Hitler Stalingrad savaşını kazansaydı çok şey farkeder miydi?

bu savaşta 2 milyon kadar insan ölmüş. çok kişi tarafından dönüm noktası olarak nitelendirilyor. Fakat bence eğer kazansaydı da en fazla 1 sene falan daha sürerdi savaş sonra yine aynı şekilde biterdi. tam tersini düşünen var mı peki?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalama arkadaşım. Berlin'i Ruslar işgal etti. Savaşı Ruslar bitirdi sayılır. Stalingrad , Moskova ya ulaşmak için son adımdı. Başkenti işgal edilen bir ülke ne kadar dayanabilir? Rusya düşünce Rusya'nın tüm silahları , enerji kaynakları ve ayrıca müttefiki Japonya'ya ulaşabileceği yollar Almanların eline geçecekti .

Bu durumda tüm Avrupa kıtasını ve Rusyayı da alan Almanlar müttefiki Japonyaya daha çok yaklaşacak ve yardım edebilecekti . Amerika Japonya yı madar edemeyecekti .

Tersini düşündüm ama iyi düşündüm .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 2. dünya savaşının sonucunu değiştirmezdi ama stalingradı alınması Rusya'yı çok zor duruma düşürürdü. Rusya'nın Almanların üstüne yürümesi sürecini geciktirebilirdi. ve bu da savaşın uzamasına sebep olurdu. tabi bence...

0|0
    0|0
  • ölseymıs ıyıymıs :D

0|0
    0|0
  • ben düşünüyorum. en birinci hitler olurdu bence.

0|0
    0|1
    • Benim yahudi olduğumu bilmiyor musun? Eksiledim...

• sen sezarcıksın. başka misyonun yok.

Erkekler Ne Diyor 10

• stalingart stalinin :D şehri nah verirdi olsada alsaydı almanlar değişen bir şey olmaz dı zaten geri çekilen rus ordusu bi şekilde ilerleyecekti almanlar mal :D o karşda kışda ne işin var rusya işkalinde hayır rusyaya ne diye saldırıyon be adam lojistiğin yetmiyor ki o kadar savaşa ne diyim ben ya

0|0
    0|0
  • Alman ordusu heba olmasaydı stalingradtta şuan çok farklı bir dünyada yaşıyor olabilirdik, ikinci dünya savaşının seyri tamamen değişirdi.

0|0
    0|0
  • savaşın seyri kesinlikle değişirdi ve savaş uzardı hitler çok güçlü ordusu vardı ozamanlar dünyanın en güçlü ordusuydu

0|0
    0|0
  • Etmezdi... Karda kışta elbette yine yenilecekti.

1|1
    0|0
    • aynen katılıyorum lojistik ve kaynaklar o kadar dağılmışken rusya yı yenme ihtimali çok düşük hatta yok denebilecek kadar azdı :)

• düşünüyorm..şuanda ingilizce yerine almanca empoze edilirdi mesela bu ülkede.. national geographicte pazarları hitler belgeselleri var izlemek istersen sanırım ilgilisin..

0|0
    0|0
  • eğer stalingrad düşseydi Almanları Çin'e kadar kimse durduramazdı. eğer stalingrad düşseydi 2. dünya savaşı almanların kesin galibiyetiyle birlikte biterdi.

0|0
    0|0
  • Çok afedersin ama Hitler o savaşı kazansaydı ortalığın ... koyardı yani.1 sene falan da uzamazdı savaş,daha da güçlenir,güvenleri tavan yapar ve çok çok farklı olurdu her şey.

0|0
    0|0
  • Müdür sen bırak hitleri falan, bizim memleketin hali ne olacak, bunlara patlat kafayı bence...

0|1
    0|0
  • O iklimi şartında geçemezdi.

0|0
    0|0
  • Almanlar yenilince biz de yenilmeyecektik :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...