Neden televizyonu hep açık tutuyorum?

Eve girer girmez yaptığım ilk iş televizyonu açmak oluyor. Yemek yapıyor, duş alıyor, kitap okuyor yada çalışıyor olsam da televizyonun sesini hep duymak istiyorum. Üstelik açık olduğu sürece hangi programın olduğuna da aldırmıyorum. Bunu yapanlar çoğunlukta mı?

Nedeni nedir sizce?

0|0
14|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yalnız kalma korkusu, şöyle ki, televizyon kapalı olsa, herhangi bir ses duyuyorsan kesinlikle irkiliyor tedirgin oluyorsun, ama televizyon açık olduğunda bises duysan bile o kadar rahatsız edici bulmuyorsun. Aynı dert ablamda var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yanlızlık her insan bir ses bir varlık ister,birinin varlığını hissetme duygusu ,televizyonu açıyorsun çünkü ses duyuyorsun yanlızlığını bastırıyorsun bildiğim duygular yazarak anlatmak zor yüzyüze olsaydık ve sabahımız birlikte olsaydı eve geldiğinde ilk işin benim evde olup olmadığıma bakmak olurdu televizyon aklına bile gelmezdi,bu çok özel bir konu istersen arkadaş ekle konuşuruz

0|0
    0|0
  • Kendi icinde hala anlam veremedigin sorunlar vardir. Belkide yalnizligini paylasacak kafana gore bir insan bulamiyorsun. Oyleki tv sesini kendine bir dost gibi gorup kendini onunla avutuyorsun ve bunun sen bile farkinda degilsin.

Bu ciddi bir psikolojik sorundur bence. Arkadas cevrene ve ailene olan bagliligini ve iletisimini iyi degerlendir.

0|0
    0|0
  • ortaokul ve lise döneminde annem ve babam çalıştığı için evde yalnız kalırdık kardeşimle o zamanlar alışmış ve her zaman televizyonu açardım. bazen geceleri ikisi de çalışırdı ve evde yalnız olunca o televizyonu kapatıp yatağa gitmez çok zor gelirdi. evdeki sessizlik ürkütürdü. geçen sene televizyonsuz bir evde tek kaldım. sessizliğe alışınca o alışkanlığımı bıraktım. ama nedeni korku sanırım. bu sessizlik, can sıkıntısına düşme, yalnızlık korkusu olabilir.

0|0
    0|0
  • aynen şu an bıle tv acık ben pc takılyom nedenı bılen warsa fuzılı elektrık parası verıyoz galıba

0|0
    0|0
  • Yanlız kaldığında canın sıkılıyor ve yanında konuşan birisi olduğunda huzur veriyor. Bende aynı düşünce içerisine giriyorum bazen mesela bu site gibi birileri ile konuşmak ve dinlemek eylence veriyor.

0|0
    0|0
  • bnde bos evde ne yaparsam yapim acarm mytlaka, ptikolijik galiba

0|0
    0|0
  • şimdide açıkmı televizyon

0|0
    0|0
  • Kendinle başbaşa kalmamak için olabilir mi ?

0|0
    0|0
  • Bence gürültüye alışmışsın, evin sessiz olunca dayanamıyorsun tabi.

0|0
    0|0
  • televizyon gayet gereksiz birşey

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Eğer yalnızsan evde ses olmasını istediğin için bunu yapmak istiyor olabilirsin bende eve gelince ilk işim müzik açmak oluyor.

0|0
    0|0
  • ben de tv sürekli açık tutarm izlesem de izlemesem de hep açıktır. ses olsun yeter

0|0
    0|0
  • Ses olsun, görüntü olsun, yalnız değilim imajı içindir. Kendine.

0|0
    0|0
  • evde ses olması ses olmamasından daha iyi çünkü. ev sessiz olunca insan kendini yalnız hissediyor

0|0
    0|0
  • Yalnız yaşıyorsan evde ses olsun istiyorsundur. Ara ara ben de yaparım :/

0|0
    0|0
  • Yalnız kalma korkusu.

0|0
    0|0
  • ben de aynisini yapiyorum tek bir farkla, sesini kisarim sonuna kadar.

evde yalniz kaldigin icin öyledir.

0|0
    0|0
  • 1- alışkanlık

2-yalnız hissetmemek

0|0
    0|0
  • Evde yalnızsın sanırım...

0|0
    0|0
  • Sessizliği sevmemek.

0|0
    0|0
  • bende öyleyim sessizliğe tahammülüm yok..

0|0
    0|0
  • Yalnızlığı sevmiyor olabilirsin.

0|0
    0|0
  • bi tane muhabbet kuşu al canım.

0|0
    0|0
  • Enteresan :)))

0|0
    0|0
Yükleniyor...