Rusca mi fransizca mi ?

Bu sene unide ekstra bir dil daha secicez.cogu secenegi eledim ama rusca ve fransizca arasinda kaldim.turizm konaklama okuyorum.okulda fransizca gorsem ruscayi bir dil kursunda mi ogrensem? Rus alfabesini biliyorum.ogrenmede zorluk cekmem. Ayrica onumuzdeki yaz fransaya gidip dili gelistirme sansim var.cok kararsizim.iki dil de cok isime yariyor fakat secim yapamiyorum.

Güncellemeler:
Herkesten rusca cevabini aliyorum fakat meslegi goz onunde bulundurmak da gerek :) ruslarin neredeyse cogu ing konusuyor fakat fransizlarda o yok :))

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• bende turizm ve otel işl. okudum. Fransızca derim ben. Ruscayı biraz biliyorum alfabeyi öğrenirim demişsin düşüncen doğru. fransızcayı öğren ruscayı kursla öğrenirsin.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Rusya-Japonya 130 milyon. Japonca varsa ikisi arasında kal bence. Almanlar 80-85 milyon ele gitsin. Fransızlar dahada az küçücük ülke ele gitsin. İtalya 60 milyon onuda ele. Nüfusa göre ders al mantığı budur.

1|1
    0|0
    • Mantigi buysa cinin nufusu daha fazla amerika ingiltereden.dunya dili niye ingilizce.nufusa vuracaksak cince ogreniym ben :)

• Çinceyi bilerek atladım, kolay dil değil. Bak son teklifim, Japonca'yı al yanına Rusça %50 indirim.

• rusçayı sözlükten öğrendim

her sene ekmeğini yerim:DDDDDDDDDdd

0|1
    0|0
  • Bence yanlış biliyorsun ben bodrumda yaşıyorum ruslar ingilizce bilmiyor şöyle dusün ingiltere ve fransa sürekli birbirlerine gecış yapan ülkeler yani etkileşim fazla bizim fransızlar ingilizce konusuyorlar sen galiba kara cahil olanlara denk gelmişsin :)

0|0
    0|0
  • mantıklı aslında dediğin fransızca daha iyi o zaman

0|1
    0|0
  • ikisi arasında tercih yapacak olursam rusça secerdim =)

0|1
    1|0
  • fransızca tabiki

1|1
    0|0
  • Tabii ki Rusça !

Ayrıca güncellemen tam tersi ; İngilizce bilen bir Rus zor bulursun

0|1
    0|0
  • Fransızca matmazel.

0|1
    0|0
  • Rusca banko tercihin olsun Fransızca artık fasa fiso...

0|1
    1|0
  • Rusça tabikide , 1-)İngilizce , 2-)Almanca , 3-)Rusça olmalı...

0|1
    1|0
  • Fransızca

1|1
    0|0
  • fransizca bence..

1|1
    0|0
  • Rusça tabiki ingilizceden sonra çince latince ve rusça gelir ...

0|1
    0|0
  • rusça seç derim ama fransızcada iyidir

0|1
    0|0
  • bence fransızca öğren o daha çok işine yarar

0|1
    0|0
  • Rusça ! Özgür bir dil. ) Adım gibi.

0|1
    1|0
  • rusca derm