Diyarbakir ve kulturel ozellikleri

Evet Arkadaslar diyarbakirda nereleri gezebilirim onerebileceginiz yerler var mi?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Ahaha şansa bak böyle bir konu gördüm. Diyarbakırlıyım. Gezebileceğin yerler; surlar, keçi burcu, Hasankeyf, on gözlü köprü, tarihi hanlar (özellikle Hasan paşa hanı), ulu cami, şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı'nın evi (müze haline getirildi), gazi köşkü, mardin kapı... Aklıma gelenler bunlar. Buranın özellikle yemeklerine bayılacaksın. Saç tavası, kaburga dolması vs.. Anlatacak çok şey var aslında. :)

0|0
    0|0
    • yaklaşık 1 aydır burdayım ve hiçbir yerine gitmedim. ofise bile zar zor gittim. öncelikle bu söylediklerinin hepsi merkezde mi ? ikincisi sanat sokağından başka oturabileceğim yerlerde var mı ?

• Evet çoğu merkezde. Oturabileceğim derken ev konusunda mı? Öyleyse diclekent, gaziler semtinde oturabilirsin. Ofis takılmak ve alışveriş yapmak için herkesin tercih ettiği bir yerdir. Üstelik çokta kalabalık. Bence gezmeye başla biraz :)

Kızlar Ne Diyor 1

• kalesi ve sokakları meşhur bilyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• offf diyarbakır deyince kaburga dolması aklıma geliyor o neydi öyle...birde kadayıfı çok güzel...gezilecek pek yeri yok ama yemekleri güzel...

0|0
    0|0
  • Gez işte önüne gelen ilginç yeri.

0|0
    0|0
  • mardin kapı :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Mektep var ):

0|0