Yurtdisinda akraba evliligini dogru bulmuyolar bir nevi kardes evliligi denilior ne dusunuyorsunuz sizler ?

Cogu ulkede kuzenle evliyim diyince bile sasirip yanlis bir sekilde dusunuyorlar cunki hemen hemen ayni kani tasiyorlar ve bunun yanlis oldugu söyleniyor sizler neler dusunuyorsunuz .. dinimize göre bu normal helal bir durum eger evlenicek kiside annede babada akrabaysa sakincali olabilir misal teyzemle amcam evli diyelim onlarin cocuklariyla evlilik gibi ?

Güncellemeler:
kan bagi cok varsada evlilikten önce kan testi yapiliyor en ufak bir olumsuzluk oluncada belirtiliyor hani yarin öburgun dogucak cocuk acisindan sorun olabilir diye bu baya iyi bir durum ama cogu onu yapmadan evleniyor bunu yaptiklari surece sorun yok

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ensestin tanımı bellidir amca dayı hala teyze dede nine vs ile olan evliliklere ensest denir

Kuzen ile evlilik dinimize ve yasalara göre olabilir garip bir durum yok olmaması daha iyidir ama buna ensestin denemez

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• yabancı bir memlekette erkek arkadaşımı eşim diye tanıştırsam hiçde garipsemezler.

sevişeceğim insanı toplummu belirleyecek yuh daha neler.

çocuk mevzusunda sakata gelmek istemeyenler için göz ardı edilmemesi gereken bir durum yinede.

yok biz çocuk düşünmüyoruz çok lazım olursa evlat ediniriz boyutundaysanız kulak asmamak gerek.

din mensubu kişiler dinlerinin gereklirdiklerini zaten tam olarak biliyorlardır ki o dine mensup olmuşlardır diye düşünüp bitiriyorum.

0|0
    0|0
  • sadece kan uyuşmazlığı bakımından değil, ahlaki bakımdan da akraba evliliği uygun değil bence. sanırım hayatımda ilk defa ahlak bekçiliği yaptım şu an. ama akraba evliliği cidden çok saçma. çocukluktan beri birbirinizi kardeş gibi gördüğünüz, birlikte oyunlar oynadığınız biriyle nasıl evlenebilirsiniz ki? türkiye'de kadın/erkek mi kalmadı da akrabalara sıkıştınız?

0|0
    0|0
  • dine göre evleneceğin kişi senden 7 kat uzakta olması lazım

1|0
    0|0
  • aslında akraba evliliği kültüre dayalı bir evlilik sanırım, doğu taraflarında yaygınken batıda hiç hoş karşılanmıyor. bizim kültürümüzdede yoktur akraba evliliği, yani hoş karşılanmaz..

0|0
    0|0
  • Tabi onlarda nasıl bir kan bağı var ise artık adam kuzeniyle evlenmeden istediği haltı yiyor ondandır canım tabi anormal gelir.

0|0
    0|0
  • bence de saçma

0|0
    0|0
  • Bende akraba evlılıgınden dogdum :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu söylediğin ülkeler muhtemelen batı ülkeleridir ? ya da güney kuzey. doğu ülkelerinde fazla yaygında (hindistan pakistan iran suriye ermenistan vs.)sonucta bizde asya ülkesiyiz. Bu onlara hoş gelmemesi normal cünkü normaldede hoş değilki ve bendde doğtu bulmuyorum dedemin annesi babası akraba evliliği ve dedem sağır dilsiz hiçbi zaman dede diye sarılamadım yani anneannemde öyle birde annemin cocukluğunu düşürmüsünüz ? neler cektiğini ? kesinlikle iğrenc bir durum ve o ülkeler bunun farkında

1|0
    0|0
    • doğu hariç bütün yönlerdeki ülkeleri gelişmiş yapmışsın (: ayrıca ermenistan'ı da doğu ülkelerinden saymışsın.

• kazara yazmısım.Herpsi gelişmiş değil tabiki.Ama malesef türk milleti bu gerçeği kabul edemiyor evet cogu gelişmiştir.İçimde oldugun durumda,annemin yerinde olsaydın ne düşünürdün acaba.? :D

• Allah basıma getırmesın ama ben de dogru bulmuyorum

netıce de kuzene bır nevı kardes gozuyle bakılmalı bence

o durumdan nasıl evlılıge gıdılır?

0|0
    0|0
  • Dinimizde helal ama ben akraba evliliği istemem

0|0
    0|0
  • Bana çok ters gelen bir mevzu bu.

0|0
    0|0
  • enseste yabancı bir toplum değiliz.