Darwin'in evrim teorisi doğru mu? Bu teoriyi redetmek Türkiye ye ne kazandırır ya da kaybettirir mi?

arkadaşlar sizce Darwinin evrim teorisini reddetmek ortaçağda dünyanın boynuzun üzerinde olduğunu söylemekle aynı şey midir?

0|0
6|2

En İyi Erkek Görüşü

• Darwin evrim teorisini attığı yıllarda daha mikroskoplar o kadar gelişmemişti. Darwin hücreyi incelerken onun içi su dolu bir balancuk olduğunu sanıyordu. Sonradan hücrenin newyork şehrinden bile daha kompleks bir yapıda olduğu anlaşıldı. Newyork gibi bir şehrin depremlerle, tusunamilerle, hortumlarla tesadüfen oluşabileceği ne kadar mantıklıysa hücrenin de tesadüfen oluşacağını iddia etmek o kadar mantıklı. Hatta daha da fazla mantıksız. Bilim evrim teorisinin olmadığını gösterdi ama ateist, kominist, faşist... artık ne kadar sapkın ideoloji varsa evrim teorisini kendi ideolojilerinin temeli olarak gördükleri için onu duygusal bir bağla savunurlar. Çünkü evrim teorisi güçlü olanın hayatta kalabilmesi için zayıf olanı ezmesi gerektiğini iddia eder. Biliyorlar ki evrim teorisinin olmadığını iddea ederlerse ideolojileri de yok olup gidecek o yüzden evrim teorisini gerçek olarak göstermek için tüm imkanlarını kullanırlar. Darwinistler evrim teorisini tüm bilim adamlarının kabul ettiğini söylerler ama bu tamamen büyük bir yalan. Bu siteden evrim teorisini kabul etmeyen bilim adamları, profesörler, uzman doktorlar gibi büyük bir listeye ulaşabilirsin : link

Sana bu kitabı da okumanı tavsiye ederim. Kararını sen verirsin artık. Online olarak okuyabilirsin : link

2|0
    0|0
    • evrim aksi ispatlanamayacak kesinliktedir sana bir soru bak çok basit. neden fazla antibiyotik kullanmayın derler ya da 2 günde antibiyotiği kesmeyin derler çünkü grip virüsü antibiyotiğe dayanıklı hale gelir şunu anlayın bunun adı evrimdir. yani virüs evrimleşip o antibiyotiğe dayanıklı hale geliyor bu kadar basit

• Şu an proteinlerle ilgili soruma cevap veremeyip demogojiyi yapan sensin farkındaysan? Evrim bilinçli tasaramın ve bu mükemmeliklerin arkasında bir aklın olmadığını iddia eder. Herşeyin kendi kendine olduğunu iddia eder. Bir akıl var mı diye sorduğumuz da. Kesinlikle bir aklın olmadığını söylerler. Lafı dolandırıp duruyorsunuz ama iddia ettiğiniz şey; herşey tesadüfen oluştu. Anlamdan koparıp ayetlerin anlamlarını saptırmak sizin işiniz. Ben soruma cevap bekliyorum hala

• söyladiğin yanlış protinlerle ilgili söylediğin şey tesadüfi biraraya gelemez diyorsun zaten tesadüfi değil ki biraraya gelişi

Kızlar Ne Diyor 6

• kimse kabul etmek zorunda degil ama derslerden imani zedeliyor diye kaldirilmasi cahilligin daniskasi.

0|1
    1|0
  • Şu cevaplara bak ya, evrim niçin dini yalanlasın ? Bir evrim söz konusu ise yaratılışı yalanlamaz ki. Ne cahil insanlarımız var

1|0
    0|0
  • bence öyle bir sey olması imkansız cok yanlış bir düşünce benim fikrim simdiki maymunlarda evrim gecirip insana dönüşmesi lazım o halde neden öyle bir sey olmuyor sacma sapan seyler

1|0
    1|0
    • maymunlar insanlara dönüşmedi ne cehalet ya. sen şu anda hayvanat bahçesinde gördüğün maymunun 1 milyon yıl önce de aynı olduğunu mu zannediyorsun ya da 1 milyon yıl sonra da aynı olacağını mı insana evrilip evrilmemesi tamamen doğanın karar vereceği birşey

• ha ha ha nükleer patlama olmus ola bilir demek allahın varlıgınıa cehalet diyorsun hangi gezegende yasıyorsun sen nerden geldin

• tüm canlılar ortak atadan gelmişlerdir tek bir cümle gerekirse allahı öne sürüp bilimi rededen gericidir o kadar bunun başka bir tanımlaması yoktur

• Türkiye'ye bişey kazandırır mı bilmem ama imanına çok şey kaybettirir ondan emininm.

1|0
    1|1
    • peki bilimsel birşeyi kabul etmenin imanı zayıflatacağını mı söylüyorsun

• yaptığın şey laf kalabalığı, savunduğun ise saçmalık.

herkes inandığı şeyi savunur. o yüzden kimseyi yargılayamazsın sen. hele ki benim Dinimi ve İnancımı asla !

• ben herşeyi sorgularım bilimde herşeyi sorgular ama asla allahı sorgulamaz çünkü sorgulaması için varlığına dahil en ufak bir delil olması gereklidir e bu delil de olmadığına göre inançlar bilim ve gerçek dışıdır

• Bu teori bilmsel olarak kanıtlanmamış.

1|0
    0|0
    • kim demiş?

• yalnış dostum bu senin bildiğin teori değil. termodinamik kanunları da teoridir. bunların aksinin ispatlanması gerekiyor bilimsel olarak yoksa bilimsel olarak bu doğrudur.

• Evet evrimin aksi ispatlanmamış. Cangülüm arkadaş anlatıyor onu dinle. Ben çıkıoyrum iyi günler.

• Müslüman olan birisi evrim teorisine yani insanın maymundan geldiğine inanmaz.Bu kadar basit bişey.

1|0
    1|0
    • insanın maymundan geldiğini iddia etmiyor zaten teoriyi bilmiyorsun ki sen neyi redettiğini bile bence bilmiyorsun

• Batıda okuyan biri olarak söylüyorum kanıtlanmadı.

• papaz okulnda mı okudun

Erkekler Ne Diyor 1

• Türkiye ile ne alakası var devletlerin dini olmaz insanların olur.

2|0
    0|0
Yükleniyor...