Yozgatlilar nasil olur?

yozgatlilarin ne kültürleri var? ben izmirliyimde ileride belkide esim olacak kisi yozgatli bizi ne gibi kültür catismalari bekliyor bilen varmi?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bak yozgatlı olarak sana söyleym kı yozgatlılar kadar cahil bir toplum yok.İzmir gibi geniş bir toplum degil.Sevgili olayı yok mesela acaip karşılar.Yozgata git dşarda dişi bir varlk zor görrürsn dışarı cıkartmazlar.Çarşılarında bitane kız kadın yoktur.Kızların sevgilisi olunca sankı ırzlarına geçilmiş gbi hissederler.Erkegın kapri giymesine acaip aşşagılayıcı olarak görürler.Evde bir kadın ya da kız varsa belden aşagın görnmycek erkk olarak

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• BİR YOZGATLI OLARAK MEMLEKETİMLE VE KÜLTÜTÜMLE GURUR DUYUYORUM SİZİN GİBİ CAHİLLERİ ALLAH AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN YAZIKKİ SİZİN GİBİ İNSANLARIN BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE YAŞAMASI BENİ BİLE UTANDIRIYOR BENİM ÜLKEMİN HER İLİ AYRI AYRI KAHRAMAN İNSANLARLA DOLUDUR. EN ÇOK ŞEHİT VEREN İLLERİN BAŞINI ÇEKER YOZGATIM KINALI HASANIM VARDIR VATANINA KURBAN OLARAK GÖNDERİR ANASI YAZIK Kİ SİZİN GİBİ İNSANLARIN RAHAT YAŞAMALARI İÇİN CANLARINDAN OLDULAR SİZ İNSANLIKTAN NE ANLARSINIZ ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN EVET DİNİMİZE ÖRF VE ADETLERİMİZE DÜŞKÜN İNSANLARIZ AMA KİMSENİN ETNİK KÖKENİNE BAKMAYIZ DALGA GEÇİP HAKARETLER ETMEYİZ SİZ ÖNCE KENDİ HALİNİZE BAKIN.. ACİZLER.. (ÜZERİNE ALINAN ALINSIN ) SİZLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM SÖYLEYECEK ÇOK SÖZ VAR ASLINDA HARCADIĞIM ZAMANA YAZIK.. AYRICA YOZGATLI OLUPTA BU YAZILANLARI GÖRÜP SUSANLARIDA AYRICA KINIYORUM.. (Fakıoğlu)

0|1
    0|0
    • Sen kendin başkalarının dinine laf atıyorsun yazık size.. gerçekten müslüman müslümanı öldürüyor ozaman bişey demiyorsunuz buraya gelince cahil cahil şeyler paylaşmayın. Bölücülük de yapmayın. Herşey allah ile kul arasında bunu halen anlamıyorsun.. allah akıl fikir versin ne diyimmmm.

• Yazdigin yaziyi oku istersen bir paylasmadan önce!

• Okudum öyle paylaştım.. Sen farklı anlıyorsun ya da öyle anlamak istiyorsun galiba ama ben onu kastetmedim lütfen anlayışlı olursan ne demek istediğimi anlatsın

• heriyin gobeller :D lafı bile yeterli kültür çatışmasında

1|0
    0|0
  • mal oluyorlar genelde.

0|0
    2|0
  • Ben bır yozgatlı olarak sana söleyim cok kültür çatşmaları olr

1|0
    0|0
  • yılanla yozgatlıyı aynı çuvala koymuşlar yılan bu benden daha kötü diye kaçmış çevrede duyduğum bir laf aslını bilmem

0|0
    0|0
  • ben de yozgatlıyım ama yozgatlıların çoğu aç gözlü yobaz olurlar ama araların da benim gibi iyileri de var :)

0|0
    0|0
  • sanki bana yeni zelandaliyla amerikalisiniz

ne catismasi olacak sen izmirlisin ama sagcimisin solcumusun dindarmisin felan asil onlar onemli

dil olarak sivenin problem olacagini sanmiyorum siveli konusuyosa gadasini aldigim :D

0|0
    1|0
  • yozgat genel itibariyle dindar , milliyetçi yobaz insanların yaşadığı bir yer. izmirliysen çok sıkıntı yaşarsın

2|0
    1|2
  • kızları tam bir öküz. görünüşte güzel tatlıdır ama mümkünse konuşmasınlar ya abi o ne öyle erkekle konuşuyo gbi hissediyorum kendimi acayip kabalar

1|0
    2|0
  • Bol şans :) Hemde İzmir'lisin...2 kere bol şans :))

0|0
    0|0
  • Biraz kabalık durumu var başka da ne bileyim izmirden yozgata gelin olmak sıkıntılı gibi aslında :)

1|0
    1|0
  • daş düşebülüğ ayu çıkabülüğ

şive böyle

0|0
    0|0
  • biz otelcilik yapıyoruz yozgatlılar geldiği zaman yozgatlı olduğunu anlayabiliyorum konuşma şekli ve davranışlarındaki rahatlıklarından . geçenlerde fransade ikamet eden bir yozgatlı aile gelmişti yıllar geçmesine rağmen aynı konuşma stili çocuklarıda aynı şeklide konuşuyo çok komikti ya :D

1|0
    0|0
  • aklıma tatlı esprisi geldi :D iyidir ya iç anadolu insanı

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çoğu yobaz ve çakal .

3|1
    3|2
  • Bende yari izmirliyim yozgatli arkadasim var ilk zamanlar Onu hic anlayamazdim konusmalari degisik oluyor bide cok kufurlu konusur Ama cok gulerdim bu duruma :D bide cana yakin en iyi arkadasim :))

0|0
    0|0
  • ziyadesiyle gelenekçiler..el pençe, hizmette hürmette kusur istemezler..arapaşı diye bir yemekleri var. hamur yutuyorlar. bir de yiğidin harman olduğu yerdenler işte..:)

0|0
    1|0
  • Evet gerçekten kaba, rahatına düşkün, aşk işiyle uğraşmayan, kimseye bağlı olmayan kişilerdir daha çok. Bide laf sokmada baya iyidirler, eğer isterlerse yapamayacağı şeyde yoktur. Kendilerine özgü davranış biçimleri vardır. Zekidirler, toplum içinde oldukları halde sevilirler. Ne olursa olsun üzüntüye dışa vurmazlar, erkeklerden daha güçlüdür, gerektiği zaman bunu gösterirler. Kavga sevmezler ama kaşınanları kalırlar. Erkeklerden hiç Korkmaz.

0|0
    1|0
  • Dindar, arkadasimin sevgilisi yozgatli ve adam icin hayat namustan olusuyor.

2|0
    0|0
  • bikere soruyu okumaya başlayınca kültürsüz bu yozgatlılar diyosun gibi oluyor.

şöyle sormalıydın yozgatlıların kültürleri nasıl?bence erkekler tam bir ayı.acayip geri kafalılar.sen bildiğimiz açık giyinen süslü kızlardan sa acayip kök söktürür sana.kabalar.ben yerköylüyüm.burası daha iyi.

1|0
    1|0
Yükleniyor...