Okuduğunuz en son kitap

son zamanlarda okuduğunuz ilginizi çeken kitap hangisi ?

birde o kitabın içinden bir söz seçip paylaşırsanız en azından içeriği hakkında az çok bilgimiz olur :) belki sayenizde birileri kitap okumaya başlar ?

Güncellemeler:
benim ilk ve son okuduğum kitap :)

fazlasıyla ilgimi çekti ve kitap okumaya teşvik etti beni :)

soğuk kahve-Ahmet batman

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• İlgimi çektikleri için değil elime geçtikleri için okudum :)

Ahmet Altan'ın Kristal denizaltı kitabından.. "Bana yaşattığın mutsuzluklar için yüreğimin derinliklerinden teşekkür ediyorum sana ; seni tanımadan önce yaşadığım sakin günlere lanet ediyorum” diyen Portekizli rahibe Mariana'nın sözlerini cımbızladım, kitabı tam olarak yansıtan cümle olmasa da.

"Yaşamın güzelliği cesurların çılgınlıklarındadır.

Ey yürekli doğan, kanını düşmanınla dövüşte akıttın. Ama bir gün gelecek senin kanının bir kıvılcım gibi sıcak olan damlaları yaşamın karanlıklarında parlayacak ; ışık ve özgürlük için susamış yürekleri tutuşturacak..

Zararı yok, sen öl !.. Cesurların ve kuvvetlilerin ezgilerinde özgürlüğe, ışığa canlı bir örnek, gururlu bir çağrı olursun Doğan !

Bu da Maksım Gorkı'nın Fırtınanın habercisi kitabından yaptığım alıntıydı. Kitabı hiç beğenmeme rağmen iyi ki okudum dedim, sırf bu cümle için. Mazlum'um için yazılmış sanki. Yazar yabancı olmasa kesinlikle Mazlum Doğan için yazıldığına inanacağım. Cesurların kahramanlıklarını övelim diye de hemen aşağısına yazmış. Haklıdır övülmelidir bu kahramanlar. Örnek alınmalı, unutmamalıdır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• dan brown cehennem.

0|1
    0|0
  • Sema Maraşlı - KulakAşık Olurmuş Gözden zevvel

Konuşup gülüşmek güzel de bununla bitmiyor her şey. Aşk kulakla başladığı gibi kulaklada biter, unutma. Kulaktan giren her söz önce kalbe dokunur. Kalbi ya sarar ya sarsar...

0|1
    0|0
  • KOLAY KOLAY KİTAP BEĞENMEM ÇOK SEÇİCİYİMDİR. O YÜZDEN ZÜLFÜ LİVANELİ SERENAD.KESİNLİKLE OKUMALISIN KARDEŞİM. MÜKEMMEL BİR KİTAP.

0|1
    0|0
  • Emma Goldman - Dans edemeyeceksem bu benim devrimim değildir. Önceden okuduğum bir kitap ama tekrar okudum, kadınları seks kölesi olarak gören örümcek kafalı erkekler ve erkek egemenliğinden şikayet eden kadınların okumasını öneririm. Hatta tüm kadınlar okusun, sadece feminist-anarşist bir kitap değildir. Anlayabilen , idrak edebilen bir insana oldukça güzel şeyler katacak bir kitaptır garanti veririm

0|0
    0|0
  • Grigory Petrov - Beyaz Zambaklar Ülkesinde. Her vatansever için umut vaat eden bir eser, kesinlikle okunmalı.

0|0
    0|0
  • dan brown cehennem

0|1
    0|0
  • özlü sözler...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Toprak ana

10 yıl önce okumuştum.. söz değil de bu topraklamı ne konuşuyordu 4 tane çocuğu vardı savaşamı yollamıştı ne hiç hatırlamadım şimdi.. herneyse şimdi yazdımda er ryan gibi oldu

0|1
    0|0
  • Vladimir nabokov: lolita

0|1
    0|0
  • Dan brown'un cehennem adlı kitabını okudum.

Dante alleghieri'den çok güzel bir cümle vardı içinde "cehennemin en karanlık yerleri buhran zamanlarında tarafsız kalanlara ayrılmıştır"

0|0
    0|0
  • Hakan GÜNDAY - Kinyas ve Kayra

0|0
    0|0
  • O gece Gemerek'te -Ahizeyi kaldırıyorum; heyecanlı tok bir ses..."İyi akşamlar!" diyerek giriyor söze. Sonra, "Deniz Gezmiş Şarkışla'da. Çatışmaya girmiş. Haberin olsun!.." diyor ve kapatıyor telefonu...

0|0
    0|0
  • milton freadman kapitalizm ve özgürlük...

0|0
    0|0
  • medeni hukuk

0|0
    0|0
Yükleniyor...