Dünya kapitalizm ve emperyalizm'in etkisinden hangi fikir akımıyla kurtulabilir?

Sizce dünya KAPİTALİZM ve EMPERYALİZM'in etkisinden hangi fikir akımıyla kurtulabilir?

bence kesinlikle SOSYALİZM

Güncellemeler:
Yeşil Siyaset en iyisi aslında belki de...

0|0
6|18

En İyi Kız Görüşü

• çiçek çocuklar<3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insan oğlu yeryüzünde varolduğu sürecesavaş kaos kargaşa wardı varolacak:D boşuna bi akım makım aramayın.öyle bi dünya yok pampişler.olsa olsa kayıp şehir antisde olur oda kitapta yazılı olandan ilerisine geçemez

hem siz kendi içinizde on numara insanmısınızki tüm dünyanın düzenini tartışıyorsunuz

siz kapitalist değilmisiniz

0|0
    0|0
  • Sosyalizim . Cevabını vermişsin bak ne güzel 5*

1|0
    0|0
  • sosyalizm. ardından komünizm gelmeli

0|1
    0|0
  • sosyalizm iyidir

0|0
    0|0
  • şeriattan başka çare yok ki, ne diye debeleniyoz ki

0|0
    3|1
    • evet, şeriat ve kapitalizm kolkola sosyalist komünist kesimi düdüklüyor işte :)

• şeriattmı puhaaaaa :D

• sitede bi tane müslüman kalmamış galiba, verin eksileri daha yokmu

Erkekler Ne Diyor 18

• Şuan öyle bir sistem yok, bunun için bulunduğun topluluğu tamamen ekonomik pazardan çıkarman gerekir, kendi kendine yeten bir sistem gerekir ki bu anlamda geliştirilmiş en iyi düşünce biçimi komünizm dir, fakat insanın açgözlülüğü ve kapitalist dinamikler bu tr sistemleri çok kolay aşındırıyorlar. Bakın demir duvarlar nasıl yıkıldı.

Bunun için en ideal yer Küba sanırım, coğrafi açıdan sınırlı olan bir adaülkesi olması avantaj,

ayrıca liderleri ve en başta liderlerin kendi standartlarını halka göre ayarlaması da takdir edici ve o ulusu pozitif yönde motive edici bir özellik.

1|0
    0|0
  • hiçbir düşünce akımı dünyayı kurtaramaz, gelen gideni aratır durur sonra, hiç bir ekonomik sistem dünyayı daha iyi bir yer yapamaz. Ekonomik alım gücü düşük kişiler sosyalism, komunism ister halkın alt ve orta kesimi çünkü bu vesileyle şuan sahip olamadıklarına sahip olma şansları olacaktır, orta ve üst tabaka ise kapitalist düzenden yanadır çünkü sahip olduklarını kaybedecek çok daha azıyla yetinmeleri gerekeceğinden. Sonuç olarak paranın gücünü para sahibi kişiler kullanmaya devam ettikçe hiç bir şekilde hiç bir akım kurtaramaz.

0|0
    0|0
  • Kapitaliz > Sosyalizm > Komünizm

Gidişat böyledir, kapitalizm zaten yavaş yavaş gücünü kaybetmeye başladı, kendi kendine kriz çıkartmaya başladı.

0|0
    0|1
    • yaşasın kapitalizm mi? kapitalizm ha? ufak bebek katili , çernobil sorumlusu , hiroşima sorumlusu , açlıüın yoksulluğun sorumlusu kapitalizm... afedersiniz de komünist adam paylaşmanın hasını bilir. hani islamda bir ayet var komşusu açken tok yatan bizden değildir diye... çok sevgili muhafazakar din alimleri neden bu ayeti uygulamayı bırak akıllarına bile getirmiyor?tabii benim param var karım tok diğerlerinden bana ne dimi!

• La şu yazdıklarımdan nasıl kapitalist oldum anlamadım.

• cevabını tam veremeceğim ama şunu söyleyebilirim kesinlikle sosyalizm olamaz bence sosyalizm insanın doğasına aykırı bi yönetim biçimi eşitlikten yana doğru ama sosyalizm bir aşama sonuçta onu tamamlayıp komünizme geçmek gerekir e komünizm de bildiğin gibi her meslekten her yaştan insanın aynı şartlarda olması aynı şeyleri kazanması demek bu da insan doğasına aykırı teori de güzel elbette ama zorla getirdiğin zaman bu eşitliği uygulanabilirliği çok zayıf hele ki dünyanın bi kısmında varsa sadece imkansız gibi bir şey örnek: sovyet rusya diyebiliriz.

0|0
    0|0
    • aç gözlülüğü yıkarsanız insanın doğasına aykırıda olmaz .!

• açgözlülük yıkılmaz hele hele zorlamayla hiç yıkılmaz bu açgözlülük ve birbirinden üstün olma çabası tarih boyunca ailelerin devletlerin yıkılmasına neden olmuş o yüzden bana pek mümkün görünmüyor.

• herkes kendi kapısının önünü süpürmeye başladığında!bu da imkansız!

