Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var ??????

ilerde 3.dünya savaşı çıkacak diyorlar fakat pek siyasi bilgim olmadığı için anlamıyorum böyle şeyleri hem zaten sevmemde ama bu 3. dünya savaşı çıkarsa neler olcak ya da çıkacakmı ? çıkarsa Türkiyeyi nasıl etkileyecek ?

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• I. ve II. Dünya savaşları kadar yıkım olacağını sanmıyorun . Bu yıkımlardan dolayı Rusya , Amerika hatta Çin bile korkuyor . Savaşları artık bölgesel tutuyorlar . Mesela İran-Irak Irak-Kuveyt İrail-Mısır bunlar hep bölgesel savaştır ve mutlaka bölgesel savaşlarda destekleyen devletler olur Rusya'nın Suriye'yi desteklemesi gibi . Ateşleri kendi ülkelerine sıçratmak istemiyorlar kendilerine sömürge olarak gördükleri bölgelerde sınırlı tutuyorlar tamamen kar amaçlı . Hem kendi vatandaşları ölmüyor hemde para kazanıyorlar . Ve ne yazık ki Amerika'nın sömürgesi gibi birşeyi olduğumuzu düşünüyorum ben . Yani başı yanacak olan devletlerden biride biziz .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 3. Dünya Savaşı en geç 2015 yılına kadar çıkacak diyor savaşlarla ilgili bilgi sahibi olanlar. Ancak 2015den daha da yakın bir zamanda da çıkabilir. Bu yıl. Abd bir kere petrol kokusunu aldı. Suriye'yi vuracak. Rusya ise Suriye'ye silah desteği yapıyor,uzaya gitme konusunda en büyük rakibi Amerika ve Amerika'ya karşı saldırı başlatabilir. Bunun yanında Japonya da Rusya'nın yanında olacak diye düşünüyorum çünkü Hiroşima'ya atılan atom bombasının intikamını almak isteyecektir. Ayrıca Çin'inde savaşa girme ihtimali çok yüksek. Çünkü dünya ekonomisinin tek hakimi olmak istiyor ve şuanda tek rakibi Amerika. Tabi Amerikan'ın müttefikleri Türkiye ve İsrail'de savaşa girecektir ve bu savaşta en olumsuz etkilenen ülke Türkiye olacaktır. Çünkü Suriye ilk olarak İsrail veya Türkiye'yi vurmak istiyecektir. Ayrıca Rusya'da patriot füzelerini vurur çünkü o füzeler İsrail'i koruyor. İran'ında savaşa girme ihtimali çok yüksek. Ayrıca İngiltere ve Fransa'da petrollerden pay edinmek isterlerse ki isterler ;) onlarda Amerika'nın yanında savaşa girecektir ...

Bu savaştan en kötü etkilenecek ülke Türkie olacaktır ...

1|0
    0|0
    • evet bende o yüzden korkuyorum yani arada biz kaldık coğrafi konumdanda kaynaklı :)

• çıkar veya çıkmaz bunu kimse önceden kestiremez. ilk 2 dünya savaşı incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden çıktı ve milyonlar öldü. yani bilemeyiz çıkar mı çıkmaz mı. ama çıkmaması için herkese büyük görevler düşüyor. toplumsal nefreti körükleyecek herşeyden kaçınmalıyız. önce ülke içinde birlik olmalıyız. başka çaresi yok.

1|0
    0|0
    • bu aralar dünyada direniş katliam herşey var suriye mısır yani artık iç karışıklıklar çoğaldı bir ara burdada aynısıydı gezi parkı yüzünden halada devam ediyo aslında bu amerika ya da başka ülke için büyük avantaj

• einstein'in güzel bir sözü var. ' 3.dünya savaşının nerede ve nasıl çıkacağını bilmiyorum ancak 4.dünya savaşının sopalarla yapılacağından eminim '. yani savaş felakettir. isteyince başlatırsın ama isteyince bitiremezsin. hiçbir ülkenin savaş istediğini sanmıyorum. savaş her zaman son çare olmalı. amerika da aslında çıkmak istiyor bu bölgeden ama israili korumak zorunda olduğundan gidemiyor. o yüzden bölge ülkelerini parçalayıp güçsüz hale getirmek zorunda. mısırdaki darbe o yüzden oldu.

• bazı ülkeler iç karışıklıkla güçsüz hale geldi gelmeyede devam ediyor

• Sonumuz hayra alamet değil bunu bil yeter..

1|0
    0|0
  • çıkarsa suriye olayı yüzünden çıka bilir türkiyede bu durumda tam ortasında coğrafi yeri bakımından ve en çok etkilenecek . üstmüzde rusya var ve tayyip amerikaya yavşaklığa devam ettiğinde suriyeden çok türkiyede savaş olucak ...

2|0
    0|0
    • yani kötü günler bizi bekliyor

• olacağını düşünmüyorum onu göze alamazlar çünkü bütün ülkeler karşı karşıya nerdeyse öyle bir savaş çıkarsa güçlü devletler karşı karşıya olucak ve nükleer güçler devreye girebilir göze alamazlar :)

• sawaş çıkarsa neler olucak söyliyim makyaj malzemeleri zamlanıcak büssürü rus sawaş uçağından hatunlar türkiyeye gelicek italyan erkekleride gelicek türkiyeye hawa dumanlı olucak herkez bakıcak keyfine sawaş dediğin bu yani korkucak birşey yok

0|0
    1|0
  • savaş çıkmaz bir suriye için mrk etmeyin. rusya yılda 3-5 milyar dolar silah satacam diye dünya savaşı çıkaracak değil, ama saldırmasınlar diye gözdağı veriyor kongreyi etkilemek için.

1|0
    0|0
  • çıkarsa türkiye içinde mutlaka olur konumu bakımında rusyaya çok yakın ve rusların dünyaya açılan kapısı türkiyeden geçer ve biz rusyaya karşı kurulmuş nato içindeyiz ama şu aralar 3. dünya savaşı çıkacağını sanmıyorum

1|0
    0|0
    • bir kaç sene sonra kesinleşir

• yarının ne getireceği hiç belli olmaz kim bilir ? birazda ekonomik sebebler var dolar hala dünyanın en geçerli global para birimi yani heryerde geçiyor . peki bu durum bozulur amerikan doları değerini yitirirse işte o zmn herşey olabilir

• evet o konuda var tabi iş amerikada bitiyo

• 3. dünya savası cıkacakmıs sığınaklara beyler :D bunun gibi kafalar senle benle aynı oksijeni yakıyo ya ben ona yanıyorum

0|0
    1|0
    • o sığınaklara sözü amerikan filmlerinde dostum ;) burda öyle bir hava yok :D

• Kiyemet alemetleri herkez gdick kimse kalmicak

1|0
    0|0
  • Gizlenme sarişinsin çok belli :D

1|1
    1|1
  • çıkarsa çıksın

0|0
    1|0
  • Facebook ve Twitter sallanacak.

0|0
    1|0