Yeraltı edebiyatı hakkında bilgisi olan?

Arkadaşlar şu sıralar yeraltı edebiyatına ilgim artmış durumda.tavsiye edebileceğiniz kitaplar var mı?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• yeraltı mı dedin? dur şimdi :)

sana bukowski mi demeliyim,palahniuk mu,karaurac mı,dostoyevski mi,kafka mı,fante mi,neruda mı,camus mu...

sana ne diyim ben :)

neyse,sen en iyisi okumadıysan bukowskinin kızılıyla başla gerisi gelir elbet.

1|0
    0|0
    • bukowskinin kızılı yeni sanırım.altıkırkbeş ten çıktı değil mi? bir çok kitabını okudum o pis morugun.palahniuk çok okudum.kafka şu sıralar ağır gelir gibi.jack k. dan ne önerirsin?

• tamamdır :) kerouac yolda sonra ginsber ulumayı okuyorum.

çekti beni.teşekkürler.

• zombie lusaya ithafen ;

bir çeşit tercihe dönüyor sonrası.

Erkekler Ne Diyor 9

• İş Dostoyevski'nin Yer Altından Notları ile başlar. Önce yer altında bulunan kişinin psikolojisini anlamak lazım. Bukowski popülerdir. Ben ölüp bitmem. Ama hayranı da çoktur.

William Burroghs iyi bir seçim olacaktır. Sonra Jack Kerouc Yolda ile devam edilebilir. Dibine kadar popüler kitaplar okuyacaksan Chuck Palahniuk Dövüş Klubü, Göster Peygamberi ile devam edilebilir. Asıl tavsiye edeceğim kitap ise Ingvar Ambjörnsen'den Beyaz Zenciler olacaktır. Sonrasında İnsan Kılığına Bürünmüş Köpek ile devam edilebilir.

Yeraltı karanlıktır. Dikkatli olun. Çok derinlere dalmayın.

2|0
    0|0
    • Bu cevaptan sonra harbiden ben sustum.

• kerouac yolda da karar kıldım.beyaz zencileri okudum.çok da etkilendim.ilginçtir burrogh dan hiçbir şey okumadım.ama listeme aldım.teşekkür ederim.

• İyi okumalar o halde.Burroughs,Kerouc ve Ginsberg arkadaşlar. Beat kuşağını temsil ederler. Çıplak Şölen ile başlayabilirsin.

• Eşikaltı Büyücüleri-Ahmet Şerif İzgören kendisi çok iyi bir karakter analizcisidir. belki duymuşsunuzdur. Gösteri Peygamberi-Chuck Palahniuk baya sıra dışı bir kitaptır deneyebilirsiniz :)

1|0
    0|0
    • gösteri peygamberini okudum.izgöreni duydum ama cesaret edip bir kitabını alamadm,çekmedi nedense.ama listeme aldım :)

• kitaplarını pek okumadım ama videolarını sıklıkla izlerim. gerçekten başarılı bir anlatım tarzı var. sizi konuya çekmesini biliyor. konuşmaları soru işareti bırakıyor. ama cevaplanmak üzere tabi :)

• yer altından notlar - dostoveyski sanırım hapiste yazmıştı bunu tam hatırlamıyorum ama

1|0
    0|0
  • yer altıyla ilgili bildiğim x"hadesin evi" kitabı var oda 1-2 aya çıkacak olan olimpos kahramanları serisinden :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • gregor un maceraları Suzanne Collins - tavsiyem biraz aksiyon fantastik :)

0|0
    0|0
  • yer altı edebiyatı ne lan

0|0
    0|0
  • Ölüm p*rnosu

0|0
    0|0
  • Bukowski'den basla bi' yerden sonra isler karisiyor zaten.

1|0
    0|0
    • Her şey o morukla başladı :D

• Düşüş'ü okuyorum şu sıralar. Güzel. A. Camus'nün güzellerinden.

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne kadar yeraltı istiyorsun, Sade kadar mı? Yoksa biraz daha üstü mü? Chuck falan yani :) Epey ilgim var, istersen ekle.

1|0
    1|0
    • Moruk deyince aklima Lolita geldi. Vladimir Nabokov...

• kararımı verdim.teşekkürler :)

• Dragan Babic hiç anılmamış :) Son Sürgün, bir göz atabilirsin. Türkiye'de yasaklanmış da olabilir, öyle bir muhabbet vardı.

• ayrıntı yayınevinin böyle bir dizisi var ordan bakabilirsin zaten okudukça devamı gelir

0|0
    0|0
  • ben .

0|0
    0|0
  • georges bataille-annem

jean genet-denizci-zenciler.

Gercekten igrenc.

0|0
    1|0
Yükleniyor...