Gökgürültüsü-şimşek öyküsünü anımsattı bu bana... :)))

"Ne pahasına olursa olsun, evlenin. Karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, yok fena çıkarsa o zaman da filozof olursunuz."

-Sokrates

Sizce?

0|0
616

En İyi Erkek Görüşü

• Karınız kötü çıkıarsa düşün ha düşün diyor Sokrates. İşin aslı şu ki: ÖMutlu olmaın da filozof olmanın da çok iyi şeyler olduğunu söylemeye çalışıyor. Bunu da ne pahasına olursa olsun evlenin dediği için anlıyoruz. Yani iki sonuç var diyor ve ne pahasına olursa olsun iki sonuçtan biri olacaksa bu iyi bir şey olduğu anlamına gelir demek istiyor. :))

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Bi zamanlar ABD'nin Cem Yılmaz'ı sayılan Sam Kinison'un sözü geldi aklıma..

ABD'de terör eylemleriyle ilgili bir soruya "Terörizm beni korkutmuyor artık. Çünkü 2 yıldır evliyim ve hala hayattayım" demiş usta.. ;)

Tasavvufi anlamda yıllardır "seyir" halinde bir ağabeyim de aynı mevzuda benzer bir cümle kurmuştu:

"Hanımı iyi çıkan nefs-i mutmainne derecesine erişir kolayca.. Hanımı kötü çıkanın ise ermesi, tezkiye makamına çıkması an meselesidir.." :)

Bakalım başka kimler akla mantığa uygun cümleler döktürmüş? :

- Kadınlarda feci olan şey , ne onlarla ne de onlarsız yaşanabilmesidir . (Byron)

- Bir kadın bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelenir, bir erkek ise ancak evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar. (George Bernard Show)

- Havaya ne kadar güvenirseniz kadınlara da o kadar güvenin. (Madame De Genlis)

Finale çeyrek kala:

- Kadın kendi başına ne gül goncasıdır , ne de diken . Koklamasını bilirsen gül , tutmasını bilmezsen diken olur . ( Refik Halid Karay )

Ve final :

- Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır. ( Hz. Ömer )

Özetle: Önemlisiniz ey turuncu nüfus cüzdanlılar.. Bunu bilin ama gözümüze sokmayın :))

0|1
    0|0
  • Sokrates ne çektin be karındannnnnn

boşa fizolof olmamışş

karısına teşekür etmek gerek sokratesi dünyaya kazandırdığı için :D

1|0
    0|0
  • bilmiyorum insalar neden evlenir? yani senin amacın ne? evlenip daha mutşu olmaksa tamam.. ama mutsuzluj varsa evlenmek mantıksız.. zatn mutsuz edecek bir çok neden var insanı şu hayatta..bi de evlenip daha mutsuz olmalı? yoksa huzuru mu bulmalı bilmiyorum:(

0|0
    0|0
  • " sokam onun tezine " Ata Demirer - Tek Kişilik Dev Kadro =)

0|1
    0|0
  • karpuz mu amk bu iyi çıkarsa ne demek

1|0
    0|0
  • fena çıkarsa katil olursun filozof değil!

0|0
    0|0
  • ADAMN DİBİ . ADAM KENDI DERDINI SOYLEMIS DOLAYLI YOLDAN :)

0|0
    0|0
  • erkekte bir faktördür.

0|0
    0|0
  • Aynen öyle kardeşimmmm

0|0
    0|0
  • yalnız bir filozof olmayı tercih ederim...

0|0
    0|0
  • kumar günah ve haramdır uzak dursun benden :P

0|0
    0|0
  • Asla iyi cikmayacak ama

0|0
    0|0
  • filozofluk karın doyurmuyo fikirlerin anca öldükten sonra para ediyo oda benim ne işime yarar

0|0
    0|0
  • Aşkı özgürce ve sınırsızca yaşadıktan sonra nerede ve kiminle olduğunun bir önemi yok.

0|0
    0|1
  • o hikaye neymiş yahu?

0|0
    0|0
    • Gökgürültüsü-Sağanak olmalıydı :))

Aktarıyorum:

Filozof Sokrates ve eşi bir türlü iyi geçinemezlermiş... Bir gün eşi, Sokrates'e verip veriştirmiş... Ağzına geleni söylemiş... Bakmış kocası hiçbir tepki göstermiyor, bir kova su alıp başından aşağıya boşaltmış... Bunun üzerine filozof: "Bu kadar gökgürültüsünden sonra bir sağanak bekliyordum zaten..." demiş,

• hı evet, biliyormuşum :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Sokrates demekki evliliğinde mutsuzmuş :).Adam dünyanın en sevilen filisoflarından biri.Demekki adam çok mutsuzmuş :) ama merak ediyorum bunları yazınca eşi ne düşünüyordu.Sonuçta inceden inceden eşine gönderme yolluyormuş :).Ah Sokrates ah.

0|1
    0|0
  • hahaha haklı vallahi...

aynısı bayanlar içinde geçerli...

1|0
    0|0
  • resmen kumar oynamak

0|0
    0|0
  • :) şimşeğin hikayesi ne

0|0
    0|0
  • Umut her daim vardır diyor aynı kişi.

0|0
    0|0
  • Sokrates bile milleti gaza getirmeye çalışıyor :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...