Yozlaşma ve İngilizce Sevdası

Arkadaşlar genel olarak toplumumuzda bir yabancı hayranlığı var yani ingilizce yazınca bir yazıyı veya yabancı sanatçıları daha çok seviyoruz kendi vatandaşlarından hatta mağazalarda bile yabancı marka olunca hemen alıyoruz türkçe birşey yazsa uzak duruuyoruz kendimizde aşırı derece yabancı hayranlıgı var neden onlara özeniyoruz ?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam ibzde cool olma durumu var . Adamların şirketlerine bak . Windows , apple , blackberry,sun ne kadar sıradan sade isimler. Biz herşeyi insanlara beğendireceğiz diye asimile ediyoruz kendi sözcüklerimizi

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Tirim tirim pasaj gezip turk mali kiyafet arayan benim icin gecerli olmayan bir durum. Kebabi hamburgere tercih ederim. Rakiyi biraya. Turk sanat musikisini metale tercih ederim.

1|0
    0|0
  • yoo yok öyle bir şey, paranoya yapıyorsun, ama ingilizce biliyorum ben tarzında ingilizce konuşanlar varsa da aptal oldukları için yapıyorlardır, onları bilemem

0|0
    0|0
    • ingilizce konusma mevzusu degil bu hayran olma onların şarkıcısı futbolcusu ?

• genelde yazılı tişört giymem, bir tane var, evet o da türkçe; yabancı hayranı olan birileri varsa o da esnaftır, yabancı turist bir çay içer kalkar, garson ayaklarına kapanır, yerli turist gelir yer içer, onun suratına bile bakılmaz, bütün tatil beldelerinde bu böyle, yabancı taklidi yapmak en iyisi bunlara

• ama onlarda cok para oldugu ıcın olabılır :))) tabi onları kazıklamak bir görevmiş gibi hissediliyor

• batının ahlaksızlığını aldığımı daha önce de dile getirmiştim

1|0
    0|1
  • yaa aynen.İngilizce bilmek çok iyi bir şey tabi ama yeri var bunun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 0|0
    0|0
  • Malesef biraz aptallıktan ve eğitimsizlikten .

0|0
    0|0
  • Ahlaksızlıklar hoşumuza gidiyor.

Böyle bir millet olduk işte.

0|0
    1|0
  • tamama ok---güle güleye bay bay dynlrden ne bkliyosunki

0|0
    0|0
  • anglosakson kültürü tüm dünyaya yayılmış durumda, ne yapabilirsin ki ? ne yapabiliriz ki ?

0|0
    0|0
  • ben özenmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...