İnsan niçin var ?..

Question 8 Bir şeyler okurken gördüğüm cümlenin soruya çevrilmiş hali. Burada kim ne der merak ettim. Bir iki cümle edin bakalım.Gizli: allahın koyduğu taş gibi otur sen.

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Biz bir, kendi kendisinden sıkılmış - bunalmış varoluş (existant) lar yığını idik. Ne birimizin ne de diğerlerimizin burada bulunmak için en ufak bir sebebi yoktu. Her "varolan" kendi içinde, karmaşık olarak belli ve belirsiz bir endişeli tavırla kendini diğerlerine nazaran fazla hissediliyordu. Fazladan (de trop) olmak; bu benim bu ağaçlarla, bu parmaklıklarla, bu çakıl taşları ile kurabildiğim tek münasebet (bağ) idi... J. P. Sartre - Bulantı.

• jean paul.. inceyi çekmişin hafız bu güzeldi işte, bir de allaha kulluk diyenler var dsfgfdsg

• Öncekileri Göster
    • Existentialisme ve Monsieur Sartre lisede kabusumdu. Var olaninsanliga lanet ederdim hep 20uzeri den en fazla 6 alirdim filozofidersinde. Asdhdjdldkd Seni yerime koysaymisim. :))))

• Bihata yapmisim duzelmek isterim filozofi dersim vardi ama turkcede filozofi denmiyor galiba felsefe diyip duzeltiyim onu.^ ^

Kızlar Ne Diyor 9

• Yaratılmak için değil yaratmak için var.

• Yaşamak ve ölmek için.

• tüketmek için varız ...kendimizi tüketicez bir doğal döngü...kendi kendini tüketen bir türüz en salak yaratıklarız..

• kesinlikle.. Birde düşünmek için varız.

• onuda çoğunluk yapamıyor ..

• Popülasyona katkı işte. Çoğalıp gidiyoruz başka bi' bok yaptığımız yok =/

• her şeyi allaha bağlayanlar yok mu..

• allahsızlar! =/

• kulluk icin .cunku kulluğu aklı olan varlık yapar

• kulluk etmek icin variz

• var olamak için var :P öfff beyın calısmıyor uykum geldı

• Nacizane bir türüz. Yaptığımız her şey de gen aktarımı için diğer türler gibi.

• Hata yapip mutsuz olmak icin variz.

Erkekler Ne Diyor 9

• Sınanmak için var.

• Hiç bir şey analamadım.

• en iyi cevabı seçmişsin la yanıtlamıyorum..

• sen de bir yetişemedin

• Ben insanları ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarattım'' mealli ayettir bana göre.Yaratılış amacımız Allahı tanımak ona şükretmek ve ibadet etmektir.

• Tanrı seni özene bezene imal etmiş sen git mal gibi yat emi? demek

• çok soru işaretleri var :/

• orak çekiçi anımsatıyor ondan koyuyorm

• bilmiyorum ki. daha yeni renk bulamıyorlar mk

• oo daha kızların boylarını çözemedik

• Çözemedim ben de

• Koşmak için sanırım. At gibi yarışıp duruyoruz. Ne için yaptığımızda belli değil. Bir şeylerin peşinden koşturup duruyoruz işte.

• Allaha kulluk etmek,salih amel işleyip ahiretini kazanmak.

Yükleniyor...