Türkiye'de yaşayan azınlıklar

Türkiye'de yaşayan azınlıklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ülkeye zararları var mı?

0|0
10|22

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Çoğunluk olanlar onlara daha çok baskı kuruyor

Azınlıkların bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

0|2
    0|2
  • Biz avrupada yasayan turklerde azinlik oluyoruz ve avrupalilarin bizim yani azinliklar hakkinda boyle dusunmesini yanlis buluyoruz, herkes istedigi ulkede yasiyabilir ve calisabilir, azinliklar turklerden fazla zarar vermiyor ama onlar azinlik olduklari icin onlar bir hata yaptiklarin daha cok goze batiyor bence biraz daha medeni olalim ...

0|0
    0|0
  • Avrupada yasayan azinliklar (ozellikle turkler) nasil avrupayi kirletip zarar veeiyorsa turkiyedeki azinliklarda aynen oyle tamam?

1|2
    1|0
  • Türkiye'de en fazla taciz edilen azınlık aydın insan.Sağcısınında,solcusununda şimdi birde kürt milliyetçilerinin de cephelendiği her fırsatta hakaretlerle itham edilen huzur fukaraları.

0|0
    0|0
  • Azgınlıklarını gördükçe zararlarını anlayabiliyoruz.

1|1
    0|2
  • Bazı kesimlerin, enternasyonal kapitalist devletler tarafından gaza getirilme ihtimalleri yüksek.

Ki getiriliyorlar da, yaptıkları ve düşünceleri belli.

1|0
    0|0
  • niye zararları olsun ki kültür etkileşimi işte ne güzel. hatta bence ülke diye sınır diye bir şey olmamalı herkes ''dünyalı'' olmalı. o zaman ne savaş olur ne düşmanlık

0|1
    0|0
  • Avrupa'da yaşayan Türklere ne demeli, biz de dışlanıyoruz, bazen de eziliyoruz

0|0
    0|0
  • Fazla ozgurluk verince tepemize siciyorlar.

1|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Vaktiyle Gazi Mustafa Kemal, Anadolu'da yaşayan tüm halkları bir araya toplamak, ayrılıkçılık, ötekileştiricilik yapmamak için bir çağrı yaptı, bu çağrıya göre bu topraklar üzerinde yaşayan herkes Türk olarak anılacak ve ülkenin tüm olanaklarından adil bir şekilde yararlanacaklardı...

Öyle ki bu tezini bir adım öteye götürüp, insanların Türk kimliğini benimsemesi için "Ne mutlu Türk'üm diyene" söylemini kullanmaya başladı...

Gel gör ki, bir süre sonra civciv çıktığı yumurtanın kabuğunu, yumurta çıktığı götü,g*tparçası olduğu tavuğu, tavuk yaşadığı kümesi beğenmez oldu...

Ben Atatürk'ün yerinde olsaydım, Türklüğü benimseyen herkesi baş tacı eder, benimsemeyenleri benimsedikleri milletlerin topraklarına gönderirdim...

0|0
    0|1
  • Memlekete hayırları senden benden fazladır.

1|3
    1|2
  • insanlara azınlık ya da çoğunluk diye bakmak kanımca yanlıştır. önemli olan çoğunluk benim benim dediğim olur yerine insanların bir arada yaşaya bilecekleri yasaların hayata geçirilmesi lazımdır. çoğunluğa verilen hak ve özgürlüklerin azınlıklar ayırt edilmeden tıpkı çoğunluğun edindiği haları elde edebilmeli ve bu yüzden baskı görmemeliler. böyle olursa kimse bu memlekete düşman olmaz. zararda vermez. bu konuda çoğunluğun daha cesur adımlar atması gerekir.

1|0
    0|1
  • ülkeye zarar yobazlardan gelir

1|0
    1|0
  • bence romanyalı ve ruslar çok muzdaripler, onlara yardım etmek lazım. ellerinden tutmak lazım. evlerimizde ağırlamak hatta misafirperverliğimizi sonuna kadar gösterip yatağımızı onlara vermek lazım.

diyesim var ama demiyim yanlış anlaşılır sapık derler...

0|0
    0|0
  • potansiyel düşmanlarımızın potansiyel silahları gibiler o kadar hassas bir ülkeyiz ki her an birşey olabilir

0|0
    0|0
  • Türkiyede doğdum , TC vatandaşıyım. Ama aslen göçmeniz , Çeçeniz. Eminim ama ben Türküm diyen bir çok insandan daha Türküzdür ailecek. Zararımız ya da faydamız varsa , yine kendi ülkemize. Irkçılık yapmayın. Yapanlar için söylüyorum ...

0|1
    0|0
  • İyi bok olsalardı atatürk locaları kapatmazdi. Eskiden beri kuyumuzu kazar bunlarşu anonlara verilen haklar bizde yok ayık olun arkadaşlar

0|0
    0|0
  • Aynı ülkede yaşıyoruz niye kötü düşüneyim.

Azınlıkların varlığı kültürel zenginliktir ülkemiz için. Hiç bir zararları olmaz.

0|1
    0|2
  • Çoğunluğun verdiği zarardan daha az.

1|0
    0|0
  • Bence bir sıkıntı yok. Ülkeye hainlik düşünmediği sürece azınlıkların varlığının bir zararıyoktur..

Büyük çoğunluğun böyle olduğunuz aksi gibi olanların da azınlıklar içerisinde de azınlıkta olduğunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • amerikanın potansiyel kuklaları olarak görüyorum

1|0
    0|3
  • ülkeyi yönetenlerin ülkeye zararı var.

2|1
    0|3
  • önyargıyla bakmıyorum sonuçta beraber yaşıyoruz ayrıştırmaya gerek yok

1|1
    0|1
  • ülkeye zarar veren tek anlayış ırkçılık milliyetçiliktir

0|1
    0|0
  • azınlık olabilirler azgınlıkları olmasında ..

0|1
    0|0
  • çoğunluğun türk olduğunu nereden biliyorsun? kendilerine türk deyince türk mü oluyorlar?

0|0
    0|1
  • nickin çok zekiceymiş kardeş beynim çürüdü

0|0
    0|0
  • eğer birileri devlet içinde devlet kurmaya uğraşıyorsa zararı vardır, onun dışında yok.

0|0
    0|0
  • g.tleri kaldırılırsa var

0|0
    0|1
  • yıllardır zararı olanlar var

0|0
    0|1
  • bazıları kendi ülkemizde tepemize çıkıyor, kürtlerse artık azınlık olmaktan çıktı ülkenin yarısı kürt, kürt arkadaşlar kusura bakmayın ama bir türk devletinde bu kadar azınlık beni rahatsız ediyor yakında azınlık durumuna biz düşecez

1|0
    1|1
Yükleniyor...