Bu sene Türkiye Eurovision'a katılmalı mı?

Eğer bu fikri destekliyorsanız kimin bizi temisil etmesini isterdiniz?

0|0
36|60

En İyi Erkek Görüşü

• Hepimiz o güne kadar bizim şarkıcımızın kaçıncı olacağından çok, ilk 3te kesin yer alır iddialarıyla zamanımızı geçirerek bekliyoruz. Ama yarışmanın öncesinde bir ön eleme var; bazı üyeler Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi'nde olduğu gibi daimi, ön elemeye katılmıyor. Kel alaka. Sosyo-Kültürel bir yarışmaya devamlı bazı ülkelerin direk katılması safsata... Sonra yarışma başlıyor. Herkes kareografileriyle, kostüm ve danslarıyla sahne ve tv başındaki tüm izleyicileri büyülemek için çabalıyor ama yarışmasının sonundaki puanlamayı herkes bildiğinden mi sadece zevk alamaya bakıyor yarışmadan. Çünkü puanlama şekli belli;

"komşi yanibaşiii eight points, komşi komşi ten points aaanddd komşi twelve points"

Komşu diye bilerek yazmadım, "ı"ları bilerel "i" yazdım. Ne de olsa komşiye puan vereceğim ya. Ama gel gör ki bizim komşilerimiz düşman komşi. Suriye-Irak-İran katılmıyor. Ermenistan düşman ötesi komşi, Yunanistan ve Bulgaristan'ın Ermenistan'dan kalır yanı yok; "istan" birliği mübarek. Azerbaycan kardeşimizden ya eight ya da ten points; twelve olması imkansız. Onlar bile satıyor bizi. Bize gelen puanlar; Azerbaycan'dan, Bosna'dan, Arnavutluk'tan, Gürcistan'dan ve Almanya'dan... Bunlardan istediğin kadar twelve points al, birinci olabilir misin; cevap hayır.

Siyasi bir yarışmaya döndüyse bu şov ve Avrupa bizi sevmiyorsa(sevmediğini biliyoruz) neden katılalım? Sorarım size...

0|1
    2|0
    • asker olduğunuz için mesleki deformasyona uğramışsınız, yazık ya, çok üzülüyorum sizin gibi insanlara, umarım ben de devlet memuru olunca size benzemem, hoş gerçi birçok ülkeye gittim, bir sürü insan tanıdım, o yüzden benzeyeceğimi sanmam, bence siz de gidin, önyargılarla yaşayıp ölmek hoş değil

• öyle bir niyetim yoktu, araya başkaları girince uzadı konu, zaten hesabımı da kapatıyorum, sitenin ingilizcesinden devam edeyim artık ben de, sağlıcakla kalın...

• Yolunuz açık olsun, herhangi bir burukluğum yok. Umarım sizin de yoktur. Güzel Günler Yaşamanız Dileğiyle...

Erkekler Ne Diyor 59

• Müzik evrensel bir ifade biçimidir, o yüzden de evrensel bir dil ile yapılan bir şarkı ile katılınması son derece güzel bir harekettir.

Bazıları "Neden İngilizce" demiş , kardeşim bütün dünya İngilizce biliyor, ama bizden başka Türkçe bilen yok, o yüzden, Ukrayna'da İngilizce şarkı ile katılıyor, bunda bir problem yok bence.

Ayrıca şarkının sözlerini bütün dünyanın anlayabileceği bir dille söylemekte ayrı bir saygıdır, dünya insanlarına karşı.

Bence tüm politik olaylardan uzak kalmak koşulu ile yarışmaya katılınmalı.

1|0
    0|0
  • şarkıcılar ülke temsilcisi olarak katıldıklarından şarkının ve söyleyenin kalitesinin önemi kalmıyor. hem neden bir şarkı ülkeyi temsil etsin ki? katılan şarkılarla ülkesinin ne ilgisi var? müzikler ülkelerle bağlantılı olacak şekilde yarışma düzenlenecekse ülkelerin halk müzikleri yarıştırılabilir. bu da en az eurovision kadar saçma olur. çünkü türküler o ülkenin kültürünü yansıttığından "benim kültürüm güzel, senin kültürün kötü" durumu olmayacağına göre halk müziğinde bile ülkeleri yarıştıramazsın. o halde daha temelden yanlış bir yarışma formatı diyebiliriz.

1|1
    0|1
  • safiye soyman

1|0
    0|0
  • geri dön lexi

0|0
    0|0
  • türkçe soylenecekse eyvallah ama kalkıp ingilizce şarkı söylerek kendi dilimize hakaret ediyoruz bence ve bu yüzden katılmanın hiç bir mantığı yok bu yüzden ben tamamiyle türkçe olimpiyatlarının destekcisiyim olacaksa illa bir yarışma türkçe olimpiyatları olsun derim..

