Bu sitede islam soruları sorabileceğimiz bir kategori niye yok?

Bu sitenin kurulum amacında neyi hedeflemişler acaba? Her soru bölümünü koymuşlar da 'islam' bölümünü neden koymamışlar, diğerleri olarak kayıtsız bırakmışlar.

Belki içimizde dini konuda bilmedikleri olan insanlar var...

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Konu islamiyetten çıkar,çok farklı bir hal alabilir.Zaten çoğu konunun altında tartışmalar çıkıyor.Ee şu bir gerçekki kimse dini konularda çok çok bilgili değil.Hem çok fazla günaha girecez istemeden,hem de durduk yere ayrım yapacaz istemeden.Onun için böyle bir kategoriye gerek yok.Herkes öncelikle yaradandan ötürü benim canım ciğerim...

0|1
    0|0
    • iyi dedinde.herkes fikrini bilgisini sunar.yanlıs bilen dogruyu ögretir.bir enpati kurulur yanlız bu cati altında biraz zor ama güzel hale getirilebilir.

• Yok dini konular kitaplardan ve çeşitli hocalardan öğrenilebilir.Bizler ne desek yanlış olur...

• orasi nitekim öyle..

Kızlar Ne Diyor 4

• evet bunu bende düşündüm.sonrada şöyle cevaplandırdım kendi kendime.herkesin inancı farklı olabilir ırklarımız farklı olabileceği gibi.ayrımcılığa girilmesi istenmediğinden olabilir.onu da geçtim ben bir de aile bölümü aradım o da yoktu.ya zaten bölüm olarak Diğer yazsına tıklayınca herşeyi kapsıyo bu.elbet bi bildikleri vardır.

0|1
    0|0
    • güzel bir bolmede olabilirdi tabi.genclik kendi aralarında bizlerin cevapları onların cevaplari herkesin dini farklı olabilir herkes kendi dininin cervesinde kendince yorumlar...

• ama böyle bir soru cevap sitesi her açıdan iyi olduğu gibi dini açıdanda güzel olurdu fakat daha farklı tasarımlarla daha farklı bölümlerde.çünki burda genç toplum var kızlar ve erkek dini konuda sorular sınır beyan ederek birbirleriyle enpatı kurarar hayatın gerçeklerini amaç edinebilirler.birbirleriyle aldığı fikirlerle farklı bakış açılarıyla kendilerine yeni bir ışık tutabilirler.

• işte onun içinde ayrı bir site açmak gerek :) çünkü öyle bir toplumuzki birşey demeye gelmez :) eğer karşıdaki senle aynı düşüncede değilse eksiyi basar :) şimdi biri gelir dini konuda der ki namazda şöyle yaptım doğrumu o der hayır yanlış o der hayır doğru sonu çatışma.sonra sorarlar yine üniversitelere neden başörtlü girilmiyor? bence girilsind er cevap gelir hayır girilmesin çünkü böyle olur hayır girilsin böyle olmaz böyle olur der yine çatışma.hassas konular bunlar.o yüzden asıl bilene soru

• güzel kardeşim iyi has da , bu sitede müslüman olmayan arkadaşlar da var , yani siyaset ,din gibi konular çok spesifik konular . google amcada ara istersen , daha iyi olur senin için

0|0
    0|0
    • ben kendim aramıyorum zaten.sadece burda bir cati altında bilgi siparişi vermek amacli kıyastlama degil.

• neden diyanetin sitesine bakmıyorsun

0|0
    1|0
  • e hadi diyelim islam diye bir bölüm açıldı... sen bu avatarla zaten o başlığa girip de yazaman ki, millete abdest mi bozduracaksın bir de?!?

4|1
    1|0
    • :) avatarda aşkın sevimli halini simgeliyor diye koymustum..islam bölümü olsa degiştirirdim emin ol buna.ama iyi yerden yakalamişşin :)

• ;))

• sen zaten yanlış yerdesin marguis

Erkekler Ne Diyor 10

• Kurulum amacı açık : KizlarSoruyor.com karşı cinsle ilişkilerinde soruları olan kızların ve erkeklerin tavsiyelerde bulunarak birbirlerine yardımcı olmaları amacıyla kurulan interaktif bir sosyal paylaşım sitesidir. Bunu aslında kendin de görebilirsin. Her sitenin kendini tanıttığı bir sayfası vardır. Bu sitenin hakkımızda linkine sayfanın en altından ulaşabilir veya link 'ten görebilirsin.

Kategori açmanın sınırı yok ki. Hadi diyelim ki İslam veya Din ile ilgili bir kategori açıldı. Bu defa bayanlar veya bekar erkek arkadaşlar yemek tarifleri kategorisi niye yok demeyecekler mi? Kategori isimlerine bakarsan sitenin zaten ağırlıkla ne amaçla kurulduğu görülebilir. Bunların dışındaki konular için Diğer kategorisi ayrılmış ve kategoriler yeterli.

Bir ay önce benzer bir soru sorulmuştu. İstersen o soruyu da incele : link

0|1
    1|0
  • Arkadaşlar herkesin bahanesi sadece herkes müslüman değil.

