Türk dizileri.......

Sizinde dikkatinizi çektimi. Türk dizileri 1,30 saat civarında olmasına rağmen izleyiciyi tatmin etmiyor. Özellikle de beni.

Yabancı diziler ise tam tersi. Genelde 40 dakikalık oluyor ve izleyiciye verilmesi gereken ayrıntıları da ihmal etmiyorlar. Acayip keyifli buluyorum.

Sanki türk dizisi izlersem hayatımdan 40 dakika boşa gidiyormuş gibi his oluşuyor bende. Sizde hem fikir misiniz?

0|0
15|7

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle öyle tüm Türk dizi ve film yapımları yabancı film ve dizilerden uyarlama olması beni daha da itiyor kısa zaman sonra tutunamıyorlar zaten artık romanlardan uyarlanmaya başlandı yapımcılarda iş yok oysa yabancı dizi ve filmler kesinlikle mükemmel mesela ben televizyonu asla açmam ve Türk filmlerini izlemem çok sıradan ve basit geliyor hep zengin ve fakir arasında ki farklar ya da aşıklardan birinin ölmesiyle sonuçlanan saçmalıklarla dolu, oysa Yeşilçam harikaydı ama 2000 li yılların diziler vasat :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• bizde tek olan mevzu bakışmalar ve sevişmeler. geri kalan hikaye öenm arz etmiyor.

0|0
    0|0
  • Hemfikirim. True blood izliyorum ben. Her bölüm 1saat ama sanki her bölümde sinemada film izlemiş gibi iyi hissediyorum kendimi. türk dizilerinde de tam tersi.

0|0
    0|0
  • doğru çünkü dizinin 60 dakikası araba sürerken, ağlarken, sessizce bakışırken, müzikle ve reklamlarla dolduruluyor.

1|1
    1|0
  • dizikolık olan ben dızı sayımı 1 e düşürdüm :D cok sacmaladılar kayda deger bişi yok kayda deger olanları ıse cabuk fınalını yaptılar

0|0
    0|0
  • Sitenin cool tayfaları "aayy ben türk filmi izlemem yabancı izlerim" diyolar madem böyle düşünen bir sürü insan var bu türk dizileri nasıl ekmek yiyor acaba ? bir başrol oyuncusu bölüm başı 80 milyar alabiliyor.Madem hiç biriniz izlemiyorsunuz adamlar oturup kendileri mi izliyor dizilerini ?

0|0
    0|0
  • hep dıkkatımı cekmıstır bu durum

bu da yabancı dızılerın kalıtesını gosterıyor.

Bazen bakıyorum adamların 3-4 bolumu bızım 1 sezon oluyor.

0|0
    0|0
  • Son yıllarda yonetmenler dizileri batırdı. Konu desen düzgün bişey yok. Uzattıkca uzatıyolar sıkıyolar iyice. Hep aynı konular basit aşklar. Kim kimle öpüşmüş, kim kimle yatmış artık bunlar. Oysa eskiden aile dizileri vardı ha elbette aşklı dizilerde vardı ama böyle değildi. Yabancı dizilere bayılıyorum ornek almaları gerek diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bazı yabancı diziler var 1 bölümü türk dizilerinin 1 sezonu gibi.. bizim yapımcılar olsa o bir bölümü uzatırda uzatırlar.

0|0
    0|0
  • hayir hemfikir degiliz :))

0|0
    0|0
  • aynen oyle.

0|0
    0|0
  • Hemfikiriz bu konuda.

0|0
    1|0
  • bencede kore dizileri 45 dkka falan ama mükemmel

0|0
    1|0
    • Amerikan dizilerinden fırsat olmadı izlemeye. Ama çoğunlukla duygusal/romantik konuludur diye tahmin ediyorum. Bir de diline alışması var. Orjinal dilinde izlemeyi sevirim film/dizileri.

Yakında koreyede not vereceğim.

• gerçekten de izlenecek dizi kalmadı.. İzlersem de kesinlikle kore dizileri tercihim. hem sürükleyici konuları oluyor, hem bizimkiler gibi aşırı öpüşmeli yapışmalı sahneleri filan yok masum düzeyde gidiyor aşklar (bizimkiler sapıttılar zaten o konuda amerikayla aşık atacaklar nerdeyse..) hemde genel olarak 16 ile 25 bölüm arasında değişen dizileri var. Bizimkiler gibi uzatıp sündürüp çürümüş sakız gibi cıvıtmıyolar işi.. Al sana tam tadında aile dizisi :)

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum sana, bir sürü gereksiz sahne, heyecan verici, sahneyide tam dizinin sonunda yakalıyoruz, zaten onun yarısınıda diğer bölümde:) yabancı dizileri bende seviyorum, özellikler F4... 1 saat sürüyor ve her sahnesi ayrı bir güzel.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Mutfak tayfasının konuşmalarının ,Ensest ilişkilerin hit olduğu filmlerin reytinglerinin tavan yapması ülkem adına gericiliktir.

0|0
    0|0
  • Bir tek Leyla ile mecnun vardı sıkılmadan izlediğimiz

1|0
    0|0
  • türk dizileri tamamen sacmalık

0|0
    1|0
  • Türk dizilerinin sezon finallerindeki yapılan heyecanlı sahneler, yabancı dizilerin her bölümünde var

0|0
    0|0
  • Haklısın doğru.

0|0
    1|0
  • Adamlar sıfır kalite de diziler yapıyor, saçma sapan kurgular ve oyuncular abuk subuk replikler falan diye devam eder bu ama bir Lost, spartacus,Monk vs gibi yapımları yapmak hayal biraz para kazanıyım yeter mantığı ..

0|0
    1|0
  • Kesinlikle

Teen Wolf

Game of Thrones Favorim.

0|0
    1|0
Yükleniyor...