İnsan niçin var ?..

Question 8

Bir şeyler okurken gördüğüm cümlenin soruya çevrilmiş hali. Burada kim ne der merak ettim. Bir iki cümle edin bakalım.

Gizli: allahın koyduğu taş gibi otur sen.

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• Biz bir, kendi kendisinden sıkılmış - bunalmış varoluş (existant) lar yığını idik. Ne birimizin ne de diğerlerimizin burada bulunmak için en ufak bir sebebi yoktu. Her "varolan" kendi içinde, karmaşık olarak belli ve belirsiz bir endişeli tavırla kendini diğerlerine nazaran fazla hissediliyordu. Fazladan (de trop) olmak; bu benim bu ağaçlarla, bu parmaklıklarla, bu çakıl taşları ile kurabildiğim tek münasebet (bağ) idi...

J. P. Sartre - Bulantı.

• Bihata yapmisim duzelmek isterim filozofi dersim vardi ama turkcede filozofi denmiyor galiba felsefe diyip duzeltiyim onu.^ ^

• Existentialisme ve Monsieur Sartre lisede kabusumdu. Var olaninsanliga lanet ederdim hep 20uzeri den en fazla 6 alirdim filozofidersinde. Asdhdjdldkd Seni yerime koysaymisim. :))))

• ''dinler, varlığına anlam kazandırmak isteyen existant ların sığındığı limanlardır'' q.taro :)

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 9

• tüketmek için varız ...kendimizi tüketicez bir doğal döngü...kendi kendini tüketen bir türüz en salak yaratıklarız..

• onuda çoğunluk yapamıyor ..

• kesinlikle.. Birde düşünmek için varız.

• Hata yapip mutsuz olmak icin variz.

• kulluk etmek icin variz

• Yaratılmak için değil yaratmak için var.

• Yaşamak ve ölmek için.

• Nacizane bir türüz. Yaptığımız her şey de gen aktarımı için diğer türler gibi.

• kulluk icin .cunku kulluğu aklı olan varlık yapar

• Popülasyona katkı işte. Çoğalıp gidiyoruz başka bi' bok yaptığımız yok =/

• allahsızlar! =/

• her şeyi allaha bağlayanlar yok mu..

• var olamak için var :P

öfff beyın calısmıyor uykum geldı

Erkekler Ne Diyor 9

• en iyi cevabı seçmişsin la yanıtlamıyorum..

• sen de bir yetişemedin

• Sınanmak için var.

• Çözemedim ben de

• Koşmak için sanırım. At gibi yarışıp duruyoruz. Ne için yaptığımızda belli değil. Bir şeylerin peşinden koşturup duruyoruz işte.

• bilmiyorum ki. daha yeni renk bulamıyorlar mk

• oo daha kızların boylarını çözemedik

• Tanrı seni özene bezene imal etmiş sen git mal gibi yat emi? demek

• orak çekiçi anımsatıyor ondan koyuyorm

• çok soru işaretleri var :/

• Allaha kulluk etmek,salih amel işleyip ahiretini kazanmak.

• Ben insanları ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarattım'' mealli ayettir bana göre.Yaratılış amacımız Allahı tanımak ona şükretmek ve ibadet etmektir.

• Hiç bir şey analamadım.

Yükleniyor...