Soru 2: Yaşadığınız şehirde/ilçede/köyde görülmesi gereken tarihi turistik yerler var mı?

Ek olarak oraya gidince ne yemeliyiz? Neyi meşhur?

* Gezmeyi seven bir insan olarak gerçekten merak ediyorum, gitmediğim yerler ile alakalı cevap gelirse çok daha mutlu olurum :).

Güncellemeler:
Memleketim Ankara için, turşu, Beypazarı kurusu tavsiyemdir.

Biraz Doğu Anadolu için abdigör köftesi, haşlama çorbası, büryan ve dahası :).

Güneydoğu için lahmacun, tek geçerim. Tavsiye Şanlıurfa :).

Adana için en kötü dürümcüde, Adana dürüm ve şalgam :).

Eskişehir'de çibörek.

Doğu Karadeniz içinse altta verdiğim cevap.

Daha çok gezilecek, görülecek yer olduğuna inanıyorum güzel vatanımda :).

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• Batman -Hasankeyf-sular altında kalmadan bin yıllık tarihi şehiri son kez somut olarak görebilirsin

Siirt-Tillo-Evliyalar diyarı diye bilinir.ilginç bir güneş ışık yansıma sistemi kurulmuştur.dünyada tek

ve büryan yemeden gitme .

0|1
    0|0
    • Çok şükür ki gidip gördüm Batman, Hasankeyf, Halfeti bölgesini.

Siirt'e gitmek istiyorum, daha evvel gidemedim. Büryan'ı yanlış hatırlamıyorsam Gevaş'ta yemiştim. :).

Teşekkür ederim :).

• İlk planda hatırladıklarım bunlar. Aslına bakarsan çok şey var :).

• gelmeden önce de araştırırım :)

Kızlar Ne Diyor 4

• çiböreğin hası eskişehirde yenir birde met helvası ah köyümün kokusu doldu burnuma sabah sabah :)

0|1
    0|0
    • Güncelleme yapmasak, paylaşılmayacak demek ki :).

Met helvası nedir da?

• izmir-selçuk -şirince

0|1
    0|0
    • Şirince'deki yerini tam hatırlayamadığım havuza para atmışlığım var :). Şarapları güzelmiş ama tadamamıştım. Değişik değişik sabun almıştım, killi, güllü vs. Bi de üzüm pekmezi ve nar ekşisi güzeldi hakikaten.

Yöresel bir yemek var mıydı?

• Güzel evet. Bir de Safranbolu var öyle dar, kaldırım taşlı sokakları. Gidersen topuklu ile gitme :). Hoş, zaten golf arabaları ile turlayabiliyorsun. Ucuz da hem :)..

• :) gidersem aklımda bulunsun :)

• Niğde'ye gelirsen hiçbi şey yok krdeşm :D Gelme :D

0|1
    0|0
    • Üniversite okurken yaz okulu münasebetiyle 2.5 ay kalmıştım Niğde'de. Hatırladığım bir şey yok zaten de, öğrenci için ucuz ve güzel bir şehirdi. Her yerde olan Ankara Caddesi orada da vardı :).

• :D Neyse bakalm :D Bidaha gelirsen beklerik :D

• Yolum düşerse , teşekkür ederim.

• İstanbul - herkesin hayallerini süsleyen,herkesin gitmediği bir şehir değil mi zaten

0|0
    0|0
    • Güzel şehir olduğuna katılırım ama hayal süsleyecek kadar da ilgimi çekmiyorum benim :). Tarihi, turistik yerler olarak gerçekten tatmin etse de, bir İshakpaşa Sarayı'nı görmek için Doğubeyazıt'a mı gitmek istersin, yoksa Selimiye Camii için Edirne'ye mi ya da Sultanahmet için İstanbul mu deseler , İstanbul'u son sıraya koyarım. Biraz da kafa dinleyeceksin gittiğin yerde.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...