Uçak seyahati yapanlara bir sorum olacak...

uçağa binerken herkesin telefonunu kapattığından nasıl emin oluyorlar? tek tek kontrol mü ediyorlar?

daha önce hiç uçağa binmedim, yarın bincem de aklıma takıldı teşekkürler...

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Uçağın bütün elektrik aksamları elektromanyetik dalgalardan etkilenmeden çalışıcak şekilde farada kafesi tarzı bir mantıkla kaplanıyo zaten. Yani uçağın içinde telefon kullanmak normal şartlarda sıkıntıya sebep olmaz ama adamlar bizim gibi dingil değil herşeyde önlem alıyorlar o yüzden de ya etkilenirse biz yerden 10 bin feet yukarda naparız diye düşünüp kapattırıyorlar. Yani ters bir durum yoksa telefon kullanmak sıkıntıya sebep olmaz ama terslik olur embesilin teki de uçakta o anda telefon kullanır elektronik aksamı kitlerse geçmiş olsun. Uçaklarda da tek tek kontrol yapılmıyor ama açık olan görülürse hostesler kişiyi uyarıyorlar. Mantıklı olan insan hayatına değer verir her uygulamada uygun görülen şartları yerine getirir, sonuçta böyle uygulamalar sorun olma riskini azaltmak için yapılıyor uymamak aptallıktır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Emin olmuyorlar ki, sadece kapatılmaı gerekir. Ayrıca kapatmazsan da bir şey olmuyor.

1|0
    0|0
  • İniş ve kalkış durumlarında tamamen kapalı olması gerek diğer zamanlar fligt modda kullanabilrisin. Zaten iniş kalkış zamanında hostesler dolaşıyor

1|0
    0|0
  • kapat diyolar; kapatan kapatıyor, kapatmıyan kapatmıyor..

1|0
    0|0
  • Ben kapatmıyorum sessize alıyorum zaten havadaykrn çekmiyor genellikle

1|0
    0|0
  • kıcın gökyüzünde olunca reflex gibi kapıyorsun parasut yoksa yanında:D

1|0
    0|0
  • kapatsan iyi olur hepiniz için. bildiğim kadarıyla uçağın sinyallerine olumsuz etki edebiliyor manyetik alan falan işte

1|0
    0|0
  • kontrol eden yok ama canini seviyorsan kapatiyorsun :D

1|0
    0|0
  • uçağı düşürmek istemiyorsan kendi iradenle kapatıyorsun zaten :)

1|0
    0|0
  • Turklerden baska acik tutan var mi bilmiyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kimse kontrol etmiyor

1|0
    0|0
  • Kendinizden başka, başka insanlarıda düşünen birisiyseniz zaten açık bırakmayı düşünmüyorsunuz. Ne yapacaksınız yukarda telefonu? 2-3 saat telefonsuz kalın ne olacak? Elbette kontrol etmiyorlar fakat elektronik cihazları bozabilir, uçakta düşer ve ölürsünüz ,diye düşünürseniz ister istemez kapatıyorsunuz:)

0|0
    0|0
    • ben açık bırakmayı düşünmüyorum zaten telefon bağımlısı biri değilim

• Tamam o zaman bir sorun teşkil etmiyor.Bir sorun olmaz, zaten her insan sizin gibi düşünse dünya daha farklı bir yer olurdu:)

• aynen öyle :)

• Kontrol edilmiyor sadece uyarıyorlar kapatın diye.

1|0
    0|0
  • Kapatin diyolar, zaten korkup kapatiyosun. Ama ucus moduna da alabilirsin

1|0
    0|0
  • ben kapamıyorum uçak düşşün diye .

1|0
    2|0
  • Etmiyorlar. Çok önemli bir şey olsa zaten tek tek kontrol ederlerdi bence.

Kaç kere açık unutmuşluğum var teli

0|0
    0|0
Yükleniyor...