Türkiyede özgürlük var mı?

Türkiyede insan özgürlüğü ne kadar var herkes hayatından memnun mu ? Ben kendimi özgür hissedemiyorum ya siz

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• bence yok.. halen bazi seyleri kabullenememis insanlar o kadar cok ki :s

1|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 14

• bence bir çok konuda özgürler

1|3
    3|0
  • Özgürlük ama kime göre neye göre özgürlük ?

İlla ki toplumsal bir baskı hissediyoruz ama bunun olması gerektiğine inanıyorum ve özgür oldugumu düşünüyorum.

0|2
    0|1
  • yok

1|1
    0|0
  • Memnun değilim

0|1
    0|0
  • 28-30 Nisan 1960 tarihlerinde polisle öğrenciler arasında çıkan çatışmalarda iki öğrencinin hayatını kaybetmesi ülkedeki ortamı iyice germişti.DP mitingi için Kızılay Meydanı'na gelen dönemin başbakanı Adnan Menderes, bir anda kendini protestocuların arasında buldu. Rivayete göre, o zamanlar öğrenci olan, CHP eski lideri Deniz Baykal, şair Cemal Süreya'nın aktardığına göre ise Vedat Dalokay, Menderes'in “Ne istiyorsunuz” sorusu üzerine başbakanın yakasına yapışıp “Hürriyet istiyoruz” demişti. Menderes ise şu soruyla cevap vermişti: “Başbakanın yakasına yapışıyorsun, bundan büyük hürriyet olur mu?

0|1
    0|0
  • sence var mı?

0|1
    0|0
  • Turbanla hala kamuda calisamiyorlar.

Alkolden, benzinden cok fazla vergi kesiliyor.

Asmalimescitte masalari kaldirdilar.

Barlarda sigara icemiyoruz.

Eylem yapamiyoruz.

0|1
    0|1
    • aynen öyle

• Türban olayını kattığın için eksi aldınız...Herkes özgürlüğü kendine istediği sürece özgür olunamaz..

• yanlış düşünüyorsun dostum isteyen türban taksın isteyen mini etekle gezsin özgürlük budur insanlar özgürlüğü giysinler üstlerine

• ''Biz her şeyi biliriz'' diyen birinin yönettiği ülkede özgürlük mü olurmuş?

1|2
    2|0
  • Tabikide yok.

1|1
    0|0
  • yok .

0|1
    0|0
  • Özgür bir ülkeyiz. sorun olan şey şu sorundaki gibi ne kadar özgür olmalı insan?

Özgürlük dediğiniz şey sınırlı olmalıdır arkadaşlar. Benim kinin başladığı yerde senin ki senin kini başladığı yerde benim ki

0|0
    0|0
  • Yurtdisinda daha cok ozgursun...

0|0
    0|0
  • Kibir yumağı başımızdayken özgürlük inş canım ya

1|0
    1|0
  • neden özgür hissedemiyosun?

0|1
    0|0
    • sen türkiye de birkaç şehir hariç diğer şehirlerde mini etekle sokağa çıksana neler oluyo bu senin için küçük bir örnek sadece

• kimse kimseye karışamaz

• ama karışıyolar işte

Erkekler Ne Diyor 9

• Farkettiyseniz arkadaş hep bayanların yorumlarına cevap vermiş...:)

Elin çocuğu cin gibi...

İşi öğrenmiş popüler konulardan giriyor yurdum erkeği kolay gelsin hafız...:)))

0|1
    0|0
    • yok dostum erkekleri alt kategoriye çıkıyo mesajları o yüzden :) yetiştiremiyorum

• Var diyenlerin şakirt olması ne büyük tesadüf :(

0|1
    0|1
  • ben kesinlikke hissetmiyorum

1|1
    0|0
  • ozgurluğun zerresının bulunmadığı bir ülkede yasıyoruz,ne mutlu bize...

0|0
    0|1
  • ben kürdüm öözgürlüğün ö sünü göremedik daha türkler çok ırkçılık yapıyorlar bize karşı

0|1
    0|0
    • Valla ben yapmıyorum hiçbir kürde bencede yasa çıkmalı ırkçılak yapanlara karşı ağır cezalar getirilmeli diye düşüyorum

• boşwer kardeşim bu saatten sonra ne faydası olacak ahirette ilahi adalet tecelli edene kadar böyle sürecek sanırım

• Şahsen yurtdışında kendimi daha özgür hissediyorum<

0|1
    0|0
  • Daha özgür bir ülke yoktur heralde

0|1
    0|0
  • Ne yapamıyorsun mesela...?

0|0
    0|0
    • abi kız arkadaşını yanına alıp çıksan sokağa hatun birazda fizikliyse bittin bütün gözler üstünde rastalı saç yapsan bakıp bakıp gülüyolar bu mahalle baskısı devlet olayına gelirsek bir bar açmaya kalksan sana en kötü yerleri göstewriyolar yoksa ruhsat yok binlerce örnek var bunlar sadece birkaçı

• İlk örneğindeki olay ülke özgürlüğü ile orantılı değil. Yani yanında güzel bir hatun varken insanlar bakıyor ya da dediğin gibi gülüyorsa bu ülkenin özgür olmadığı anlamına gelmez. Devlet meselesine gelince kötü yer gösteriyorlar olayına katılmıyorum ki turizm işi ilede uğraşıyorum. İnsanlarımızın ağzı ile içmediği gerçeğinden yola çıkarsak, bu bar meyhane tarzı yerlerin yerleşik yaşamın yani halkın yaşadığı yerlerden daha dışarıda olması da bana göre olumlu.

• var

Yok diyen daha ozgur oldugunu dusunuyor bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...