0|0
    1|0
  • Herkes kafasına göre takılsın

0|0
    0|1
  • ben alti yaşimdan beridir Eurovision izlerim. şu anda piyasada o yükü sirtlayabilecek adam/hanim yok. bu sözümün de arkasindayim.

2|0
    0|0
  • yarışmada şarkı değerlendirilmiyor ki politika konuşuyor reklam kokan bir yarışma. Hiç bir şekilde katılmasak daha güzel boşverin..

1|0
    1|0
  • Katılsın tabikide fakir ülkemiyizde çekiliyoruz Temsilcimiz "Hüseyin Kağıt" olmalı bence (gülmeyin ciddiyim) Türk kültürü ise tabi

link

1|0
    0|0
  • tarık mengüç temsil etsin anasını satım:D

4|0
    1|0
  • onur ocaklı gidebilir link

0|0
    0|0
  • Tarkan veya Duman grubu gitmeli eğer yeni bir isim derseniz Gülşen derim. Sezen Aksu vs ağır şarkılar olur böyle coşturucak parçalarla anca derece yaparız BENCE.

1|0
    0|0
  • Oldukça gereksiz, katılmamaya devam etmeliyiz..

1|0
    0|0
  • kesinlikle katılmamalı.

0|1
    0|0
  • eurovision bir şarkı yarışmasından cok siyasi ilişkileri geliştirme yarışması olmuş karşılıklı böyle bir yarışmaya ne gerek var girmeye kimsa senin şarkına bakıp puan vermiyor ilişkilerine bakıp puan veriyor

0|0
    0|0
  • madara olmuş akp nbence kat ılmasın çünkü kendileri heryerde madara oldular bari Türkiyeyi madara etmesinler

1|0
    0|0
  • kesinlikle katılmalı.ve aynur aydın katılmalı

0|1
    0|0
  • hayır bence son derece ideolojik bir yarışma hep Baltık ülkeleri bir birlerini destekliyor

0|0
    0|0
  • Eurovision siyaset işi :) istediğiniz sanatçıyı çıkartın, sonuca bir ettkisi olmaz :)

1|0
    0|1
  • Her ne kadar katılacağını hiç sanmasam da Tarkan birinciliği alıp gelir. Ondan başka tüm Avrupa'ya hitap edebilecek başka birini göremiyorum ülkede.

0|0
    0|0
  • hayır iyice gereksizleşti...

1|0
    1|0
  • Eurovision sarki yarismasi degil artik. Tamamen siyasi. Turkiyeninde katilmasina hic gerek yok.

1|0
    1|0
  • Bence katılmamalı çünkü herkes birbirine puan veriyor ve maalesef.

0|0
    0|0
  • eurovision bir şarkı yarışmasından cıkmış siyasi ilişkiler yarişması olmuş karşılıklı böyle bir yarışmaya ne gerek var girmeye kimsa senin şarkına bakıp puan vermiyor ilişkilerine bakıp puan veriyorr komedi bir yarışmaa

0|0
    0|0
  • irem derici slow yabancı bir şarkıyla çok iyi işler yapabilir

1|0
    0|0
  • türkiye önce dış politakadaki sorunlarına çözüm bulsun pkk çekilmeyi bıraktı ve yanı başımızda bir kaos var

0|0
    0|0
  • katılmalı ama sanki dünya kupasıymış gibi yaygara da koparılmamalı. sonuçta amatör müzik yarışması biz duygusal milletiz çok ciddiye alıyoruz her şeyi:)

0|0
    0|0
  • Her Zaman Tarkanın Gitmesini İstemişimdir

0|0
    0|0
  • Grup yorum dan cav bella :(((

2|0
    1|1
  • Halil Sezai çıksın ya :) İsyyeeaannnnn

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 36

• Şebnem olabilir. Kadın sallar oraları.

1|1
    0|0
  • Valla türkiyeden Eurovisiona tek katılabilecek isim bence hayko cepkin. Adamın tarzı çok iyi ve sahnesi de. En iyi o olur bence.

0|0
    0|0
  • Hayko Cepkin katılmalı

2|0
    1|0
  • geçen yıl Türkiye'nin katılmaması tam bir saçmalıktı.

