YATAY GEÇİŞ ya da ÇAP yapan arkadaşlar bakabilir mi?

Yapıp başarabilen arkadaşlar tecrübelerinizi ve çalışma yöntemlerinizi aktarabilir misiniz?

Çok mu teferruatlı bu işler bir bilgi aktaralım

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• VERİMLİ DERS ÇALIŞMA

DGS hepimizin bildiği gibi test tekniğine dayalı sınavdır. Bu sınavla başarılı olmak test çözme becerisi kazanmayı gerektirir.

DGS ‘de başarılı olmak için sınava hazırlanmak için yeterli zaman ayırmalıyız.Çalışma deyince akla hep çok çalışma gelmektedir. Hâlbuki sınavı kazananlar devamlı, dengeli ve etkili çalışma yapanlar olmaktadır.

Bazılarımız yeterince çaba gösterdiğimizi düşündüğümüz halde istediğimiz verimi alamamaktan yakınırız. Bu durum genellikle çalışma yöntemlerini kazanamamış olmaktan ileri gelmektedir. Verimli ders çalışma ve etkin öğrenmenin en temel koşulu bu konuda istekli, kararlı ve sabırlı olmaktadır. İkinci olarak yapmamız gereken, kendi koşullarımıza göre bir çalışma planı geliştirmek ve olumlu ders çalışma alışkanlıklarını kazanmaktır.

Başarılı olmak için nasıl çalışmak gerekir?

Başarılı olmak için en iyi çalışma yöntemi; sık sık ama kısa kısa çalışmaktır. Sıkıldığınız zaman ara vermek ve kafanızı dinleyince derse geri dönmek en iyi ders çalışma yöntemidir.

Çalışırken kısa notlar alın. Zaman zaman bu notları gözden geçirin. Dikkatiniz dağıldığı an, masa başından hemen kalkın. Çok çalışmak yetmez, bilinçli çalışmanız gerekir. Çok çalışan bir öğrenci, bilinçli çalışmadığında boşu boşuna enerji harcamış olur. Daha kısa sürede, daha başarılı olmak için bazı önlemler alın. Masanızda çok az eşya olmalı,TV ve bilgisayar kapalı olmalı ki dikkatiniz dağılmasın. Haftalık veya günlük uygulayabileceğiniz çalışma programı hazırlayın. Sıkılınca derse ara verin. Ancak unutmayın ki; verdiğiniz ara çalışma süresinden daha uzun ara olursa, yeniden çalışmaya başlamakta zorlanırsınız

Çok çalışmak, iyi çalışmak anlamına mı gelir?

Çok çalışmak iyi çalışmak değildir. Önemli olan kafanızı vererek ve anlayarak ders çalışmaktır. Anlamadığınız sürece, dersin başında oturmanın hiçbir anlamı yoktur. Ara vermek ve kafanızdaki düşünceleri dağıttıktan sonra yine dersin başına oturmak çalışma verimini arttırır. Kafa dolgunluğunun atılabilmesi ve sağlam kafayla ders çalışabilmek için, çalışılan süreyi iyi ayarlamak gerekir. İyi ders çalışabildiğiniz zamanlarda yani aklınız dağılmadan dersin başında oturabildiğinizde, bu süreyi çok iyi kullanın. Okuduklarınızı anlamadığınızda ise, "Çok çalışacağım" diyerek dersin başında çok fazla oturmayın.

1|0
    0|0
    • Cevap için teşekkürler ancak benim dediğim yatay geçiş,başka üniye geçiş ya da ikinci bölüme başvurmak için://

• Hayır 2 yıllık bitirmedim,ben lisanstayım simdi 2.sınıf,okulumu değiştirmek istiyorum ya da kendi okulumda pdr ye çap yapmak istiyorum

• anladım çap kolay değil ama pdr bence sana daha uygun

Erkekler Ne Diyor 3

• ssen yapamazsın zeka ister kızlar yapamaz

0|0
    1|0
    • o zaman kızlar zekasızsa o nickini kadinsever yapmayacaksın çünkü kadınlar öküzlerden hoşlanmıyor canım bil istedim.

• Bakabilir.

0|0
    0|0
  • yataş geçiş çok zor bır azımle gıdersın ortalamam 1.75 olsun yeter dıye cıkabılırsın severek okumaya calıs

0|0
    0|0
    • ya işte istediğim üniye geçsem ve orda kalsam benım derdım o aslında :(

• yüzlerce ogrencı gelır o hayalle ama ınsallah yaparsın hırs sart pes etmeyeceksın hemen bolumun nedır ?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...