Ermeni soykırımını anlatan kısa bir tarihi yazı var mı?

baktığım bütün sitelerde çok uzun yazılar var ama bana kısa bir anlatım tamamen yeterli fakat öylesini bulamadım. sizin bildiğiniz bir site varmı bana ermeni soykırımını anlatacak kısa bir yazı?

Güncellemeler:
ona mi takildiniz ? sözde soykirim olsun o zaman. simdi linkleri alayim.
yardimci olmayacaksaniz YAZMAYIN ! buraya sirf gazinizi cikartin diye soru acmadim ! Link vermeniz tamamen yeterli.
tarihsel bir yazi istiyorum ben hem ! oraya da dikkat etseydiniz sinir küpüne dönüp laf sokmadan !

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• ermeni soykırımına fransızım güzelim, öyle birşeyin varlığından haberim yok.

Aksini iddia eden herkese çokta fifi, dogmatik takılıyorum, çünkü ben bu topraklara tapıyorum, İstanbulda benim, İzmirde benim, Karsta benim. O adalar da bizim de İtalyanlar kurnazlık yaptı, Kıbrısta bizim de İngilizler Oyun yaptı vs.vs.vs.vs.

Yaprak Sarmasıda benim, baklava da benim, rakı da benim.

At,avrat,silah benim. Sıkıldım bu muhabbetlerden. :D:D

1|1
    1|1
    • Şimdi aramızda çok sesliliği savunup, benim kişisel ve yöresel menkıbeleri yaşamak istememe ayar olanlar çıkabilir, onlar zaten kendilerine muhalefet.

• o sürüdeki koyunlari kendi elleriyle kurban edecek o ciftciler ama koyunlarin haberleri yok

• tamammmm, muah. öptüm, yeter

Erkekler Ne Diyor 11

• Güncellemeye cevaben;

Evet ona takıldık... Sözde Ermeni Soykırımını anlatan yalan dolan site arıyorsanız ermeni kaynaklı bir ton bulursunuz... Ermeni dilinden anladığınızı varsayıyorum...

1|0
    1|0
    • madem soykirim yok o zaman soykirim olmadigini anlatan bir yazi yolla

• Sende bana soykırımı anlatan yazı yolla..

Bak tatlım amacın ne ise onu yaz buraya.. Güncelleme yapıp millete sataşıp durma...

Provakatör mü olmaktır derdin ne dir anlamadım.. O kadar cesursan da kaldır şu gizli kullanıcıyı..

Buyur bu arada burdan yak link

• Ermeni soykırımı yok ki , yazısı olsun .

1|0
    1|0

• bu soruya bu cevabi vererek benim zamanimi bosa harcadin

• Peki , ermeni soykırımı ile ilgili yazı aramaktan daha fazla harcayabileceğimi sanmıyorum .

• Arşivlerde bu bilgiye çok rahat ulaşabilirsin. eğer detaylı bilgi istersen seni, Hocam Prof. Dr. Enis Şahin'in kitaplarını ookuyabilirsin. Türk Tarih Kurumu-Ermeni Araştırmalarındadır kendisi. eğer istersen bende yardımcı olabilirim, Bir tarihçi olarak.

0|0
    0|0
    • benim sorunumu kimse anlamadi burada ama ben kisitli bir zamanda fazla derine inmeden sadece yüzeysel bilgiler edinsem de yeterli ama sitelerdeki yazilar cok uzun ve karmakarisik. kisa bir özet gecmem lazim. cünkü ben daha cok şu an gündemde olan olaylarla alakali bir proje hazirlamam lazim fakat milletin olayi anlamadi icin de tarihi cok kisa özetlemeliyim.

• Arşivlerimizde herşey mevcut. adamlar bu konuda arşivlerini açmıyorlar, açamıyorlar. Çünkü böyle bir belge ellerinde yok. Biz Türkiye olarak gelin karşılıklı arşivlerimizi açıp müzakere edelim diyoruz ama ellerinde yazılı bir belge olmadığından Ermenistan devleti buna yanaşmıyor. Bir soy kırım kesinlikle yok. ama nüfus mübadelesi söz konusu. bunun nedenleri de var. ama seni burdan aydınlatamam... kitap okumayı denemelisin. merak ettiğin bişi varsa sor. herşey milli mücadele döneminde başlıyor.

