Kürt sorunu ne olur?

sizin öngörülerinizi alayım...

• Çözülür
    8% (1)12% (1)10% (2)Oy Ver
  • Çözülmez
    75% (9)62% (5)70% (14)Oy Ver
  • Şu da var:
    17% (2)26% (2)20% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların ayılması lazım, halkın arasında kürt sorunu diye bir şey yok. PKK vakti zamanında derin devlet tarafından kurulmuş bir örgüt bu şekilde insanların arasına bu tip problemler yerleştirildi. Ellerine silah verildi insanların, beyinleri yıkandı ve aslında kardeş kardeşe vuruldu, gencecik bir sürü fidanımızı kaybettik Türk Milleti olarak onların da çocukları dağa kaçırıldı ve terörist olarak yetiştirildi. Zamanında omuz omuza yan yana yaşayan, savaşan insanlar (kürtler, ermeniler, türkler) birbirine düşman edildi. İnsanların kafası bir takım şekillerde meşgul ediliyor (kürt sorunu, başörtüsü sorunu vs) alttan farklı işler yürütülüyor hala

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Fakir halkın sorunları vardır, bir milletin değil ama onların sorun çözmeye çalıştıkları yöntem yüzünden iki yakaları bir araya gelmez diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Tam ben aynısını yazıyordum :)) ben de ekleyemedim

kaldırıyım hemen ya da sen kaldır kuzum ekleyim :)

• Defalarca ve defalarca tekrarlamaktan usenmeyecegim. Bu ulkenin kurt sorunu yoktur. Bu ulkenin pkk sorunu vardir. Orada yasayan kurt halkin da basbelasi asiret sorunu vardir.

Simdi dagilabilirsiniz huzurumdan.

1|1
    0|0
    • senin gibi düşünenler yüzünden bu durumdayız zaten faşistlik senin ki

• Evet fasistlik benimki. Asiretler cok tatli, sevimli, cici bici seyler. Bu sorunu dile getirmemden hoslanmiyorsunuz neden? Urfadakiler haric pkkyi besledikleri icin.

• yıllardır farklı şekillerde gündeme gelen bir mevzu

eğer çözülürse mucize olur

ya onlar devleti kuracak ülke bölünücek

yada çözülcek o nasıl olur bilmiyorum

yada bu böyle gidicek herhalde

ama onlar orayı kurmadan pek rahat edemeyecekler gibime geliyor sonuçta baksanıza

yıllardır aynı mesele biranda nasıl vazgeçeceklerkii

0|0
    1|0
  • Bu sorun Osmanlıdan beri çözülemediyse ne şimdi çözülür ne de gelecekte.

0|0
    2|0
    • bu yoruma katılmıyorum. insanlık tarihinden beri aynı sorunlar mı süregeliyor... çok eski sorunlar bile bir aşamada halloluyor yahut unutuluyor...

• Şahsi görüşüm benim Osmanlıdan nefret etmek. Ayrı bir konuda. Kürt olabilirsin saygı duyarım(Kürtlerle bir problemim yok hatta severimde) ama şuda bir gerçektirki Kürt Sorunu PKK sorununu destekledi.

• kürt sorununun pkk'yı destekleme sürecinde, suç yine de tek kürtlerin değil. mecliste kürt parti kurulmasına izin verilmedi kaç vakittir. demokrasiye inanç kalmayınca insanlar da farklı mecralara yöneldi... tabi başındaki aktörler de etkili biraz. onlar da şiddet yanlısı tutumlar izledi.

mesela islamcı hareketi türkiyede erbakan gibi biri değil de farklı bir adam ilerletseydi, akp değil çok farklı bir islamcı hareket olabilirdi. hizbullahçı, silahlı gibi... barlasın yorumu.. bence de haklı..

• çözülse de yakın zamanda mümkün görünmüyor bu

1|0
    0|0
  • Bu gidişle zor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• ya arkadaşlar ne kürt sorunu ya siz olmayan birşeyi sorun ederseniz sorun olur Türkiyede kürt sorunu diye birşey yoktur ...kürt sorunu derken kürt kardeşlerimiz memur olamıyormu veya önemli konumlara gelemiyorlarmı evet geliyorla hatta Turgut Özal bile bir kürttü ve cumhurbaşkanıydı yani düşünün ...ortada bir sorun olabilmesi için kürtlerin türklerden daha az hakka sahip olması gerekir ama ortalıkta böyle bir durum yoktur benim geldiğim mevkiye bir kürt kardeşimde gelebiyorsa siz ne sorunundan bahsediyorsunuz ahmaklar

1|1
    0|0
    • Bu ülkede bir Kürt cumhurbaşkanı oldu, başbakan oldu bakan oldu vekil oldu müsteşar oldu, bir tek Kürt olamadı. Sırrı Süreyya Önder

• türkiyenin demografik yapısına bakınca da 25 yıl içerisinde kürt nüfüsu türk nufusu ile dengelenecek gibi duruyor. yani sayısal olarak da artacaklar. daha büyük sorunlarla uğraşmamamız için, yanlış olduğu tecrübe ile ispatlanmış bu klasik söylemleri bırakmamız gerektiğini düşünüyorum..

• evet artıyor kürt nüfusu ama nedenn artıyor çünkü devlet teşvik ediyor ve vergi almıyor ee noluyor sonuçta kürtün parası cebinde kalıyor ve zenginleşiyor 10 tane çocuk yapsa bile beslemekte zorlanmıyor durum bu yani hatta bakarsak şimdiki hükümet kürtlere daha çok önem veriyor ...ama bu hükümet gittiğinde aynı şeylerin olmayacağını ve durumun tam tersine döneceğini sana söyleyebilirim

• çözülür...çözülmez diyenelrin hepsi çözülmemesi durumumdan memnuniyet duyacak terör vampirleri ya da felaket tellarıdır.

1|1
    1|0
  • Suriye parçalanır güneyde bir ülke olurlar. İkinci bir ihtimal ise Türkiye topraklarında güneydoğuda özerk bir yapı. Türkiye eyaletlere bölünür onlarda bir eyalet olur...

0|0
    1|0
  • bu çözüm sürecini baltalayanların yatacak yeri yok.her ölen insanın,yetim kalan çocuğun ve ülkeye verilen zararın vebalini boyunlarında hissedecekler

0|0
    0|0
  • tek yol devrim

1|1
    1|0
    • avucunu yalarsın...biz kapışmaya hazırız..yaşasın İSLAM

• Bana Kalırsa 20 Sene Olmadı 30 Sene İçinde Büyük İsyan Çıkıcak Diyelim abdullah öcalan 25 sene yaşadı hücresinde Ve Öldü Dış Güçler Hemen Bişeyler Der

Tüm Kürtler Sokağa APO YU Siz Öldürdünüz Zehirlediniz VB ÜLKE karışçak dıye dusunuyorum

0|0
    1|0
  • hepimiz insanız bunun kürdü türkü yok aynı bayrak için mücadele ediyorsak iş bitmiştir

1|0
    0|0
  • sorunlarıyla birlikte s?ktir olup gitsinler bu ülkemizden

0|0
    1|0
    • :((( ama biraz kaynaşma da gerçekleşti... yengem kürt mesela... yeğenlerim ne olacak :(((

• bir kürt atasözü der ki ''hayat bir sabunsa köpürt beni pakize''

• büyük üstat yılmaz morgül der ki. beni bu hayatta iki şey yıkar: su ve sabun...

• Malesef çözülmez

0|0
    1|0
  • başımızın belası olacaklar

0|0
    1|0
  • kürt sorunu yok ab kışkırtması var

1|0
    0|1
Yükleniyor...