Dublajcı olmak istiyorum

çok iyi taklit yeteneğim var ve değişik sesler çıkarabiliyorum. okulumla beraber bu işi yapabilme şansım var mı ve nasıl?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• eski bir dublaj yönetmeni olarak şunu söyleyebilirim ki: Bir kere ona dublajcı denmez; manavcı, bakkalcı, kasapçı da denmeyeceği gibi. Ama ayakkabıcı denir:) Dublaj sanatçısı veya seslendirme sanatçısı denir. Yapmak isteğin mesleğin adını doğru söylemekle işe başlayabilirsin. İkinci adım olarak da Türkçe öğren. Bunları yaptıktan sonra güzel konuşma ve diksiyon dersleri almalısın. Tiyatro dersi almanın da faydası var; çünkü genelde tiyatro sanatçıları dublaj yapar. Bütün bunları yaptıktan sonra piyasaya çık. Belki iş bulursun. Genellikle ilk işler çizgi filmler ve bir kargayı seslendirirsin ve "gggakh" dersin:) Eğer, seslndirme yönetmeni gak demeni beğenirse, sonraki filmde "cik" deme şasın olur. 1 yıl sonra figüren seslendirmeye başlama şansın doğabilir. 3 yıl sonra ise 2. yardımcı karakter; 5. yılında yardımcı karakter; 7. yılında ise başrol seslendirmeye başlama "olasılığın" düşük de olsa mevcut:)

0|0
    0|1
    • googleden baktım acil olarak öyle buldum:) tamam anlaşıldı ben bu işten çekiliyorum. :D

teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 5

• İstanbul dışında bir şehirde pek bir sansın olduğunu düşünmüyorum, bunun için seslendirme şirketleri var internetten araştırıp ulaşabilirsin

0|0
    0|0
    • link lk linke tıkladım kiloyu soruyor ne alaka:D

• Aynı zamanda oyuncu içinde başvuru alan bir şirket ortak form koymuslar ;)

• Okulda da yapmalısın ;)

0|0
    0|0
  • benim de çok iyi bir sesim var ben de belgesel seslendiricisi olmak istiyorum national geographic falan

0|0
    0|0
  • kemal sunal taklıtı yapabılırmsn

0|0
    0|0
  • özendiğim insanlar kategorisindesin, taklit çalışmak için günde nekadar zaman ayırırsın

0|0
    0|0
    • çalışmıyorum ki bu yetenek kendimi bildim bileli yapıyorum

• kimleri mesela

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...