Tamam bazı konularda herkes tartışıyor. Ama görüşlerini orada belirtebilir.

Mesela sadece Din diye bir bölüm açılabilir.

Orada isteyen hangi dine mensup ise yazı yazabilir. Bunu bu şekilde atlatmanıza ne gerek var ki. Herkes farklı dine mensup demek biraz saçma.Farklı bahaneler bulsanız daha iyi.

Ama relax89 kardeş şu var ki genelde burada yazanlar sadece ikili ilişkilerle ilgili konuları yazıyor.

Bu nedenle açma gereği duymamış olabilirler.

Ama Din ile ilgili konuları diğer ya da kişilik kısmına yazmanda bir sakınca görmüyorum ben. Tabi site benim değil benim görüşüm bu.

1|0
    1|0
  • Haklısın katılıyorum. Hatta budist soruları nerede?

Şinto dini de eksik. Şinto kategorisi acalım.

Aslında kategoriler upuzun bir coktan secmeli drop list'te gosterilirse 15- 20 kadar kategori cikabilir.

Yemek

Kültür sanat

Tatil

Bilgisayar ve internet

Hobby

Hayvanlar

Dinler ve Ateizm

Sosyal konular gibi...

ama islam kategorisi olursa Şinto ve budizm de unutulmamalı bence.

Amen!

3|1
    1|1
  • kızlar soruyor laiktir laik kalacak.

İbretlik bir paylaşım kardeşim:P

2|1
    1|1
  • Ben nasıl küresel ısınmanın penguenler üzerine olan etkilerini bu sitede aramıyorsam, dini konuda bilmedikleri olan insanların da bunu bu sitede aramamalarını tavsiye ediyorum.

3|1
    0|0
    • senin sorun arastırma konusu oldugu icin burda tabiki sadece yorumlanıyr.insanların bilgilerini dini bilgilerini veyahut biri namaz kılar digerine paylaşir kıldıgında aldıgı duyguyu veya o anki şefi karsılıklı yorumlar digerinin başlamasinada vesile olur.

• Teşekkürler. Bir aydınlanma yaşamadım değil hani.

• Sevgili şakirt (!) biraderim;

Dediğin fasilitenin uygulanabilmesi için, bu sitenin aktüalite ve/veya portal tadında olması gerekir. İyi bakarsan, sol üst tarafta ''kadınlar-erkekler ve ilişkileri'' irdelemeye çalışan bir site olduğunu idrak edersin..

Kaldı ki, sitemizde dini İslam olmayan insanlarda var.. Bu anekdotu, dini Hristiyan olup, T.C. okullarında okuyan ve de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi alıp-almama konusunda opsiyonu olan bir öğrencinin durumu ile kıyaslayabilirsin. Hemen hemen aynı kapıya çıkar..

Hadi Selamınaleykum..

:))

1|0
    2|0
  • bu soruya uygun cevap site açıldığında kızlarsoruyor.com yazısının altında yer alıyo aslında

ne diyor: "Kızlar, Erkekler, ve İlişkiler". yani sitenin asıl amacı kızlar ve erkekler arasındaki ilişkiler diğer konularda sorular için de diğer bölümü açılmış.

1|0
    0|0
    • bunu bilmiyordum.teşekkürler.bence bu herşeyi açıklıyor relak89cum

• Bu siteyi yapan arkadaşlar sizinle aynı hassasiyeti paylaşıyo olsalar bile yapamazlar çünkü biliyolarki böyle birşeyi yapmaya kalksalar biçok yazar bu siteye yazmayı bırakır

Düşünsenize ekşisözlükte islami başlıklara sıkı sansür uygulandığını yada islami koular için bir bölüm falan açıldığını, kim kalırdıki orada?

0|0
    0|0
  • islam hristiyan alevi sunni şaafi yahudi başka? kürt türk alman ingiliz katalan? <= bu tarz şeyler sitede diğer'i adlı bölüm içerisinde kalması bana çok ama çok mantıklı geliyor :)

yoksa,aksi takdirde sitenin amacı kesinlikle saptırılacagına inanıyorum :)

halkımızz beyin gücü malesef birçok şeyi idrak etmekden aciz oldugundan çok şeyi yanlış anlar ve gereksiz tartışmalar olabilir :)

0|0
    0|0
  • diğer bölümü var orada sorabilirsin. ayrıca bu sitedeki herkes müslüman değil ki özel bir islam kısmı konsun. diğer yazan yerde dinle ilgili sorularını sorabilirsin.

0|0
    0|1
    • diğeri düşündüm bende ama diğerlik olmasın farklı olsun diye.

• bende öyle dedim ama islam kısmı demiyor zaten din kısmı diyor aslında. yani herkesin dini olabilir bu yahudide bir soru sorabilir hristiyanda müslümanda budizme inananda

• afedersiniz de din kısmı olursa bilim kısmı da olsun denmeli, sonuçta burası dini bir site değil amacı daha eğlenceli ve bazen +18... din ile alakalı onca forum ve site var, orada da sorulabilir bunlar. ayrıca din ve siyaset sonunda %90 kavga çıkabilen konulardır. bence buna odaklanmak bile sitenin genel gidişatına bile yansır.

Yükleniyor...