En fazla kitap okuyan ülke Fransa ve İngiltere! Türkiye'de kitap okuma oranı neden bu kadar yerlerde?

Gizli Üye
En fazla kitap okuyan ülkelerin başında, yüzde 21 ile Fransa ve İngiltere var. Ardından, yüzde 14 ile Japonya geliyor. ABD'de bu oran yüzde 12, İspanya'da ise, yüzde 9. Türkiye'de ise, oran binde bir. Okuma alışkanlığında, dünyada 86. Sıradayız. Kitap okuyanların yüzde 65'i aşk, yüzde 24'ü siyasi, yüzde 13'ü düşünce, yüzde 7'si kişisel gelişim kitapları okuyor.
En fazla kitap okuyan ülke Fransa ve İngiltere! Türkiye'de kitap okuma oranı neden bu kadar yerlerde?
TÜİK verilerine göre, kitap okumak Türk insanının ihtiyaç listesinde 235. sırada. Kitap okumaya ayırdığımız süre günde ortalama sadece 1 dakika.

Türkiye'de neden kitap okuma oranı yerlerde?
En fazla kitap okuyan ülke Fransa ve İngiltere! Türkiye'de kitap okuma oranı neden bu kadar yerlerde?