Türkiyede yapımına başlanan nükleer santraller hakkında ne düşünoyosunuz ? sadece çevre olrak sormuyorum genel

bnce yapılması gerekiyo nükleer artık gerçekten ciddi bir enerji kaynagı güneş enerjisi falan deniyo ama fase füse onlar onlarla olcak iş değil AMA yapılacagı yer olarak tartışılabilir... kısaca yapılıcak yer uygun olduktan sonra karşı değilim yıllık getirisi 20 milyar dolar çok ciddi bir gelir

• Karşıyım
    0% (0)17% (1)11% (1)Oy Ver
  • Karşı değilim gerekli
    100% (3)83% (5)89% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• ister çevre için olsun ister başka konularda olsun kesinlikle karşıyım. çünkü bu yarına ihanettir. çocularımıza ihanettir. gelecek günlere ihanettir. doğaya ihanettir. barışa ihanettir. kardeşliğe ihanettir. hiç bir şeyin arkasına sığınılarak nükleer santraller haklı gösterilemez. hiç bir çıkar insandan daha değerli değildir.

0|0
    0|0
    • yarın bir gün 2 tane nüükleer bomba sallayıp o vatanını elinden aldıkları zaman da yarınlara ihanet dostum türkiye birazda agır sanayinin enerji ihtiyacını çekmek için yapıyo yarınlara zayıf türkiye bırakmakta bana göre ihanettr

• kardeş suriye hakkında yanılıyorsun.abd suriyenin kimyasalından filan korkmaz. mesele şuki rusya ve çine ortak olmak istiyor ama onlar bu ortaklığa abd yi dahil etmek istemiyorlar. tüm patırtı gürültünün özünde bu var. pencereni daha geniş tutarsan bir çok konuyu daha net görürsün zaten.

• o işin özü tabiki benim sana söylemek istedgim materyal sebeblerdi.. abdnin ortadogu projesindeki son kale suriye o yüzden çin rusya bu kadar etkin bu işte dedgim gibi bu dünyada gücün varsa ezilmezsin olay bu ezmek değil ezilmemek için güçlü olmak vede güç silahtan geçmez paradan geçer enerji ithalatından dolayı ülkemiz dolaylı bir şekilde 20 milyar dolar doları çöpe atıyo bu parayı egitimde saglıkta ulaşımda kullanabilirz 20 milyar dolar çok ciddi bir miktar

Kızlar Ne Diyor 2

• Elektrik bedavaya yakin olacak miymis? Akulu otomobiller gelistirilerek piyasaya sunulacak miymis? Bu tarz sorularin cevaplarini verirlerse okki.

0|0
    0|0
    • dostum tabiki bedava olmıycak ama şuankinden ucuz olucak ucuz yaparsan çook harcanır ve nükleer tesis amacına ulaşamaz nükleer tesisteki amaç 1-kendi enerjini üretmek 2- maddi kazançtır devlet için sen elektrigi bedavaya dagıtırsan maddi kazançtan hedeflenen noktaya ulaşamazsın

• Kufursuz konusamiyor musun? Egitim cehaleti alir, eseklik baki kalir diye bosuna dememisler. Basbaska isler dogru. NUKLEERCİ yetistirecekmisiz biz. Bu enerjiyi kullanmanin yollarindan onlardan biri dedim. Senin hedefin NUKLEERCİ yetistirmekle sinirliysa ne diyelim ki. Olaylara genis acidan bakamiyorsunuz. Gelecegi goremiyorsunuz. Artik turkiyede ilk on okul nersiyse. Hos henuz okumuyorsundur bile.

• o işe öyle bakarsan nükleer enerji kullanıldıgı alanları yazmaya kalkarsan zaman yetmez benim sana demek istedgim hybrid arabada bu kadar niye ısrar ediyosun bunun nükleerle alakası yok dmek istemem özet bu bunu bu zmana kadar anlamış olman gerekiyodu ama sen kuyrugu dik tutma peşinde oldugun için uzadıkça uzadı

• Bir yönden bakarsak gerekli olsa da , doğal yaşamın yok edilmesi açısından kötü bir durum .

Çevreye zarar vermeyecekse neden olmasın .

0|0
    0|0
    • kontrollü bir şekilde yapıldıktan sonra çevreye aşırı derecede zararı olmaz ama sızıntı oldugu zaman asıl risk burda çevre için... kısaca iyi bir iş çıkartılırsa problem olmaz

Erkekler Ne Diyor 9

• Biri hükumete olası bir kazada ya da atıkların doğru saklanmaması durumunda biber gazıyla, tomayla, copla müdahale edemeyeceğini bildirse iyi olur.

