Sezen Aksu şarkılarını sever misiniz?

Sezen Aksu şarkılarını sever misiniz, en beğendiğiniz şarkısı hangisi ve neden?

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• genel olarak pop sevmeyenlerin bile aklının bir köşesinde yer etmiş bir sezen aksu şarkısı vardır illa ki. ya da onun yer ettiğini kişinin kendisi de bilmez; bir gün öyle bir şeyle karşılaşır ki, dimağının arka fonunda bir sezen aksu şarkısı çalmaya başlar aniden. o böyle bir kadın çünkü, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği şarkılar yapıyor. çünkü son zamanlarda nasıldır bilmem, ama kısa bir süre öncesine kadar ne yaşıyorsa onu söylüyordu...

benim en sevdiğim şarkıları bu gece ve yeter'dir. ikisi de rahmetli onno tunç'un nasıl iyi bir aranjör ve bas gitar ustası olduğunun ispatı, zamanının çok ötesinde şarkılar. ayrıca, 'bu gece'nin türk pop tarihinin erotik dozu en yüksek şarkılarından biri olduğunu düşünmüşümdür her zaman.

bunun dışında, nispeten yeni diyebileceğim 'farkındayım' şarkısı kimi dönemlerimde marşım olmuştur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Eskiden çok beğendiğim, çok sevdiğim,saygı duyduğum bir sanatçı idi.

Fakat son dönemdeki yandaşlığı, "PKK açılımına evet demeyen iki cihanda da lekelidir" gibi sözleri ile kendini lekeleyen, ne mal olduğunu ortaya koyan biri olarak görüyorum ve kendisinin artık sanatçı kimliğini dolduramadığını/bu sıfatını yitirdiğini düşünüyorum. Şarkılarını da boykot ediyor ve dinlemiyorum...

1|0
    0|0
  • Öyle cok varki sevmediklerim de var tabi.

Anlamlı parcalar hüzünlü cekilen cileler yada cekilebilecek cilelerin bir özet öyküsünü andırıyor bazen ya da yaşayacagın veya yaşadıkların gibi...

Haydi gel

Küçüğüm

seni kimler aldı

daha cok var da neyse

0|0
    0|0
  • lütfen görmeyeyim seni şarkısı...lise 1 deyken okulun sonlarına doğru coğrafya derdindeyiz yaklaşık 10 kişi falan...hocamız herkesin sevdiği bi şarkıyı dile getirmesini istedi...ben de sevdiğim ama o zamanlar cesaretsiz olduğum için açılamadığım kızı düşünerek ( arkamdaydı ) bu şarkıyı söyledim...

ama hocam bana dikkat etmiş..söylerken baya içten demişim :)) sınıf da hayran kaldı. .. hepimiz o şarkıdan sonra dersi falan bıraktık :D .D hoca bizi okulun karşısındaki kafeye götürdü bana çay ısmarladılar falan ..değişik ve güzel bi gündü:)))

0|0
    0|0
  • Sezen Aksu "adı bende saklı" ...

1|0
    0|0
  • link

Neden: Çocukken seyrettiğim Hülya Avşar - Tarık Tarcan fimlerini hatırlatıyor. O günler ve yıllar hep bana güneşli-güzel gelir hep..

0|0
    0|0
  • Kalbim Ege'de kaldı bana en çok nüfuz eden şarkısıdır...

0|0
    0|0
  • Tek kelimeyle mükemmel, çok severim. Aşkları da vururlar ne güzel bir şarkıdır öyle...

0|0
    0|0
  • ben kaybolan yılları severim... manası derin boşwer:D

0|0
    0|0
  • beğendiğim bir sürü şarkısı var. ama "ünzile" nin yeri başka

0|0
    0|0
  • Severim, kaliteli müzik deyince aklıma gelen ender sanatçılardan.En sevdiğim şarkısı vazgeçtim

0|0
    0|0
  • sevilmez mi ya? seviyorum şarkılarını.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Butun şarkılarını sevmiyorum. bazı şarkılarının melodılerını bazen yabancı şarkılar arasında duyuyorum okadarda buyuk sanatçı değil gözumde..

Fakat tabıkı çok çok sevdığim şarkıları var.. Ama onlaarıda çogu Onno Tunç bestesi...

belalım, vurgun kaybolan yıllar sen aglama eskılerden..

sonra: ıkı delılık ,sonsardunyalar ben sende tutuklu kaldım ... sarı odalar evet..

0|0
    0|0
  • Dört Günlük Birşey

Rahmetli sevgilimleilişkimiz başladığında 4. günü ayrılmıştık, bana bu parçayı hediye etmişti (o dönem kasetçalarlar vardı, kaset doldurmuş) , daha sonra barıştık ve seneler sürdü ilişkimiz. Bu parça bana pek anlamlı gelir (Bizim şarkımız aslında Metallica, Nothing Else Matters dı)

0|0
    0|0
  • geçer

0|0
    0|0
  • sevmedim sevemedim. hep itti beni hep itti. :(

0|1
    0|0
    • Aslında bende de öyle bu durum.. Ama bir-iki şarkısını seviyorum..

• Severim en cok KUCUGUM u severim cunku ne zaman dinlesem o sarkida kendimi bulurum.

0|0
    0|0
  • sanıyorum nickimden cevabım belli oluyordur :)))

seçmek çok zor. ama GİDEMEM şarkısı bana çok yakın. o şarkıyı çok beğeniyorum. GEÇER, ADI BENDE SAKLI, GİT, SON SARDUNYALAR, AHDIM OLSUN, BEN ANNEMİ İSTERİM... bir sürü yyaaaa. çok ayıramadım.

0|0
    1|0
  • Sesini ve kendini beğenmiyorum.Ama bazı şarkılarının sözleri mükemmel...

0|1
    0|1
    • İki cihanda lekeli ki o...

• burası dayanışma sitesi değil. eğer bir şeye karşıysam bunu özgürce dile getirebilirim sanıyorum. yoksa yasak mı? illa cevaplarınıza destek mi vermek zorundayız? ben özellikle tartışma çıkartmak için yer aramıyorum. senden de cevap beklediğim yok zaten.

• O zaman uğraşma benimle tamam sus.Hala daha tartışma çıkarma derdindesin.Yeter sus Allah aşkına...

• Evet .Gülümse şarkısını seviyorum. Herkese ve herşeye rağmen gülümsemem gerektiğini hatırlatır bana, hayata bakışımı olumlu kılar diyelim.

0|0
    0|0
  • Severim.

Gitme demek için "Git" en sevdiğimdir bilhassa.

0|0
    0|0
  • dinlerim

0|0
    0|0
  • hiç sevmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...