Tarih dersine en iyi nasıl çalışılır?

Sizce tarih gibi zorlu bir derse en akılda kalıcı şekilde çalışma tarzı nasıl olabilir?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• kitap kaç sayfalık ve sınavın ne zaman ?

0|0
    0|0
    • Kitap 200 sayfalık sınav pazartesi

• o zaman işin biraz zor kötü olduğun konuları çalış önemli yerlerin altını çiz ayrıyetten birde bir kağıda not al 2-3 defa tekrarladınmı böyle beynine kazınmış oluyo resmen unutmuyosun bizzat benim tarafımdan denemiştir :D

Erkekler Ne Diyor 13

• genellikle tarih ezberden ibaret denir olayların oluş zamanlarından dolayı. ama benim fikrime göre tarih sebep- sonuç silsilesinden ibarettir. olaylar arsındaki bağlantılarla iş daha akıcı hale gelir.bir de zevk işidir ne yalan söyleyelim.sorular yorum ağırlıklı geliyor son dönemlerde. küçük notlar alarak çalışmasınında faydası olur kuşkusuz

0|0
    0|0
  • bir konunun anlatımı 50 satır diyelim sen o 50 satır arasından en önemli olan 5-10 cümleyi bulacaksın ve onu birkaç defa okuyacaksın ben hep öyle yapardım.

0|0
    0|0
  • hayal gücünü kullanarak olayları sebeplerini sonuçlarını kafanda çanlandırarar acaba neden nasıl niçin sorularını sorarar ve araştırarak çalışmak en iyisidir

0|0
    0|0
  • sesli okuyarak çalışma-kısmen ezberleme. sesli okumak hem görsel hem de işitsel olarak akılda kalıyor.

0|0
    0|0
  • küçük notlar yap görebilieceğin bir yere mesela ergenekon savası 1071 yılında oldu dye baska bir kagıda ergenekon savası büyük selcuklu devleti ve bizans arasında oldu diye kucuk notlar ben boyle yapmıstım tarih dersimde 4 den asagı dusmedi hiç lisedeyken

0|0
    0|0
  • ezber yaparak, konular hep aynı değişen bişey yokki

0|0
    0|0
  • ben kitapta hocanın önemli söylediği yerleri çizerim oralardan soru çıkartıp onlara çalışırdım hep te geçici not almışımdır dersten

0|0
    0|0
  • Okuyarak bence.

0|0
    0|0
  • yazarak çalışarak küçük küçük not şeklınde...

0|0
    0|0
  • yaşyarak :)

0|0
    0|0
  • tarihleri ezberleyerek:)

0|0
    0|0
  • 2.meşrutiyetten sonrası çok basit

0|0
    0|0
  • Tarih sınavımda konuların çoğu , istanbulun fethi ile gelecekti :)

Fetih 1453 adlı filmi izledim , sahneleri yazıyordum :)) Hakketten de geçtim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• öyküleme yöntemi ile. sözelciyim ve tarihin nasıl bıkkınlık veren bir ders olduğunu biliyorum. kaç yıldır bana en iyi gelen yöntem olaylar arasında öykü oluşturma

0|0
    0|0
  • Ezber yapma tarihte çünkü unutuluyor çok çabuk kendimden biliyorum günü gününe tekrar yap konuları oku anlamaya çalış test çöz daha kalıcı olur

0|0
    0|0
  • anlayana kadar oku

0|0
    0|0
  • bende isterim cevappppppppppp

0|0
    0|0
Yükleniyor...