Mısır'lı Eylemcileri Gezi Parkı Eylemcilerine Benzetebilir miyiz?

Mısır'lı Eylemcileri Gezi Parkı Eylemcilerine Benzetebilir miyiz?

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• 2 sıde bır nevı yonetımn monarşik yonetımıne karsı yapıldıgı ıcın benzetılebılr bence

1|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Benzetme!

Benzetmesinler!

0|3
    1|0
    • Dünyadaki kan emicilerin çıkarıları için başta olan bir adamla onlara karşı durmak için meydana çıkan biz aynı değiliz. Ölenler için üzgünüm ama aynı değiliz.

• Gezi Parkı eylemcilerini Mısır'da ki eylemcilere değil, darbecilere benzetsek cuk oturur. Her ikisinde de halkın seçtiği hür iradeyi devirme söz konusu. Biri başardı, biri havasını aldı.

1|1
    1|0
    • Vermeyince Mabut, neylesin Mahmut! Kurulan bağlantıya bir bak, kargalar dötüyle güler.

• Hayır tabiki ! Gezi parkı eylemcilerinin niyetleri apaçık belli. Neyse küfremiyorum sakinim.

1|0
    1|0
    • Ama mısırdakiler de darbe olsun diye durmuyorlar darbe olmasın diye duruyorlar.

yani su anda darbeyle gelen mevcut yönetime karşı çıkıyorlar,

yani devlete ve polisine karşı duruyorlar,

Dayak yiyorlar vuruluyorlar gözaltına alınıyorlar öldürülüyorlar.

Benzerlik yok mu sence?

Ama Taksimdeki eylemcilere çapulcu serseri vs diyen kişiler Adeviye meydanındaki eylemcilere Diren diyorlar...

• Mısırdaki insanlar keyiflerindemi çıkraıyorlar bu direnişi ? Arkadaşım senin anneni kardeşini çoluğunu çocuğunu gözünün önünde öldürüyorlar sesini bile çıkaramıyorsun böyle yönetime karşı çıkılır tabi gelelim gezi parkındaki amacının ne olduğu belli olmayan saygıdeğer (!) insanlara, ne bok vardıda gidip salakça bir eylem başlattılar? Ulan ağaçlar kesilmesin doğayı koruyalım gibi ıvır zıvırlarla gittiler direniş başlattılar sonradan siyasete dönüştürdüler. Şimdi aralarında bir tane benzerlik söyle

• Benzetemezsin kardeşim !

2|2
    2|0
  • Türkçedeki benzetme intihar etti yemin ederim..

0|1
    0|0
  • hayır, asla

0|0
    0|0
    • ben orada aman darbe olsun. aman birileri yıkılsın diye durmadım. yolunda gitmeyen birşeyler var ve bunun giderilmesi için durdum. polis mudahalesinin yersiz olması üzerine durdum. yine olsun yine dururum. herkes mısır için ağlayadursun.

• Ama mısırdakiler de darbe olsun diye durmuyorlar darbe olmasın diye duruyorlar.

Benzerlik yok mu sence?

Ama Taksimdeki eylemcilere çapulcu serseri vs diyen kişiler Adeviye meydanındaki eylemcilere Diren diyorlar...

• Asla,benzemez.

0|0
    0|0
  • cvbı bilinen bir soru...tabiki de alakasızlık...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Gezi eylemcileri ne istedigini biliyor.

2|3
    1|0
  • tek ortak noktaları eylemci olmaları

2|2
    0|0
  • Geziciler halkın seçtiği iktidara karşı sandıkta kazanamayacaklarını bildikleri için zor kullanarak iktidarı devirmeye çalışanlardı

Mısırdakiler eylemciler kendi seçtikleri lidere karşı darbe yapan askeri protesto ediyordu. Sence bir benzerlik var mı ?

1|0
    0|0
  • mısıra bizim hüloğcular cihad yapsin da yeminlen öğrenci maaşimin birini bilet parasi diye bağişlarim. en azindan ülke örümcek ağlarindan temizlenir :D

2|2
    2|0
  • Hayır,Mısır dakiler sadece şeriatçı teröristler.Nitekim buradaki medyanın eksik ve yalan haberlerinden dolayı bunu görememeniz normal.

1|0
    0|0
  • şeriat isteyenleri benzetemeyiz ama diğer mısırlı eylemcileri benzetebiliriz

0|0
    1|0
  • Arkadaşım yorumlarına baktım. Benzer demişsin. Belki eylemler benzer olabilir. Ama ideolojiler farklı. İdeolojisi farklı olan 2 şey bir birisine benzetilemez.

0|0
    0|0

Benzerlik yok mu sence?

• Bak eylemler aynı ama ideoloji diyorum sana. Onlar neden darbe istemiyor biz neden istemiyoruz? Onların yıkılan yönetimi nasıl bizim şuan ki yönetimimizin amacı düşüncesi nedir? Bunları düşün aradaki çakışmayı bulucaksın zaten

• saçma saçma konuşma.Tek benzerlik herkes diktatörlere karşı duruyordu.

0|1
    1|0
  • İki tarafında amacı ne belirsiz

0|0
    1|1
    • Türkiye Mevcut yönetimi istemiyor,

Mısır ise Darbeyle gelen yönetimi istemiyor ama şöyle bir ayrıntı da var Mursi de Sivil darbeyle gelmişti...

• amacı belirsiz derken samimiyetsiz buluyorum iki tarafıda bu arada yorumunada katılıyorum

• türkiyedekiler çakması hemen akabinde başlaması çok belli etti :D

0|0
    2|0
Yükleniyor...