İmam Hatipmi Meslek mi ?

Kardeşim Bu Sene Sbs'ye girdi puanı düşük 290-300 arası sizce hangisi daha uygun olur , Eger Mesleke giderse hangisini seçmeli Endistürü meslek mi ticaret meslek mi ?

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• Endürtri mesleğe giderse direk olarak üniversitede itfaiyecilik ve ormancılığa gider süper bölüm bunlar.

ticaret mesleğe giderse ben gibi bankacılık bölümüne gitsin bende öyle yaptım

imam hatip tavsiye etmem sevmediğimden olabilir ama kendisi bilir çünkü arapça falan öğretiyorlar çocuk sıkılır.

aileniz çok fazla dindar değilse gönderme imam hatipe

0|0
    0|0
    • Babam Hacı :) İmama Gitmesini İstiyor , Ama Eger Meslege Giderse Ticaret Mesleke gider Bankacılıkdan memnunmusun ?

• rica ederim ama yinede kendi istediği liseye gitsin. ve derslerine çalışması lazım çalışmadan fen lisesine gitse bile meslek sahibi olamaz başarılar dilerim kendisine :)

• TEŞEKKÜRLER :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Sadece imam hatip lisesi meslek lisedir. Ama anadolu imam hatip bildiğiniz anadolu lisesi işlevinde sadece kur'an ve arapça dersleri ek olarak var. Bir meslek lisesindense Anadolu İHL'ye vermek daha iyidir ama sadece imam hatip lisesiyse ya hacı ya hoca olur. Meslek lisesi çıkışlı olması çok daha iyidir

0|0
    0|0
  • imam hatipe verip hayatını karartmayın çocugun. endüstri mesleğe vermelisiniz. yetenekleri ve istekleri doğrultusunda büyümeli. sizin isteklerinizle değil..

0|0
    0|0
    • Peki Ticaret Meslek İyi'mi ?

• pek bilemiyorum ben düz lise mezunuyum çünkü. ama bildiğim kadarıyla imam hatipe kıyasla tabi ki daha iyi

• eğer üniversite okumak istiosa direk düze gitsin yoksa teknik ve endüstri ye gitsin orda güzel bölümler var kimya, mühendislik falan

0|0
    0|0
    • üniversite okumak istiyor , imam hatipde düz lise gibi degilmi ?

• imam hatip meslek sayılıyo haftalık ders saatinin yarısından çoğunda din eğitimi görcek 9. sonra daha da az eğitim alır ygs lys de zor olur onun için

• ticaret meslek olmalı .

0|0
    0|0
  • imam hatip'lerde meslek lisesi olarak geçiyor zaten..

0|0
    0|0
  • İmam Hatipte meslek lisesi grubuna giriyor.

0|0
    0|0
  • endüstri meslek ve yeteneğine uygun bir bölüm seçsin

0|0
    0|0
  • Şunu olmak istiyorum, bunu olmak istiyorum diyor mu? Çünkü "ilk etapta" meslek lisesini de, imam hatibi de önermem...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sanayi lisesine gitsin. Orada uygulamalı eğitim varmış. (Dayak serbest!)

0|0
    0|0
  • KEsinlikle imam hatibe gitsin.

0|0
    0|0
  • imam olsun. iyi para var imamlıkta. anadoluya giderse rahat hem :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...