İnsan niçin var ?..

Question 8 Bir şeyler okurken gördüğüm cümlenin soruya çevrilmiş hali. Burada kim ne der merak ettim. Bir iki cümle edin bakalım. Gizli: allahın... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Biz bir, kendi kendisinden sıkılmış - bunalmış varoluş (existant) lar yığını idik. Ne birimizin ne de diğerlerimizin burada bulunmak için en ufak bir sebebi yoktu. Her "varolan" kendi içinde, karmaşık olarak belli ve belirsiz bir endişeli tavırla kendini diğerlerine nazaran fazla hissediliyordu. Fazladan (de trop) olmak; bu benim bu ağaçlarla, bu parmaklıklarla, bu çakıl taşları ile kurabildiğim tek münasebet (bağ) idi...

J. P. Sartre - Bulantı.

Soran beğendi
    • jean paul.. inceyi çekmişin hafız bu güzeldi işte, bir de allaha kulluk diyenler var dsfgfdsg

• Öncekileri Göster
    • Existentialisme ve Monsieur Sartre lisede kabusumdu. Var olaninsanliga lanet ederdim hep 20uzeri den en fazla 6 alirdim filozofidersinde. Asdhdjdldkd Seni yerime koysaymisim. :))))

• Bihata yapmisim duzelmek isterim filozofi dersim vardi ama turkcede filozofi denmiyor galiba felsefe diyip duzeltiyim onu.^ ^