Bilgisi olanlar yorumda bulunur musunuz

Geri ödemeli olan burs hakkında başvurmak istiyorum ama nasıl alınıyor nasıl ödeniyor filan v.s

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• link Burdan başvuruyorsun. Kabul edilirsen belge istiyorlar gerekli belgeleri noterden alıp KYK'ya götürüyorsun. Aralık'ta galiba tam emin değilim. Sonra okula en yakın Ziraat Bankası'na hesap açıyorsun. Ocak ayından itibaren Aralık'a kadar her ayın 7'sinde 280 TL (bu sene 300 TL olacak muhtemelen) paran o hesaba yatıyor. Banka kartı veriyorlar onla Ziraat ATM'sine gidip çekiyorsun. Ayrıca kartta 250 TL alışveriş avansın oluyor, hesaptaki paran bitse bile alışveriş yapabiliyorsun. Bir daha ki ay hesaptan düşülüyor.

Geri ödeme mezun olduktan 2 yıl sonra başlıyor ama nasıl ödeniyor ayrıntılı bilmiyorum daha o aşamaya gelemedim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Geri ödemeli burs olmaz o kredidir geri ödemesi olmayan burstur mezun olduktan 2 yıl sonra ödemeye başlarsın tabi ki bursunun veya kredinin kesilmemesi için sınıfta kalmaman gerekiyor 2. yılda başarısız olursan kesilir borç ödenirken enflasyon farkı alınır faiz işlemez mezun olduktan 2 sene sonrayı geçiktirmen gerekirse ve makul sebeplerin olursa dilekçe ile başvurman gerekir kabul edilirse yine enflasyon farkı ile ödeme yaparsın kabul edilmezse aylık 1.40 faiz işletilir

0|0
    0|0
  • Hiç bulaşma okulu bitirip burs ödemeye başlayanlar çok pişman oluyor aldıklarına .

0|0
    0|0
  • okul bittikten 2 yıl sonra ödemeye başlıyorsun taksit taksit veya hepsini bir kerede o sana kalmış bişey :)

0|0
    0|0
  • sakın alma pişman olursun kardeş elinde ki parayla kıt kanat geçin ama o paraya bulaşma sonra ödemesi çok zor oluyor

0|0
    0|0
  • okul bittikden sonra başlamyosun ödemeye okul bııtıkden 3 yıl sonra ödemeye başlyosun ama istrsen okul bittiğinde de verebılrsın mecburi sarat okuln bıtımnden 3 yıl sonra bn mesela 11 mılyar ödicem :

0|0
    0|0
  • her ay burs kadar hesabına yatıyo okul bittikten sonra tarifeleri var mesela 3 aylık 500 çabuk bitsin istiyosan daha fazla sen seçebiliyon tek sorun sigortalı ie girmek

0|0
    0|0
  • okul bittikten sonra ve işe girmiş olman lazım para kazanmadan geri almıyorlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...