Kapat

Hangi kutsal kitap ya da kutsal değilde kutsal mı sanılıyor

yahuusuuu kuranı var

risale i nuru var

buharisi var

imam gazalisi var

var oğlu var

biz hangisini okuyup hidayete ercez hepsi birbiriyle çelişkili birisi evet diyorsa öbürü hayır diyor :DDDD

Güncellemeler:
link

vallahi sinirler gerildi az eğlenem

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle ateistsen ve kötülemek amaçlı bu soruyu soruyorsan saçmalamışsın demektir.

Şöyle söyleyeyim Kur'an-ı Kerim indirilmiş ve korunmuş,içeriği aynen kalmış son ve tek kitaptır.Diğerleri ise çıkarcı din adamlarının işine geldiği gibi değiştirilmiştir.Korunamamıştır,yanlıştır bu yüzden. Bunu benim dinim bu diye söylemiyorum ama doğru yolu bulmak istiyorsan Kur'an-ı Kerimi okumanı öneririm özellikle de tefsirini.

1|2
    0|0
    • arapçasını okusam nolcak :D anlıcam mı sanki

var evde 2 tane tefsir okumaya çalışıyom dili ağır geliyor şöyle akıcı değil ki hemen okunsun

• Ben gazeteyi de ayrıntısıyla anlayarak okuduğum için sorun yok,tabi ki anlayarak okurum.Dümdüz okumak ne işime yarar ki?

• Kur'an denilen ve Tanrı tarafından gönderilmiş olduğuna inanılan fakat çelişkilerle dolu olan, her ne kadar değiştirilmediğini iddia etsen de değiştirilen hatta en çok tahrif edilen kitap. Tefsir denilen şey de din adamlarının kendine göre yorumlaması gel ben de sana tefsir yazayım oku bu basit bir şey. Meal okumak lazım ki okuyunca zaten gerçekler ortaya çıkıyor. Bu yüzden tavsiyem Turan Dursun'u herkesin okuması ve Kur'an'ın Türkçe meailini.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• kitabımız Kuran gerisi yardımcı kaynak aklına hangisi yatıyorsa ona uyarsın

0|0
    0|0
    • yardımcıymış

şirkin içine batmış kitaplar kurana ortak koşan kuranı benimsemeyenler için yazılmış örnek kitaplar

• aklına yatıyorsa dedim ya :) yatmıyorsa okumazsın olur biter :)

• ne dıyosun ya türkissh konuş

0|0
    0|2
  • ben hiçbirini okumuyorum.

0|1
    0|1
  • ön önemli bilgi kaynağı Kurandır.

İslamda gerçekliğinden %100 emin olunan odur.

onun dışında buhari hadisler ise en çok doğruluğuna inanılan hadislerdir.

0|0
    0|0
  • babam ilahiyat okuyo şu an meraklı dini konulara yaşar nuri öztürk'ün kitabını okuyo ben de okudum beğendim

0|0
    0|0
  • Fetoşun kitaplarından uzak dur yeter garaşş

0|0
    0|0
  • kuran ana kitam igerleri onu açıklamak için :) hepsi aynı şeyi diiiiiiyor sen yanlış anlamışındır

0|0
    1|0
  • Kuran kutsal kitap digerleri degil..

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kuran-ı kerim allahın bizlere gönderidiği kutsal kitapdır

risale-i nur-bediüzzamanın yazdıgı bir nevi kuran tefsiri denilebilir digerleride aynı yani bu kitaplar kuranın daha iyi anlaşılmasını saglamakta yardımcı kaynaktır

0|1
    1|1
  • Kutsal kitap diye bir şey yok. Kur'an denilen kitabı da Muhammed ve Muhammed'den sonra gelenler kendilerine göre yazmış. Özellikle Muhammed rahatça insanları katletmek ve seks yapabilmek için kendine ayetler bile yazmış. Ama bizim dangozlar hala bunu anlamıyor ve o sübyancının peşinden gidiyor. Yazık!

0|0
    0|0
    • hahaha güldüm valla

• niye turan dursun

• Çünkü diğer din tüccarları ve din alimlerinden daha iyi bir din alimiydi kendisi. Ayrıca gerçekleri yazan biriydi. Kur'an ve İslam'a dair kolay kolay bulunamayacak şeyler yazmıştır. Ayet getir demiştin ya Turan Dursun okursan anlarsın.

• saygı duymak lazım dostum ;) ne olursa olsun ;)

0|1
    0|0
Yükleniyor...