• Öyle bi soykırım mı var?

1|0
    1|0

• ermeni meselesi diye bir kitap var.

0|0
    0|0
  • rus igalinde erzurum kars ve ermeni çeteleri adlı kitapta bişeyler bulabilirsin

0|0
    0|0
  • öncelikle ''ermeni soykırımı yalanı'' desek daha doğru olur.

1|0
    1|0

• link

ayrıca discovery'nin 1. dünya savaşı belgeselinde ermenilerin yaşlı, hamile, çocuk dinlemeden öldürdüğü insanların toplu mezarları da bulundu. kimseyi durduk yere göç ettirmediler yani.

• Öyle birşey yok yazılanlar yalan tarihi bir gerçekliği yok.

1|0
    1|0

• olmayan şeyin yazısı da olmaz

1|0
    1|0

• sozde soykırım demen lazım

1|0
    2|0
    • nerden cikti bu soykirim iddaalari? anlat bakalim havadan düsmedi ya mutlaka zamaninda birseyler olmus ama bu soykirimmidir degilmidir anlatin hadi

• tüm tarih kitaplarında ola birşey lise inklap tarihi kitaplarında bile vardı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• modernleşen türkiye'nin tarihi diye bir kitap var, iletişim yayınlarından çıkan. yazarını hatırlamıyorum ama önemli bir kitaptır, batılılaşma hareketine giren osmanlı'dan başlayarak 1960'lara kadar gelir. küçük bir bölüm olmakla birlikte, tehciri de anlatır o kitap. bence bu konuyu ilk olarak o tarihsel süreçte okuman, senin için yardımcı olabilir.

bunun dışında pek çok büyük kitapçı, ermeni sorunu tarihi ile ilgili özel bir bölüme sahip. mesela istanbul'da isen, kadıköy'deki alkım kitapçısına gidebilirsin, o da bahsettiği o özel bölüme sahip olan kitapçılardan biri. Orada soykırımı savunan yazarları da, yaşananlara niçin soykırım denemeyeceğiini anlatan kitapları da bulabilirsin. sana tavsiyem, bu tarz kitaplar alırken kaynakçalarını kontrol etmen; ne kadar çok ve bağımsız görüşleri savunan kaynak eser kullanılmışsa, tarihi anlamana o kadar yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • yok

soykırım yok yazı da yok!

0|0
    1|0
  • O sözde soy kırımı anlatan gerçek bir yazı bulamazsın,çünkü öyle bir olay yok! Arıycaksan ermenilerin Türkleri nasıl katlettikleriyle ilgili bir çok sağlam kaynak var!

0|1
    2|0
    • link ver o saglam kaynaklari anlatan

• xper seviyem linki yollamama yetmiyor ama şöyle yazıyım sen bakarsın bulabilirsen tabi..

ww.ermenisorunu.gen.tr/turkce/katliamlar/azerbaycan.html eksik yazdım sen anla oraya gir ve yazılanları iyice oku!

ww.turksolu.org/217/erdem217.htm bunda aynı şekilde!

• nasıl yok ? lisede öğrendiğiniz tarih bilgilerinizle insanlara burda ahkam kesiceğinize inin bi halkın içine de at gözlüklerinizi atarak sorun soruşturun.

0|0
    0|0
  • Guzelim burada arayacagina yaz internete uzun da olsa yarim saatini ayir ogren. Hem senin dedigin gibi saçma yorumlar gormezsin.

0|0
    2|0
  • Var oldugunu nereden biliyorsun

1|1
    3|0

• Canim biraz haber izle, gazete oku dunyadan haberin olsun. Kulaktan dolma iki lafla buraya birseyler yazma.

• okumayı sevmiyorum yüzeysel bilgi edineyim yani diyorsun?! :)

0|0
    0|0
    • zamanim kisitli diyorum

• tskler my-special

• önemli değil

• vikipedi de olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...