"TRT'nin aldığı katılmama kararın farklı yorumlanmaması gerektiğini belirten Güngör şunları anlattı:

' Bu kurumumuzun tamamen dik duruşuyla ilgilidir. EBU’nun ayrıcalıklı üyesi 5 ülke (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya) başarısız sonuçlar alınca, oylama sistemini değiştirmek istemiştir. Bunu diğer üyelere sormadan yapmaları karşısında biz tavır aldık.' ' Biz yaptık oldu' mantığı bize çok ters geldi. Tüm üyelere danışılmalıydı. Oylama sonucuna biz saygı duyardık. Katılmama kararı bir yıldır konuşuluyordu. Sonuç alamayınca son nokta konuldu."

Kendi kendine trip attı resmen ben katılmıyorum diyerek takan yok umursayan yok . Şarkıdan çok siyasi ilişkiler var tamam burasıdoğru bunu sağır sultan bile duydu biliyor ama en azından uluslararası bir etkinliğin içindeydik kendimizi gösteriyorduk .

0|0
    0|0
  • mabel martiz küpesiyle katılsın

0|0
    1|1
  • Duman gitsin duman. Yurtdışı içeni sıçanı sever. Eroin kokain imalat ihracata başlarız. Duman'ı da çok severim. Oh mis <3

2|0
    0|0
  • Katilsin izlemesi guzel oluyor :)

3|0
    0|0
  • dostluk ve barış adına katılalım, yanılmıyorsam en son katıldığımızda ermenistan bile 1-2 puan vermişti, sunucu bile şaşırmıştı, madem 0 sorun politikası uygulanmak isteniyor, bunun yollarından biri de bu, sırt çevirip diş bilemekle sorun çözülmez, anca önyargılar artar, umarım 2020 olimpiyatlarını da alırız, bugün açıklanacak bakalım

0|0
    0|0
  • Ben katılırım :) (Sesim güzeldir ve iki yabancı lisanım var,ama Türkçe söylerdim)

0|0
    0|0
  • Kim katılıyorsa katılsın ama söylenecek şarkı TÜRKÇE Olmalı.

Türkiyeyi İngilizce şarkıyla temsil etmek en saçma şeylerden biri.

0|0
    1|0
  • Şebnem gitmeli kesinlikle. Ama eurovision işine sıcak bakmadığını biliyorum. Bu zamana kadar katılmamasının nedeni de bu zaten. Belki bir ihtimal katılırsa yeri ilk 3tedir :)

0|0
    0|0
  • aman artık iş olsun diye yapılıyo kimsenin şarkıya puan verdiği yok bilindiği gibi boşa maliyet girmesek daha iyi kimsede izlemiyo zaten

0|0
    0|0
  • tarkan bir gitmeli bence

0|0
    0|0
  • gülşen olabilir.

1|0
    2|0
  • Katılmalı ama o katılsın bu katılsın dıyemem... ınsanın ruhuna hıtap eden sarkı bulmalılar yanı ıcten olmalı dınledıkce dınleyesı gelmelı yoksa dallara ayrılır örnegın rock uzerıne bır sarkı yapılırsa basta kaybedılır.

0|0
    0|0
  • bence katılmamalı. Türkiye bu konuda taklitçi yani. Genelde kim Eurovision da birinci seçilirse ondan sonraki sene biz onun tarzında bir karografi ya da şarkı yapıyoruz. Yenilikçi olmadıkça katılmanın bir anlamı yok.

0|0
    0|0
  • Murat BOZ !

1|0
    0|0
  • Katılmalı, kimin temsil edeceği konusunda da hiç düşünmedim. İyi olan kazansın.

0|0
    0|0
  • emre aydin gitsin tabikiii. Ama adaletsizlik kismini dusunursek hic katilmasa daha mantikli.

1|0
    0|0
  • bu sene bir çılgınlık yapıp seni yollamalılar selenay.

0|1
    0|0
  • Katılsın tabi ülkemizin adı görünsün bence.Emre Aydın bu sene için uygun bence. :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle teoman ama model de olabilir sanki

0|0
    0|0
  • Teoman katılacaksa olabilir :p

1|0
    0|0
  • Teoman, Şebnem Ferah katılabilir. hatta ikisi düet olarak katılmalı :)

1|0
    0|0
  • katılmalı ve ajda pekkan temsil etmeli

0|0
    0|0
  • katılıp katılmaması umrumda değil

0|0
    2|0
  • Katılmalı fakat iyi bir şarkıcı ya da grup ile. Benim favorim seksendört ^^

0|0
    0|0
  • Ajda Pekkan'la katılsak :D

0|0
    0|0
  • bence katilsin Azerbaycan yalniz kalmasin :)

0|0
    0|0
  • Aynur Aydın

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6
Yükleniyor...