Kitap kurdu arkadaşlarım bakabilir misiniz?

Kendimi bildim bileli kitap okurum yalnız hayatımda bitirdiğim kitap sayısı 2 elin parmaklarını geçmez..Sürekli o kitap türüne heyecanla başlıyorum yarısına gelince heyecanım gidiyor ve başka bir kitap türüne başlıyorum

Daha açıklayıcı olabilmesi adına ; Geçen hafta cinayet romanına başlamıştım şuanda akademik bir kitap okuyorum psikoloji konulu

Sizce nasıl aşabilirim bu durumu , bir fikiriniz var mı ?

0|0
13|1

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatta en cok ilgi duydugun konu ile ilgili ve akici bir kitap okuma ile baslamani tavaiye ederim.

0|0
    0|0
    • tamam sorunumu sen çözdün hocam cidden çünkü hayatta en çok zevk aldığım şey yerine şeyLER var bu yüzden okuduğum kitapda o anki psikolojime göre değişiyo mükemmelsin (:

• Tesekkur ederim :-)

• rica ederim (:

Kızlar Ne Diyor 13

• okumayı seviyosun ama hangi türü sevdiğini bilmiyosun.Okurken hangi kitaplar daha çok ilgini çekiyor acaba sonrası ne ? diyebileceğin tarzları düşün.Birde başlangıçta asla çok ağır ve göze kalın görünen kitapları seçm, zamanla kendin farkında olmadan daha ağır kitapları seçmeye başlarsın.Kalın kitaplar bazılarında sanki hiç bitmeyecek izlemini verdiğinden şimdilik daha ince kitapları seç yani sayfa sayısı biraz daha az olsun.Benim ciddi anlamda ilk okuduğum ilk kitap montaigne denemeleriyldi çokta etkilenmiştim üzerinden yıllar geçti hala unutmam.

0|0
    0|0
    • benim için içinde bilgi topakları olsun mükemmel bir kitap olur ama istediğim sadece bu kadar yani kitabın yarısına gelince ben bu psikoloji biliminin neyine ilgi duydumda okuyorum ki oluyorum garip sanırım okumak için biraz zorlamam gerekiyor kendimi

• gerçekte ilgi duymadığın şeyleri alıyosun ondan dolayı.Kitabı eline al arkasını oku sayfalarını karıştır kapağını incele içindeki ses ben bunu okumalıyım desin :) gerekirse kitabı satanlardan ön bilgi al.Kitap konusunda tarz hemen oturmuyor gerçekten zaman istiyor sabırlı olman lazım 5-10kitapla olacak şey değil ben bile çok iyiyim diyemem.

• Bence bilim kurgu dene.Yada çok iyi yazarların kitaplarını dene mesela DAN BROWN . Eğer ben artık okuduğum bir kitabı bitirmek istiyorum diosan Gece evi serisi var elinden bırakmıcağına eminim hemde adım gibi :)

2|0
    0|0
    • adın gibi (: gfb yi anladım da devamındaki scan ingilizce mi okuyum yoksa başka bir anlamda mı kullandın ? (:

• s ismimin baş harfi :) soyadım da can :DDD ya bu arada bu cevpalar bolunde baktıgımda cevabım ıyı secılmıs olanlar var bıde yanında gul gıbı ısaret var one ya ayrdımcı olsanıza :) daha dun basladımda ben sıteye

1|0
    0|0
    • en iyi cevap ; normalde bir soruya cevap verdiğinde 2 exp alıcaksan en iyi cevap seçildiğinde atıyorum 10 exp alıyorsun buda daha hızlı lw atlamanı sağlar

yalnız gül hakkında hiçbir fikrim yok bende ilk defa senden duydum (:

• link bu kitabı kesin okumalısın. ! emin ol sonra farklı olacaksın. kitapla ne alakası var deme. Bu başka..

0|0
    0|0
  • Bendede bazen öyle şeyler olur dikkatini çeken kitapları al .Kapağına felan aldanma arkadaşlarının tavsiyelerini oku ben mesela birkaç tane önereyim

-AŞK

-KUYUCAKLI YUSUF

-EFSANE

-UÇURTMA AVCISI

hepsi mükemmel ama Elif ŞAFAK Aşk süper bir roman tüm kitapların başı biraz sıkıcı olur ama bazı romanlar sonunda mükemmelleşir buda onlardan tavsiye ederim hepsini oku

0|0
    0|0
  • normalde kitapların ilk 50 sayfası giriştir çok akıcı olmaz belki o yüzden sıkılıyorsun.ben başladığım kitabı elimden bırakamam acaba ne olucak ne oldu diye merak beni yer bitirir...

0|0
    0|0
  • Demek ki sonları basit biten kitaplar okuyosundur. Ya da orta bölümlere göre sıkıcılaşan :D Dan brownun kitaplarını oku sana önerim. Başıyla sonu o kdar farklı ki. :D

0|0
    0|0
    • Dan BROWN un kitapları bana çocukca geliyor.Çünkü içerisinde bilime dair alabiliceğim hiçbir bilgi yok

bu senin zevkin saygı duyarım ama benim görüşüm olumsuz yinede teşekkür ederim

• Hmm ben sevmiştim aslnda .s Madem öyle peki o zaman .s

• bence bu asşılamıyacak bir durum değil..bende takıntı vardır mesela başladığım kitabı,filmi bitirmeden rahat edemem..zorla kendini..aslında okuduğun kitaplar bir tür değil..ciayet,akademik falan bunlar çok ayrı konular..belkide asıl sana hitap eden konuyu bulamamışındır daha:)

0|0
    0|0
  • gerçekten sevdiğin bir türde kitaba başlarsan sıkılmazsın,ya da fantastik sürükleyici kitaplar okumalısın bence

0|0
    0|0
    • fantastik kitaplar hiç içime sinmiyor çünkü okurken benim düşünmem gerekiyor ve aynı zamanda birşeyler öğrenmem..

• o zaman istediğin türü sıkıcı olsa bile bitirmeye çalışmalısın,her kitabın bazı kısımları sıkıcı ve durağan geçebilir yani

• Kitap yarıda bırakmak unutkanlık yapar, hiç adetim değildir, yarıda bırakmam da, geçenlerde bende bıraktım, sıkıcı olsa bile oku.

0|0
    0|0
  • Leyla diye kitap var. Gerçek bir hikaye, 1 günde bitirdim 1 gün bile sürmedi. Elimden bırakamadım.

0|0
    0|0
  • başladığın işi bitirmen gerekirdi

0|0
    0|0
    • işte benim sorunum tamda bu..soruyu tam okursan anlarsın

• maymun iştahlısın , hemen bıkanlardan

• sadece birkaç cümleden beni çözümleyemezsin ki maymun iştahlısın diyebiliyorsun çok boş konuşuyorsun

• Belki de sizin ilginizi çeken bir kitabı henüz keşfetmemişsinizdir, o yüzden heyecanla başladığınız bir kitabı bile yarıda bırakıyorsunuzdur.

0|0
    0|0
    • tamam o zaman bana kitap türü önerebilirsin belkide severim onu

• Jeffrey Moore-Sinestezya

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...