Her ne kadar kadin erkek esitliginden bahsetsekte, bazen bu esitliksizlik tuhaf karsilanabiliyor.

Daha aciklayici olmam gerekirse bayanin geliri daha fazlaysa beyler bunu sorun ediyor gibi. ya da tam mi tersi? Bence bir iliskide maddiyat en onemli unsur, kalkip sacma sapan hakaret etmeyin cumlemi bitirmeden. ^ ^ Yani demek istedigim bir bey her turlu bir adim onde olmali yoksa o iliski zamanla yipranabilir. Erkek ustunlugu iste, bir bayan ustun olunca bazen istemedende olsa bunu dile getirebiliyor sanki. ya da ben mi sacmaliyorum bilemiyorum.

Güncellemeler:
Bunu yalnizca maddiyat olarak anlamayin. Egitim, ailenin cocugu ozgur birakmasi, yasam tarzi, aliskanliklar vs vs...

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• (: bir kızla evlenmeye karar vermişseniz, onu babasın evinde rahat ettiğinden daha fazla rahat ettirmelisiniz ki, özlem duymasın. Samanlık seyran işleri bu devirde pek ara etmiyor. Babalarımız ve annelerimiz önceden bir yerde yatardı, bitti o döver. Şimdi ne yaparsanız yapın insanları memnun etmek imkansız (: artık insanların piskolojiside iyi değil, sürekli insanlar tetik ve sürekli kurgu ve şüphe içindeler. Yani kız ya da erkek olsun, bir erkek bir kızı seviyorsa bir neden bitiyor, insanların kafası pek olgunlaşmıyor. (: yaşı ilerlese bile.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• saçmalamıyorsun gayet mantıklı yazmışsın, zaten erkek alfa rolünde olduğu için kadının üstünlüğü sıkıntı yaratır.

ama evliliğin bir takım demek olduğu mantığını kavrayanlar için sıkıntı olmaz, bu durum ev içi sosyalist bir ekonomi sistemi ile avantaja dönüştürülebilir.

mesela annem ve babam neredeyse aynı maaşı alırlar, maaş günü para babamda olur, borç, taksit ve temel ihtiyaçlar harici kalan paradan herkes ihtiyacını alır, gereksiz harcamadan kaçınılır, geri kalan birikime ayrılır.

ve ben bugüne kadar evde para kavgası duymadım, hiçbir zaman sen bu kadar maaşı alıyorsun bu benim param lafları geçmedi.

0|0
    0|0
  • her iki tarafında üstün olması gereken durum var.Bunlar birbirini dengelediği zaman eşitlik oluyor.

0|0
    0|0
    • Ne gibi mesela, ornek alsam. :)

• Zeka mi hihhh^^ asdjdjd

• tek zaafım -_-

• Yıllardır erkeklerin üstünlüğüyle yaşanmış bir kültürden geldiğimiz için çok normal. Ancak bizden sonraki kuşaklarda yüzde yüz eşitlikten veya bunun erkekler tarafından sorun edilmemesinden bahsetmek mümkün olacak gibi. Bir kere "ev kadını" diye bir meslek türü üretilmiş. Çalışmayan bir erkek ev erkeğiyim diye bir şey demiyor. Evli olduğumu düşünüyorum, eşimin aile bütçesine benden çok katkıda bulunması beni ezik hissettirmez açıkçası ama o çalışır ben çalışmazsam o koyar işte.

0|0
    0|0
  • Kadınlar böyle işte kocasının parası oldumu biz bir aileyiz sen ben ayrımı mı olur derler kendileri fazla para kazanınca da benim elim benden fazla kazanmalı :))

0|0
    0|0
  • Gayet doğru, her ne kadar sorun yok diyen olsada en azından psikolojik olarak sorun oluyor.

0|0
    0|0
  • Ben etmem. Edecek birini bulmam.

0|0
    0|0
  • Aynen siyledigin gibi eger bir kadn daha fazla kazaniyorsa kadin bunu hiz srn yamasa bile adam hayatta rahat edemeZ genelde kadinlarin calismanasini istemelerinin nedenlerindendir benim kazandigim yetmiyormu ;-)

0|0
    0|0
  • bayanların egosu daha kolay etkilenip şiştiği için erkek bir adım önde olmalı. Kadın ve erkek bana göre asla eşit değildir. ama roller çatışması yaşanır ki bu da mutsuzlukları beraberinde getirir

0|0
    0|0
  • tabi ilşkilerde erkek üstün olmalı

0|0
    0|0
  • bi kadından duyduğum en mantıklı cümleler...

0|0
    0|0
  • Özetle; zengin kız fakir oğlan durumu tutmaz diyorsun.Yer yer katılıyorum.

Kapitalizm dinamikleriyle yaşıyoruz sonuçta hayatımızı,ne kadar karşı da olsak.

0|0
    0|0
    • Yok bu kadar uc durumdan bahsetmiyorum. Nasil anltacagimida bilmiyorum ama bukadar fark degil iste sen anla. :)

• Ya bir de ukalalık olarak algılama ama benden daha kültürlü olan bir kızla hiç tanışmadım malesef.O yüzden rahatım bu konuda biraz da :)

• Hahaha birgun tanista burnunu surtsun diyim o zaman. :))))

• İnsanlık yok yok yok...

0|0
    0|0
  • genel olarak katılıyorum ama bu kişilere de bağlı

0|0
    0|0
    • Bakk otoriter demedim. Ashdjdks Ama erkek otoriter olmali, bir babada, annede. Otoriter kelimesini sevmiyorsun bilyorum ama gerekli. ^^

• otoriterlik çok iç daraltıcı geliyor bana :/

Kızlar Ne Diyor 3

• ne adamlar tanıdım daha iyi ol diye çırpınan

herkes eksiğini buluyor veya belasını mı desem :p

0|0
    0|0
  • tubularınızı yıkın kardeş .

0|0
    0|0
  • Ataerkil toplumun getirisi bu

0|0
    0|0