Sizin bildiğiniz ve patlatmadan söyleyebildiğiniz tekerlemeler neler ?

Örnek :

Şu yoğurdu sarmısaklasak da mı saklasak sarmısaklamasak da mı saklasak ...

Şu köşe yaz köşesi şu köşe kış köşesi ortada su şişesi ..

Buyrun.. bakalım en zoru nerden kimden çıkacak ?

Güncellemeler:
Şemsipaşa pasajında sesi büzüşeceseler ... Hadi millet inin çocukluğunuza :)

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Al bu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür, takatukacı takatukaları takatukalamazsa takatukacıdan takatukaları takatukalatmadan al getir. Tabi bunu ezbere hızlı bir şekilde söylemek daha bir zordur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ilkokuldayken çok modaydı tekerlemeler. o zamanlardan kalma:"bir berber bir berbere bre berber gel birader biz beraber berberistanda bir berber dükkanı açalım

demiş"" kartal kalkar dal sarkar, dal sarkar kartal kalkar" bunlarda benden :)

0|0
    0|0
    • İkili hem de :) tekerlemelerin dert görmesin :)

• küçük bir tekerleme kitabım vardı, 20 sayfalık bir şey. onca tekerleme arasından ancak iki tane çıkarabildim :)

• Özet geçmişsin yani , ama güzel örnekler, teşekkürler ... Kışın kestane patlatacak soba yok ama doğalgaz'da bir şekilde olur herhalde , eğlendirir işte :)

• adem madene gitmiş,adem madende badem yemiş.madem adem madende badem yedıyse.adem bıze nıye getırmemiş.)basit ama tek bu.)

0|0
    0|0
    • İlk kez duydum , kolay da değilmiş ..Üzerinden geçmem gerekti anlayıncaya kadar :)

• nergis ; gitmeden önce ... Cobay'ın sunduğu tekerlemeyi bir dene istersen :)

• of of aşmış olayı.)

• siz de mi çekostavakyalılaştıramadıklarımızdanmısın .

0|0
    0|0
  • hiçbirini söyleyemiyorum ama bu var link

0|0
    0|0
  • bende de o sorun var :D hani değişik değişik doktor isimleri varya onları söyleyemiyorum karışık karışık şeylerin hiçbirini söyleyemiyorum :D

0|0
    0|0
    • Operatör yardımcı doçent doktor tarzında mı ya da jinekolojik onkolog mu veya ortodontist ya da pediatrik ümmunoloji gibi mi ? isim değil de dalları mı zor gelen _?

• Orası öyle .. Soba üstünde kestane uyumlu tekerleme patlatmaya hiç benzemez...

• evet orada bombalar patlarken kestane patlatmak hiç olmaz

• Dal sarkar kartal kalkar;kartal kalkar dal sarkar.

Galiba boyleydi.

0|0
    0|0
    • Babam öğretmişti bana da ilk okul dönemlerinde bir türlü söyleyemezdim bunu

Erkekler Ne Diyor 2

• coca colanın 4 kapağa 1 tabak promosyonlu zamanlarında kendimce bir tekerleme uydurmuştum; 4 kapak 1 tabak, 1 tabak 4 kapak diye. Peşpeşe çok hızlı söyleyince olmuyor tabii, tutmadı -.-

0|0
    0|0
  • patlatıyor muyuz

0|0
    0|0
Yükleniyor...