Bilgisayardan anlamayan biri yapay zeka için bilgisayar mühendisliği okuması cok mu sacma olur?

Diyelim ki yapay zeka alanında bir seyler basarmak istiyorum ama bilgisayadan hiç anlamıyorum üniversitede gelişebilir miyim?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• yapay zeka tamamen matematik. bilgisayar evdeki bilgisayar demek değil, veriyi işleyen herhangi bir cihaz olabilir. matematik zekana güveniyorsan yapabilirsin.

1|0
    0|0
    • evet güveniyorum

• ozaman sıkıntı yok. ama yapay zekayla uğraşcaksan akademisyen olman lazım. ülkede ar-ge olmadığı için iş bulman çok zor. ama mesela 40 yaşında çok kendini geliştirmişken şirketler ayağına gelir danışmanım ol der yapay zekadan anlayan biri lazım olursa. okulda kalmaya bak yani, ortalamanı iyi tut.

Erkekler Ne Diyor 10

• Gelisebilirsin*ilgi de duymuyorsan yeltenme bence. İlgi duyuyorum fakat su ana kadar sansim yaver gitmedi diyorsan cekinmene gerek yok. Sayisal zekada iyiysen halledersin ;)

1|0
    0|0
  • Türkiye'yi bilmiyorum ben yurt dışında bilgisayar mühendisliği okuyorum. Gayet iyi bilgilendirme projeler etkinlik vs. Augmented Reality yani Arttırılmış Gerçeklik üzerine çalışmalar yapıyorum ben.

1|0
    0|0
  • beni zorla meslek lisesine kayıt ettirmişlerdi hemde elektrik bölümüne o zamana kadarda arkadaşlarım pille ampulü birleştirip yaktıklarında ''vay canına bunu nasıl yapıyolar'' derecesinde alakalıydım bu işlerle..yıllar geçti lise bitti üni bitti şimdi teknikerim her haltıda biliyorum..demeye çalıştığım sen istersen neden olmasın..belki aynı şey değil ama ben isteme istemeye okuduğum halde başardım :)

1|0
    0|0
  • Üniversite kendini geliştirmek için var zaten.

1|0
    0|0
  • Doğruyu söylemek gerekirse bilgisayardan anlamıyorsan olamazsın ben html php c++ biliyorum ama genede mf yerine yabancı dile gittim ama ordanda bilgisayar okuyabileceğimi biliyorum, istersen sanada yardımcı olabilirim.

1|0
    0|0
  • yok canım anlaman gereken kısmı ünide öğretecekler zaten :)

1|0
    0|0
  • Eşek sürmeyi bilmeyen araba sürüyor .

1|0
    0|0
    • öğrenicem belki

• Anlamasanda başına geç ne olacak alıştık . Merakın varsa zaten öğrenirsin kısa sürede seviyosun çünkü

• seveceğin mesleği yap dostum ...

1|0
    0|0
    • yapay zekaya cok meraklıyım

• illa bilgisayar mühendisi olmak gerekmiyor ki .. bir suru muhendıslık var .. sevdiğin meslek gerçekten bilgisayar mühendisliği mi ?

• azimle işeyen duvarı deler,neden olmasın.

1|0
    0|0
  • Elektrik Elektronik mühendisiyim yıllardır bilişim sektöründe çalışıyorum. Yazılımcıyım kısacası.. Şu kadarını söyleyeyim: Bu işe aşığım, benim için kod yazmak, mozartın müzik yapması gibi bir şey... Her yazdığım uygulama benim sanat eserim. Bilgisayarın başında kendimden geçiyorum. Bu sektörde başarılı olan insanlar benim gibi bu işi çok seven insanlardan oluşuyor. 20 li yaşlara kadar merak salınmamış sa bilişime bundan sonrasında bu merakın ve sevginin oluşması oldukça zor ama imkansız olduğunu söyleyemem. Bence bu işte başarılı olmak merak ve yetenekle orantılı. Sektörde bayanların oranı azınsanmayacak derecede olmasına rağmen başarı oranları erkeklere oranla düşük. Bunun nedenininde erkek beyninin analitik düşünmeye olan yatkınlığı diye düşünüyorum.

Sonuç olarak gününün 16 saatini ben gibi bilgisayarın başında geçirmekten haz duyan insanlarla rekabet edebileceğini, bu merakı ve sevgiyi taşıdığını düşünüyorsan neden olmasın?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben bıraktım sen de bırak :P bişey bilseydik üniye gitmezdik, seviyosan geliştirirsin kendini :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...