Saygı .. İnsanlara Saygı nasıl öğretebiliriz ?

- Saygı kadar önemli birşey benim görüşümde..

- Gel görki saygısızlığa tahhammül edemiyorum.

- Bunu insanlara nasıl öğretebiliriz ?

0|0
9|9

En İyi Kız Görüşü

• eğer saygıyı öğretebilseydik dünya üzerinde

sorun kalmazdıki

bugün ülkede,ırkta,din noktasında çıkan bütün sorunlar insanların saygısızlığından

bazı insanlar varki ''kitap yüklü merkep'' hükmünde sorulsa en güzel yerlerde okyup eğitim görmüşler

fakat daha başka görüşe saygıyı kavrayamamışlar

kimse aynı düşüncede olmak zorunda değil ama sen saygı dahi duyamıyorsan bu senin aslında

içindeki öfkeyi,hiddeti dışa vuruş şeklindir karşındakinin doğrulu hakkında ezilişinin göserdiği tepkidir benim fikrimce

1|1
    0|0
    • Güzel kardeşim yazın çok güzel olmuşta. Son cümlelerini bana mı carpıtıorsun anlamadım orayı :))

• ya kardeşim sen beni ne çok yanlış anlıyorsun ,

benim mizacımda yoktur yani huyum alışkanlığım değildir laf çarpıtmak felan

lütfen yaniii :) o cümleyi çokdaha farklı birşeyi düşünerek yazmıştım aslında

• Bunun nedeni.. Sanal olduğu için. Yüz yüze bir konuşma olsa yanlış anlamam ki :))

Kızlar Ne Diyor 8

• Öğretemezsin. İnsan isterse olabilir ancak.

0|1
    0|0
  • keşke öğrenebilseydi. ya da öğretilebilseydi. ben tek çare olarak mesafeyi kullanıyorum. saygı sınırlarını aşmamaları için.

1|1
    0|0
  • İnsan önce kendine saygı duyacak ki başkalarına da duysun bunu çok küçük yaslarda alınan aile terbiyesi dediğimiz şeyden kaynaklanıyor iyi aile terbiyesi almış iyi eğitilmiş kişiler saygıda kusur etmez insanlar belli bir yastan sonra düzelmez öyle devam eder değişirse de çok zor olur.

0|1
    0|0
  • Zorrr bazilarina cok zorr bosuna ugrasma bnce bnde boyleydim buna benzer bir sru actim ama saygiszlarin ilgisni ckmedi pek

0|1
    0|0
    • Umutsuzum sadece ben mı böle dusunuyorum diye sormak istedim ama yazanlardan gördüğüm için.Değiştirmek zor ..

• Sadece sen degilsinn bnde de durum ayni

• Saygıyı gösterip onlardan gelmesinin bir önemi olmadığını çünkü yalnızca herhangi biri kadar saygıyı hakettiklerini ve onlardan gelenin kendi acindan onemli oldugunu,onlardan gelmis olduguna bakmadigini gostermelisin

0|1
    0|0
  • saygılı insanları takdir ederek onure ederek, saygısız kişileri kınayarak ve dışlayarak..

özellikle gençlerde çocuk lan lun diyo popüler oluyor ne bekliyorsun?

0|1
    0|0
  • İnsanlar hiç bir zaman birbirinin düşünce ve yaşam tarzına saygı duymayı öğrenemedi, bundan sonrada öğreneceğini sanmıyorum...

0|1
    0|0
  • Sevgiden önce gelir benim için Saygı ve tıpkı sevgi gibi içinde olmayan kimseye öğretemezsin bunu bazıları mal gelmiş mal gidiyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Öncelikle belirtmeliyim ki, sevgi karşınızdaki insanın her istediğini yaparak sağlanmaz. Bu sadece bağımlılık yaratmanızı ve bir anlamda kendinizi bir hapse sokmanızı sağlar. Tekrar kendi duygularınızı düşünün, gerçekten sevdiğiniz insanları gözünüzün önüne getirin. Çoğunlukla sizi dinleyen, kişiliğinize saygı gösteren, farklılıklarınızı hoş gören, sizi olduğunuz gibi kabul eden ve suçluluk duygusu yüklemeyen, kendinizi yanında iyi hissettiğiniz, kendiniz olabilmeniz için şans tanıyan ve en önemlisi size değer veren ve geliştiren insanlara sevgi duyarsınız.

0|1
    0|0
    • Peki ya Saygı ? :)

• Allah razı olsun . Teşekkür ederim :))

• rica ederim ne demek :))

• Önce sevmeyi öğretmeliyiz. İnsanlar birbirini sevmeli ki saygı da akabinde gelsin.

0|1
    0|0
  • biz saygıyı kendi içimizde yer edinirsek saygı dünyaya dalga dalga yayılır.tavır dili lisandan daha etkili derler büyükler.

0|1
    0|0
  • kendi yöntemimi anlatayım.Evvela uyarırım,saygısızlık yaptığı taktirde sonuçları vururum yüzüne.Baktım yola gelmiyor gerekeni yaparım

0|1
    0|0
  • Saygıyı insanlara biz öğretemeyiz

İçten gelmeli

Ailesi terbiyelendirmeli

0|2
    0|0
  • saygı gösterek, öküzlüğüne rağmen sakin ve nazik davran o yavaş yavaş evrimini tamamlar

0|1
    0|0
  • dğuştan gelme birşey kardeşim sonradan akzandıramazsın.

0|1
    0|0
  • -çocukluktan başlamalı.önce ailede sonra okulda olmalı.

-yetişkinler için ise davranışlarımızla

0|1
    0|0
    • Güzel kardeşim okulla pek alaka göremedim ya. Şimdi ilkokulu düşüyorum. Bazıları geliyor gözümün önüne umutsuz vaka :)

• onlar çocuktu kolayca yönlendirilebilir sadece işi bilen biri olmalı

• Olabilir neden olmasın .))

• Saygı olmak zor zanaatt zaten

0|1
    0|0
Yükleniyor...