Bildiğiniz ve sevdiğiniz mitolojik kahramanlar hangileridir ya da hangisidir?

Eğer bu konuyla alakalı varsa bir bilginiz paylaşırsanız kıvanç duyarım.

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• Arkeoloji mezunu olarak diyebilirim ki Mitolojiyi severim... Hephaistos'un hakkı yenmektedir mesela... Pandora üstadımızdır... Aphrodite güzel değildi uzun ve kalçalı idi... Athena çok ukala... Zeus tam Arap olmalıymış bir sürü karısı var... Hera haklı olarak 'kadın' gibi... Adonis en güzel erkektir... Kybele sinirimi bozuyor bereketi ile... Thyke yanlış anlaşılıyor... Eris benim yaşlı halim olabilir... Apollon kendini beğenmiş narsistin biri... Persaphone sanırım salak Hades'in yanına ne diye gidersin anneni dinlemeyip...

Yine de seviyorum hepsini...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Afrodit :D:D

0|1
    0|0
  • Odysseus ve Aeneas ikilisi :)) derslerde surekli macera yasadigiklarindan dinlerken sıkılmazdım :)

0|2
    0|0
    • Odysseus un aslında korkak olduğunu okumuştum savaşa kendi istediği için değil zorla getirildiğini okumuştum bir yerlerde.

• Onu demeyeydin iyidi :) Zati bekleyen iki kitabım var evde :S

• poseidon

0|1
    0|0
  • Perseus en sevdiğim kahraman Zeus`un oğlu.Tanrı olarak Posedion ,tanrıça olarak Athena favorimdir :))

0|1
    0|0
  • ay tanrıçası artemis

0|1
    0|0
  • Afrodit. Kendimle özleştirdiğim için seviyorum :D

0|1
    0|0
  • themis ve artemis :)

1|1
    0|0
  • pitys

1|1
    0|0
  • Zeus komik bene yaa :D

0|1
    0|0
  • bullminatour <3

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• eos var tanrıça olmazmı ? :)

0|1
    0|0
  • Afrodit yazanlar var. Kendisi Umay dır, Türk bereket Tanrıçası. Orta Asya dan Sümerlere, ordan Yunanlara geçmiş. Yazık Türk olup Türk ten önce Yunanı öğrenip bide özenmek. diyecek birşey bulamıyorum. Umay a gelince, Orta Asya daki kaya yazıtlarına göre bitkilerin nasıl çeşitlendirileceğini, gelişmiş tarım yöntemlerini(Avrupa 1950 ye kadar o seviyeye gelemedi), millet üresin diye bir ton sex pozisyonu falan bulmuş. 5-10 bin yıl önce bunları bulunca doğal olarak Tanrıçalaşıyor günümüze kadar. Yunan almış bizden kopyalamış, ama bizimkiler Yunan a özeniyor. çok ilginç bir milletiz. ülkede çok ciddi bir eğitim seferberliğine ihtiyaç var Türk kimliği anlamsız bir şekilde yok oluyor.

0|1
    0|0
    • Ama bunu herkes bilemez ki bende ilk defa duydum mesela bu konu hiç bize aşılanmadı. Ama paylaşımın için teşekkürler bunu daha detaylı araştırmam lazım onu anladım.

• Niye herkes direk yunan yazmıs yaw mısır ve iskandinavda var odin thor ve loki amcaları da unutmamak lazım =)

0|1
    0|0
  • Gripippe ve minator.

0|1
    0|0
  • İskandinav Mitolojisinden (anladın sen onu ;) ) , Yunan Mitolojisinden; Ares, Hera, Zeus, Poseydon, Herkül, Pegasus başka ? başka ? bunlar var ;)

0|1
    0|0
  • PAN

0|1
    1|0
  • gilgamish ve ankido

0|1
    0|0
  • Valla anlamam o mitoloji işlerinden hiç bulmaca d acıkıyor sadece ordan az biraz biliyom :D

0|2
    0|0
  • Odin reis :D

0|1
    0|0
  • dante olur mu ki :D

yada kain

0|1
    0|0
  • hygeia

0|1
    0|0
  • freyja veya themis ikisiyle sevişmek istiyorum...

0|1
    0|0
  • Zeus zeus. .

0|1
    0|0
  • battal gazi oluyor mu

0|1
    0|0
Yükleniyor...