Kapitalist / liberal sistemden memnun musunuz?

Kapitalist / liberal sistemden memnun musunuz? Sizce devam mı etmeli, yoksa yıkılmalı mı?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Kapitalist sistem yok olsun artık! Liberal insanlar da istemiyorum ben...

• En iyi cevap için teşekkür ederim kardeşim :)

• Liberal insanlar istemediğin için en iyi yaptım hjjkhjhk

• Evet istemiyorum. Bencil ve kendilerini düşünen insanlardan hep tiksinmişimdir. İnsan dediğin başkalarını da düşünmeli tek yönden bakmamalı...

Erkekler Ne Diyor 19

• Memnunum.

• bide kapitalist sistemin kötü yanı insanın meta haline gelerek yabancılaşmasının salt nedenini Buda insanların topluma bakıs acılarını degişmesine neden olur :) Karl marxsın bir sözü var hocam hep anlatır '' Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser. '' bunu yaşıyoruz Şimdiki ideoloik cagda

• Hiç memnun degilim Liberal olarak ekonomimizde hiç iyi degil kapitalist kurumlar biribiri ile rekabet ederler olan Halka topluma olur Örnek verirsem. A kurulusu zam yapar Halk nasıl öder düşünen yok B kurulusu indirim yapar Halk ona koşar

• güzel.. no problem..

• kapitalist sistem komünizmden iyidir her zaman , memnunum

• Memnunum

• Bilmem,aslında sıkıntı sistemde değil düzende yani bizim milletin %90'ı 5 para etmez her türlü torpili hileyi hurdayı yaparız,sonra da daha büyük oynayanlara laf sallarız. Ayrıca okuyan insanlar emeğinin karşılığını alamıyor,bu ülkede okumaman lazım voleyi vurman için. Başka ülkelerde de var kapitalist sistemler orada halkların refah düzeyi kat ve kat yüksek bizlerden. Her zaman söylerim gene de söyleyimAtatürk bu ülkeye çok fazla bir lider,o yıllarda o zorluklarda günümüzün modernliğini hedefledi ancak, hazır paracılar torpilciler geldi başlara yıllar sonra ve yandaşlar köşe, diğerleri kroşe olarak kaldı

• rahatsızsan arıyım yıkdırtıyım cidden bakk lafı olmaz

• Teşekkürler çok kibarsın :)

• yıktırttım gittim kapitalizm sana kurban olsun
      yarına da eyfel kulesini yıkdırttcam hurdası para eder

• Sistem çökertilmeli yıkılsın böyle bir düzen

• Bu sistemin sonu yaklaşıyor belki goremeyiz bitisini ama yerine gelen ne kadar adaletli olur acaba.

• yıkılmalı yıkılacak insanın insanı sömürdüğü bu düzen

• Değilim ama yapcak bişey yok.

• salt kapitalist bir sistemde asimetrik bilgi olmaz,firmalar arasında oligopolistik,monopol tarzı oluşumlar görülmez,ihaleler,anlaşmalar şeffaftır,denetim mekanizması sıkıdır,büyük ölçekli firmaların toplum yararını gözetici şekilde değil(negatif dışsallık sağlamak) kendi karını artırma gayreti içinde olucu şekilde hareket etmesi vb...etkenler kronik bir şekilde vardır.

• Tamam teşekkürler :)

• biz salt kapitalist sistemde değiliz ki memnun olalım.kapitalist sistemi uygulayan hiçbir ülke yoktur

• Salt kapitalist sistemin tanımını yapabilir misin? Mesela nedir neo liberalizm ile arasındaki fark?

• Ülkenin kaymak tabakası sosyalist , gariban babası geçinenler ise liberal..:DÖnce rolleri değiştirmek lazım bu oyunda:DD

• Güzel dedin :)

• Sıkıntı yok rekabete devam

• Tebessüm ettim :))

• Öncekileri Göster
    • Kapitalizm sidik yarışı bir nevi ama memnunum yani :D

• Liberalizm rekabet üzerine kurulu zaten :) Ama bu rekabet bazen iyi sonuçlar verebiliyor.

• kapitalist sistem kendi kendisini yok edicek bu sözü ünlü bir ekonomi uzmanı söylüyor...

• tek taraflı kapitalizmden hiç memnun değilim, bkz. benim niye param yok lan

• kapitalist liberal sistem devam ediyor mu?

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...