Yazdıklarınızı ikinci kez okur musunuz?

Bir insanın yazdıkları, yazı dili kendini ifade etmesini sağlayan en güçlü yol. Kelimeleri yanlış yazmak, yanlış yerlerde kullamak, düşük ve anlamsız cümleler kurmak bana çok itici geliyor. Karşımdaki insanları değerlendirirken en önemli argümanlarımdan biri. Peki ya siz önemser misiniz?

0|0
18|13

En İyi Erkek Görüşü

• Fazlası ile önemserim , anlatmam gerekeni en anlaşılır biçimde yazmak için uğraşırım .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aslında okurum ve dili de fena kullanmadığımı düşünüyorum. Fakat buradaki sorulara cevap verdiğim zaman diliminde genelde iş yerinde ve müdürümle aynı odada olduğum için hızlı davranmam gerekiyor. Bu nedenle yazım hatalarım oluyor maalesef.

Bence bu konuda önyargılı olman kötü. Birçok insan yazı yazarken konuşma dilinde yazıyor ama esasına baktığında çok düzgün kouşabiliyor.

0|0
    0|0
  • Bazen yazdıkların ile yazmak istedıklerın farklı olabılıyor .İkinci kez okumak ve gerekli düzeltmeleri yapmak gerekdiğini düşünüyorum ;)

1|0
    0|0
  • Aynen ben de çok özenirim yazılarıma.İkinci defa da mutlaka okurum.Karşımdakinin beni tam olarak anlamasını isterim.''de'' leri bile ayrılması gerektiği yerde ayırırım.:))) Kelime hataları yapanlara da sinir olurum...

1|0
    0|0
  • 2inciyi bırak 4-5 kez okudugum oluyor düzgün anlamlı olsun diye uğraşıp dururum

1|0
    0|0
  • Okurum, yanlış yazdıysam düzeltirim, bazende kırıcı olmamak için cümleyi değiştirdiğim olur..

1|0
    0|0
  • dikkat ederim mümkün olduğunca anlaşılır yazmaya gayret ederim birkaç kere kontrol ediyorum bazen

1|0
    0|0
  • hem de çok. noktasına kadar dikkat ederim.

1|0
    0|0
  • inan ki önemmem bana insanları şiveleri daha iyi bi tat veriyor

0|0
    0|0
  • hayır klavyeyi hızlı kullandığım için sadec ekelimelerryalnış yazılmışmı diye bakarım çoğu zamanda bunu önemsemem zaten sadece budur...

0|0
    0|0
  • çok güzel hatunlarda pek dikkat etmesem de önemserim.

1|0
    0|0
  • Aynen bende böyle konuları çok önemserim, hatta sms'lerde bile buna özen gösteririm.

0|0
    0|0
  • genelde okumam doğru yazarım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Düşündüklerim parmaklarımdan klavyeye dokülür hepsi bu ...Sadece imla kurallarına dikkat ederim ..

1|0
    0|0
  • Evet ,okurum.Hata varsa düzeltirim.

1|0
    0|0
  • hiç okumam, genelde ilk yazdığım ifade doğru olur, okursam orayı burayı değiştirir, cümlenin bokunu çıkarırım :)))

1|0
    0|0
  • Kesınlıkle okurum.

1|0
    0|0
  • genelde okurum.

1|0
    0|0
  • Okurum.Hatta 2 den fazla okuduğum da olur.

1|0
    0|0
  • Evet genelde.

1|0
    0|0
  • bende önemser ve okurum.

1|0
    0|0
  • evet okurum düzeltirim.

1|0
    0|0
  • Yoo. Yazdıktan sonra okumam yazarken bakarım tabi de.

0|0
    0|0
  • Önemsiyorum...

0|0
    0|0
  • Kendi yazdıklarımı asla okumam ama bana verilen şeyleri çok dikkatle okurum.

0|0
    0|0
  • yazarken dikkat ederim. bazen okurum.

0|0
    0|0
  • ben pek önemsemem karsimdaki insanin ne demek istediigim ianlayacagini varsayarak

0|0
    0|0
  • Evet, genelde okurum.

0|0
    0|0
  • okurum

0|0
    0|0
  • Genelde okurum.

0|0
    0|0
  • dikkat etmiyorum