başlığı okurken yine aklımda Sylvia Plath ve Bukowski...

O'nun hayatını değil de, o'nun ölümünü yaşamayı isterdim. Gerekçelerim onunkisi kadar ağır olmasa da ve koşullar beni buna itmese de. zaten Sylvia Plath bi' fırın markası değil.

0|1
    1|0
    • Aslında istediğin o değil çünkü sonrasında saçmalık olduğunu ve büyük bir saygı duyduğunu anlayacaksın

• Sadece merak. Bilmiyorum tam olarak ama o kadını çok seviyorum.

Nilgün'de o yüzden öldü.

• Mesela bir yazar düşün çok iyi kitaplar yazmış ve sonunda intihar etmiş. Hem çok dikkat çeker hemde bir çok aptala örnek olur. Bizler de onlardan biriyiz veya biriydik sadece geçiş dönemi.

• Ben genelde izlediğim filmdeki karakterlerden etkilenirim aslında, o da kendime dair küçük izler bulursam oluyor ancak. Ara ara o sahneleri yaşıyormuş gibi hissederim ya da yaşamak isterim. Özellikle fantastik filmler için geçerli. Belki de fazla hayalperestim...

0|1
    0|0
  • Ben roman karakteriyim

0|1
    0|0
  • ortaokuldayken courtney love olup ama iyi kalplisi kurt cobain'in yaşadığını hayal ederdim. sayılır mı :)

0|1
    0|0
  • bazen oluyor hem filmlerde hem kitaplarda.

0|1
    0|0
  • Hayata bakis acin bundan ibaret yani?

Ha ha

0|1
    0|0
  • bende daha çok kitaptan kafamı kaldırdığımda etrafımda karakterleri görüyor gibi olup,onları izliyormuşum gibi olur...

bide o olsa ne yapardı diye çok düşünürüm...

0|1
    0|0
  • ben de yazarın kahramanlarının yerine geçerim.uzun bir süre de etkisinde kalıyorum.

0|1
    0|0
  • Yasamadim ama en sevdigim yazar Da Chen in kitabindan pes etmemeyi guclu olmayi ogrendim..

0|1
    0|0
  • okuduğum bir kitaptan çok etkilenmiştim daha doğrusu kısa bir hikayeden bir psikiyatrist ve hastasının seanslarını anlatıyordu hastası okb hastasıydı yolda gördüğü sarı saçlıları siyah saçlıları falan sayıyordu ve çift sayı çıkmazsa o gün uğursuz bir gündü onun için yani 7 tane sarı saçlı kötü ama 10 sarı saçlı güzeldi kitaplığındaki kitaplar hep çift sayıdaydı baya bir takıntılıydı yani bir ay onun gibi olmuştum yani bildiğin mala bağlamıştım çok şükür çabuk atlattım :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Yazarlardan ziyade kitap kahramanlarına sardım.

Albert Camus- Yabancı'yı okuduktan sonra Meursault gibi bir adama dönüştüm. Az daha üniversiteyi kazanamama neden olacaktı.

Kafka- Dönüşüm'den sonra Samsa bendim. Hamam böceği gibi hisettim kendimi uzun süre.

Dostoyevski- Yer Altından Notlar'ın anlatıcısı oldum sonra. Kendime epey bir yakın bulduğum biridir.

Ama sonuca Gonçarov'un Oblomov'u ile ulaştım. İşte bu adam olmalıydım ben. Şimdi Oblomovluk yolunda kendimden emin bir şekilde yatıyorum.

Jack London'ın şöyle bir sözü var." Yanımda birileri varken canım hep içki içmek isterdi. Etrafta kimse yokken de tek başıma içerdim."

Hayatımın bir dönemi böyleydi. Sanırım henüz bitmedi.London gibi günde bir litre viski içmiyorum henüz.

Meraklsına not: Büyük yazarların gizli hayatları diye çerez bir kitap var. Epey eğlenceli. Tavsiye ederim.

2|1
    1|0
  • Oldu bir aralar..

Bir yerli yazardır, otobiyografisine birkaç renk-desen atıp yazmıştı romanını..

Kitabı bitirdikten sonra daha o ana kadar farkında olmadığım insanlara daha dikkatli baktım, belli edemesem de daha çok değer verdim..

Evsizlere, dilencilere, otobüs bileti satanlara.. Ve simitçileri sivil polis gördüm uzun süre :)

O değil de mevzu güzeldi dostum :))

0|1
    0|0
  • okay tiryakioğlu kanuni kitabını bilmem okudunuz mu. kitabın üzerine kurgulandığı karakter dedektiflik eğitimi almış birisidir. onun taktikleri, düşünceleri ben de bir hayranlık uyandırmıştı zamanında :)

0|1
    0|0
  • Bukowski <33333

0|1
    0|0
  • Yaşadığımı bile hissetmiyorum ben

0|1
    0|0
  • Seni nasıl etkilediki bukadar onun gibi yaşamaya karar verdin merak ettim bu adamı

0|1
    0|0
  • adam girmiş damardan derinlerden derinlerden ;)

0|1
    0|0
  • Hayır kesinlikle

0|1
    0|0
Yükleniyor...