0|0
    0|0
  • çalışma g.tü olmayan adam komünisttir. kıskanç adam komünisttir. neden? çünkü kendi asgari ücrete çalışır ama bmw'e binen adamı kıskanır.

yaşasın kapitalizm.

0|1
    0|1
    • Cehaletin hastasiyim

• Komünizmde herkez çalışır ama insana emek harcarlar. Kübada milletvekelleri bile çalışıyor fabrikada biliyormuydunuz ? Sizin ben müslamanım ama aç gözlüyüm daha çok bende olsun kısa yoldan kar etme huyunuz beni güldürüyor beyfendiler...

• ewt herkes kendine göre haklı.

• New World Order . Bu düzeni kimse değiştiremez. Oyunu kuralına göre oynamayan kaybeder. Kuralları oyunun sahipleri koyar. Yani Siyonistler . . .

0|0
    0|0
  • Sosyalizm ilk çıktığından bu yana hep fakir ve işçi kesimi savunmuş ve onların lehine hareket etmiştir.O işçi zengin olduğunda sermaye yaparken aklına sosyalizmi "S"' si gelmez.Sosyalistlerin çoğu böyledir zaten.Objektif bakarsak, islam dini kapitalizmi bitirir.

0|0
    0|0
  • İslam Akımıyla. osmanlı anlayışı ama bu sefer devşirme asker olmaması gerek. tarih tekerrürden ibarettir.

0|2
    2|2
    • Şaka gibisin yemin ederim.

• islamiyette öldürmek yoktur. sen din bilgisini nerden aldın. başka dine saygı göstermek vardır. köleliklemi büyüdü. osmanlı örnek dememe rağmen hala kendi bildiğini dikte etmeye çalışman seninle konuşulmayacağını ortaya koyuyor. tarih kitaplarını doğru oku. ayrıca bu dünyada kimse ne olursa olsun özgür değildir. ve özgürde olamaz.

• islamiyette öldürmek yokmudur he tamam ondan . Bu dünyada özgür olmak için beyninizi fikirlerinizi değiştirmek gerekir . Osmanlı zamanında alevi yurttaşlar neden sığ köşelerde mağarlarda yaşıyorlardı( sadece aleviler değil) . Asıl siz iyi okuyun beyfendi buraları görmemeniz beni şüphelendirmiyor.

• Sosyalizmde geliştikçe kapitalist zihniyete dönüşür. bugün Sosyalist bir devlet diye bildiğimiz Çin bana göre en kapitalist devletlerden biridir, aynı zamanda en emperyalist.

0|0
    0|0
  • ahh ahh sosyalizm hayal , hiç bir ülke artık barındıramaz sosyalizmi içlerinde , sosyalizmin olduğu ülkelerde suç oranı yüzündenn gerçek sosyalizmi kaybetmiş durumda, Kapitalist bir düzende Sosyaliz hele ki bur devirde gelmesi İMKANSIZ

0|0
    0|0
    • gerçek sosyalizm için savaşın öyleyse sizde . Hangi sosyalist ülke suç oranı yüksekmiş söyle ? :)

• Küba'nın suç oranları Amerika'nın suç oranından çok daha düşüktür.

• Küba harika bir yer Türkiyeden sonra orada yaşamak isterim gerçekci insan hakları konununlarıyla .

• açıkçası bunları düşünmenin sonu gelmez. siz para biriktirmeye bakın 1+1 bile olsa ev alın.

0|0
    0|0
  • Hedonizm.

Gayet ciddiyim.

0|0
    0|0
  • Şu an için yok öyle bir akım. Eğer alttan alttan geliyorsa da bu da kapitalizmin sorumlularından gelir.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım bence hic bi trlü kurtulamaz insanın doğasna aykırı güclünün gücnden vazgecmesi zor

0|0
    0|0
  • sosyalizm tabikide . Dünyanın bütün işçileri birleşiniz...

1|0
    0|0
    • aynen öyle ardından dünya çapında komünizmi getir bakalım emperyalistlerin kökü kurusun

• sosyalizm elbette.

0|1
    0|0
  • sosyalızmın insanları sığırlaştırdığını, mallaştırdığını, tembelleştirdiğini, uyuzlaştırdığını, fakirleştirdiğini ve zaten sosyalizm ve komunizmin dünyada mal ve sığırlaşmaya meyilli toplumlarda yayıldığını gayet iyi biliyoruz. sosyalızm ve komünizm insanları güdülebilir asla karşı çıkamaz, önüne konulan ile yetinmek zorunda kalan hayvan sürülerine dönüştüroyor. malüm :))

0|0
    0|1
    • kapitalizm ne yapıyor insanları hırsla birbirlerine saldırtmaktan başka?

• hala böyle insanların varlığı beni şaşırtıyor. kapital dünyanın insanları ekmeğini taştan çıkarmasını bilir, mal olmaz devlet bana iş versin, ben de mal gibi moo yapayım demez. gözleri çakmak çakmaktır, sosyalizmin öküzleştirdikleri boş boş bakarlar.

Yükleniyor...