Dizisini ya da Filmini İzlemek Mi ? Kitabını Okumak Mı ?

2 bölümdür FOX'da yayınlanan Fatih Harbiye'yi takip ediyorum. Peyami Safa'nın romanından uyarlanıyor. Diziyi çok beğendim aslında ama bildiğiniz gibi Türk dizilerinde olayı lastik gibi uzatma huyu olduğu için genelde Amerikan dizilerini izlerim. Kitabı alıp okumakla diziyi takip etmek arasında çok kaldım. Sizin tercihiniz ne olurdu ?

0|0
10|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak kitapların uyarlaması saçmalıktan başka bir şey değil yani anlayacağın biz cekecek bir hikaye bulamadık milletin senaryosunu calacaz değiştirecez hesabıdır ama kitabın filmi kitaba saygı duyar diziler kadar olmasada azcık oynarlar oda bir enerji vermek için yani kitabdan farklı ve sürükleyici olması lazım bazı kitab lar vardır sarmaz bağlamaz sürüklemez ama filmini yaparlar devşett bazende çok güzel kitablar vardır böyle okuyunca lan birde filmi olsunda izleyek dersin fiilmi çıkar berbat işte bu yüzden bir genelleme yapmamız yanlış dizi berbattır bu konuda ha illaki bir seçimyap dersen sana derimki filmler

1|0
    0|0
  • Bence her ikisi de ama kitap okumak öncelikli tercihim.

1|0
    0|0
  • önce kitabı ok sonra filmi izle bence daha iyi oluyor

1|0
    0|0
    • Kitabını okuduktan sonra filmi diziyi izleyemiyorum ilgimi çekmiyo artık

• teşekkürler yorumların için.. bende öyle düşünüyorum

• ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) doğru düşünüyorsun o zman bildiğin yoldan şaşırma :)

• peyami safa ise okunur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• oku. o dizi de sapıtacak ve cinsellik içeren bir şeye dönüşecek. hikayeyi batıracaklar.

1|0
    1|0
  • ilk önce kitabı bitir. zaten çok uzun bir kitap değil. filmden sonra kitap okursan kitaptan hiç zevk almıyorsun.

1|0
    0|0
    • Okuduktan sonra izleyincede zevk almıyorum o yüzden ikisinden birini tercih edicem

• kitap derim. dizide günümüz şartlarına uyarlanıyor biraz değişiyor hikaye. kitabı oku

• bende diziyi izliyorum çok güzel geldi bana

1|0
    0|0
  • Kitabı oku, dediğin gibi Türkler dizileri rezil ediyorlar. Arap bir arkadaşım var internet üzerinden. Bizim dizilerin hastası. Onlar bile uzun olmasından hoşlanmıyorlarmış dizilerimizin, o kadar sevmelerine rağmen.

1|0
    0|0
    • Amerikan dizilerindende uyarlanan bir çok dizi var onların 1 bölümde işledikleri konuları 5 bölümde sonuçlandırıyolar üstelik onların bölümleri 40 dk sürüyor bizimkiler saatlerce

• Reklamlar da cabası ^^ Bir de dizilerimiz hep aşk odaklı. İnsana nefret geliğ.

• hapiste aşk polisiyede aşk hastanede aşk okulda aşk. Öyle böyle değil yani kusturacak derecede

• Kitaba göre çekmiyorlar ki diziyi..hep oynuyorlar

1|0
    0|0
  • Filmle kitap arasında çok fark var kitabı seversin film berbat gelir en azından bana göre

1|0
    0|0
  • Filmi izlemek.

1|0
    0|0
  • okuduğum kitapların filminden hiç birinden zevk almadım

benim hayal gücüm daha iyi sanırım

1|0
    0|0
    • Hayalinde canlandırdığın karaktere dizideki oyuncuyu yakıştıramıyosun. Bende uyarlanan bir çok dizide onu yaşadım o yüzdende izlememiştim. Teşekkürler ..

• kitabınıda beğenmemiştim

1|0
    1|0
  • Bir bölüm izledim kitapla alakası yok zaten diziye filme uyarlanan tüm eserleri mahfediyorlar.. Git kitabı oku.

1|0
    0|0
Yükleniyor...