Müzik enstrümanı çalabilme yeteneğinin ilişkilerde bir artı olduğunu söyleyebilir miyiz?

Müzik enstrümanı çalabilme yeteneğinin ilişkilerde bir artı olduğunu söyleyebilir miyiz?

Hoşlandığınız kişinin bir enstrümanı çok iyi çalabilmesi ona daha çok ısınmanız için sebep olabilir mi?

Örneğin gitar çalan erkekler, keman çalan kızlar vs. hep çekici geliyor sanki..Ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• bu aslında yaptığı işe verdiği değerle doğru orantılı.

enstrüman çalmaktan kastımız ne mesela: bir çalgıyı eline aldığında onda rahatsız etmeyen sesler çıkarmayı başarabilmek mi, yoksa gerçekten hakkını vermeye çalışarak hem teorik hem de pratik bir yaklaşımla müzikte kendini geliştirmeye çalışmak mı? iki insanın durumu çok farklı oluyor inan.

çocukluğumdan beri müziğe ilgiliyimdir, uzunca diyebileceğim bir süre keman dersleri aldım... fakat sonra ne oldu? kemanımı kutusuna koyup kitaplığımın üzerine kaldırdım, şu anda sadece iyi bir dinleyici olmaya çalışıyorum. çünkü o enstrümanla bütünleşemedim. yaptığım şeyi bir türlü benimseyip o kemanı kendi uzantım gibi hissedemedim. öyle olunca da parmağıma taktığım bir yüzükten daha anlamlı olmadı tabii.

ha ergenken pek güzel hava attım keman çalıyorum diye, ama inan belli bir yaştan sonra yemiyor bu numaralar!

ama bir arkadaşım var mesela çok küçük yaşlardan beri piyano çalan. kendini resmen müzikle yoğurup olgunlaştırmış bir insandır. her türlü müzikal deneye açık ve heveslidir, buradan gelen müthiş bir iletişim ve empati yeteneği vardır. ayrıca evde gün sonunda stres atmasını sağlayacak bir piyanosu olduğundan mıdır nedir, müthiş keyifli ve zor sinirlenen bir insandır.

gel gör ki, onun piyanosuyla aşk boyutunda bir ilişkisi var, bu da herkesin yakalayabileceği bir şey değil.

belli bir yaşta iken elinde enstrüman gördüğün delikanlılar veya kızlar daha cazip geliyor gerçekten. çünkü bu o kişinin hayatta var olmak adına farklı ve hatta naif bazı yollar denemeye açık olduğu gibi bir izlenim yaratıyor. bu bazen doğru da çıkabiliyor, istisnai olarak! ancak belli bir yaştan sonra, adam olmak için daha kalifiye bazı nitelikler gerektiğini idrak etmeye başlıyorsun, enstrüman çalıyorsa da bu onun kişisel güzelliği olmaktan öteye gidemiyor...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Vallahi olabilir aslında ama benim o şekilde bir yeteneğim olmadığı için kıskandığım çiftlerle ilgili derhal "davulcu veya zurnacıya kaçmak" özdeyisini kullanırım muhtemelen :)))

1|0
    0|0
  • Valla eşimin ud çalabilmesini hayal ederim bazan. Ama öyle elzem bişey değil. Küçük bir artıcık.

1|0
    0|0
  • Cevap bile verilmeyecek bir soru fakat şunu belirtmek isterim ki; "Müzik bir yaşam tarzıdır,yaşam bir başkasına satılmaz."

1|0
    0|0
  • biraz hava katıyor o kadar. Sonra tanıyınca bir kac gün gecirince ne halt oldugunu anlıyorsun karsındakinin isterse kontrbass calsın farketmez o saatten sonra eger kızda cekicilik namına bir numara yoksa.

1|0
    0|0
  • olsaydi ne gulerdim :D bulusmaya piyano ile gidiyormusum :D dur hayatim sana bir liszt nocturne 3 calayim da asik oluver...

1|0
    0|0
    • Demek istediğim bu değildi tabi ki :) Mesela onunla bir doğum günü partisinde tanıştınız.O gün hep sizin gözlerinize bakarak gitar çaldı felan.Etkileniyor insan :)

• o ilk izlenim icin bin tane kriter var, tip boy pos gorunum kasi gozu gulusu sesi... oo enstrumana gelene kadar...

• eh o da doğru :)

• Kesinlikle abi, hele vasıfsız (kaşar) kızlar lop diye kucagına atlıyorlar emin olun :D

0|1
    2|0
  • Sesinde güzelse tabiki :)

0|0
    0|0
  • Hep Çello çalabilen bir kız arkadaşım olsun istemiştim aslında. Bence karakterine artısı vardır...

1|0
    0|0
  • yok böyle bir şey, aksine keman çalan biri olsa başımda biraz başka yerde çal filan derdim.

0|0
    0|0
    • hadi ya :)

• yok emin ol bir erkeğin pek sallayacağını sanmıyorum illa ilişkide artı istersen benden tavsiye pes (playstation 3 ) oynamayı öğren bundan etkilenmeyecek erkek yoktur :)

• haha :D haklısınız, bu tüyoyu dikkate alıcam :D

Kızlar Ne Diyor 7

• olabilir evet :) keman çalıyorum ve erkekler bununla ilgileniyor , ama tabi o yüzden yaklaşanlarla da pek ilgilenmiyorum :D

1|0
    0|1
  • Müziği seven, bir şeyler çalmaya hevesli erkekler oldu hep hayatımda. Sırf bu yüzden bir ilişki yürümez, yürümedi de (benim için), ama kesinlikle büyük bir artı.

Ortak nokta müzik olup da yakınlaşmanın keyfi güzel.

0|0
    0|0
  • Hoşlandığım kişinin bir ensturman çalmasını istemezdim.

Uzun süredir Ney üflüyorum, ilişkilerimde bir + olmadı ama elbette o çevreden pek çok dost edindim.

0|0
    0|0
  • etkileyici olduğu kesin :)

0|0
    0|0
  • Yooo yaşım biraz küçükken gitar çalan erkekleri havalı bulurdum.Ama şimdi sevip sevilmek yetiyor bana...

0|0
    0|0
  • Bana çekici gelmiyor yani bu onu bir adım önde göstermez ama severim bana çalsın olmadı ben ona çalarım :)))

0|0
    0|0
  • böyle insanların çevresi de geniş olur. piknikte gezide hep aranılan isimlerdir kendileri. dolasıyla bi popularite, bi özgüven, ilgi alakaya maruz kalabilirler :)

ama kendi adıma konusursam, etkilenmiyorum enstrumandan.

0|0
    0|1
Yükleniyor...