Böyle zihniyetin olduğu memlekete nükleer santral falan yapılmaz.

1|0
    0|1
  • bir çok gelişmiş ülkede zaten var çevreye zararı illaki olacak ama bunu minimumda tutarlarsa neden olmasın. HA keşke yenilebilir enerji santralleri kursalar daha güzel olur.

0|0
    0|0
  • he yapında terorıstler ertesı gun patlatsın. azerbaycanla petrol boru hattı yapıldı noldu her gun patlatıyorlar hattı

0|0
    0|0
  • esas mesele şu, elektrik faturalarımıza yansıyacak mı? yoksa GÜVENLİ, VE DİKKATLİ yapılan bir santral için konusursak nükleer en temiz(en az atık çıkaran) santral tipi ya da tiplerinden biriydi diye okumuştum :D

birde 2 tipi varmış galiba, biri rus tipi açık, batı tipi kapalı (tribün ismi gibi mk) batı tipi olursa üzerine uçak düşse bile bir şey olmaz diyordu eski üniversite hocamız.

0|0
    0|0
    • dostum batıdan kimse bize nükleer santral yapmaz burdaki birazda amaç ilk adımı atabilmek sonra kendi nükllercilerimizi geliştrmek

• Pardon cok ozur dilerim. Simdi baska bir ulke gelip te senin ulkene babasinin hayrina nukleer santral kurmaz. Elektrigi gene bize satacaklar. O yuzden faturaya pek bir sey yansimaz. Keza faturayi gectim. Eger bir ulkede nukleer santral varsa, akulu arac ta gelistirilmelidir. Benzin 5 tl olmus diye aglanmamasi icin. Bir ton issiz muhendis var. Bu kisiler boyle bir seye yonlendirilemez mi? Yurtdisinda haril haril bununla ugrasiyorlar. İlerde gidip gene ithal edeceksin.

• ne ? yinemi elektrk satcaklar yurt dışından :) bu ülke gerçekten koyun bişi bilmeyen insanlarla dolu nükleer enerji deyince sadece aklına elektrk gelen bir toplumuz ya yazık... takmışsın akülü araca lütfen nükleer bilgisi yeterli olmayanlar yorum yapmasın bir mühendis adayı olarak önerim

• patladığı zaman bizde uluslararası arenaya çıkacaz artık ne güzel .. türkiyede nükleer santaral patladı bilmem kaç ölü var gaz sızıntısı devam ediyor diye koca koca başlıklar atılacak gazetelere

0|0
    0|0
    • bide patlamadıgını düşün ? dünyada 200 den fazla nükleer santral var hatta daha fazlası var son 20 yılda kaç tane nükleer santralede sıkıntı oldu en fazla 5 6... umarım ne demek istedigimi anladın

• Bizim gibi doğal kaynakları kıt enerji ihtiyacını dışarıdan karşılayan bir ülke için gerekli

0|0
    0|0
  • Türkiyede bir nükler santral yapilan en büyük hata. Dünya onlardan kurtulmayi calisirken AKP yenilerini yapiyor.

Türkiyede günes var, günesi kullanin, koskocaman bomba yaratmayin.

0|0
    0|2
    • dostum medyada yazılan çizilen herşeye koyunluk yapmayın bir sözü vardır Nickholas Rockefeller:paranın mutluluk getirmedigi yalanı yoksulların ayaklanmaması için söylenmiş bir palavradır der sennkide o hesap göstersene bana hangi ülke kapatıyo bilmeyen insanları kandırıyolar o kapatılanlar ömrünü doldurmuş nükleer santraller

• Devletin geliri on kat artsa bile halka zırnık koklatmadıktan sonra...

0|0
    0|0
    • bn akpli biri değilim ama gerek görürsemde verrm parti ayrımı yapmam ama şuana kadar 20 yılın en iyi hükümeti bir takım politikalaırdan dolayı oy vermiyorum sadece

• A*tal senin demek istediğini anladım. Kötünün iyisi mantığını savunuyorsun ki doğrudur. Fakat senin yazdığın yazı saçma. ''Bir işten her türlü zararlı çıkacaksan en az zararlı olanı seçersin dostum'' yazmışsın. Yazarken yazdığını kendin bir oku derim. Şu anda yazmak istediğinin mantıksız olduğunu anlasan bile kabul edeceğini sanmam.

Not: Cevap yazmana gerek yok. Bütün sene çürük elma meselesini konuşamam.

• amk demek istedigimi anladın ve orda küçük bir anlam kaymasından dolayı bu kadar yaygara yaptın yani abi çucukmusnuz ya

• Karşı değilim gerekli

0|0
    0|0
Yükleniyor...