KURAN'ı türkçe okuyan var mı?

ben okudum diyanet mealini

hiç bişey bilmiyomusum bence herkesin 1 kere okuması şart

okuyanlar varsa görüşlerini alalım

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkürler okuyanlarınkıni Allah kabul etsin inş.

okumayanlarda tavsiyem bence ölmeden yapılcak en önemli iş budur

Allah'ın gönderdiği bir kitap neler söylemiş bir bakın bakalım (:

0|0
17|11

En İyi Kız Görüşü

• aynen okudum cok kafama takılan yer oldu

0|2
    0|0
    • sıze tavsıyem kafanızın karıstıgı yerlerın tefsırını de okumanız. Aksı takdırde meal acık degıldır ve bılmeyen bır ınsanı ımanından bıle edebılır.

• o zaman sımdıden ıyı okumalar derım sıze :)

• ben bunu bır gorev olarak dusunuyorum, her müminin görevi, uyarmak ve davet etmek, bu tur konularda erınmem, az bıle yazdım tesekkur etmene gerek yok o yuzden:) yıne de rıca ederım :)

Kızlar Ne Diyor 16

• bazı yerlerını okudum tamamen okumadım

0|2
    0|0
  • okumayı düşünmedim ama okumadım. İnşaAllah en yakın zamanda okuyacağım. İyi ki hatırlattın

0|2
    0|0
  • Mealden ziyade tefsir okunmasını önerîrim çünkü hiç bir çeviri yüzde yüz çevirilemez.

1|1
    0|1
  • Evet okuyorum

0|3
    1|0
  • Anlamını bılmedıkten sonra hıcbır faydası kalmıyor kı. Anlamını bılmedıgımız seyı nasıl uygulamaya dokelım?

Ayrıca mealden zıyade tefsırı tavsıye ederım. Sadece meal bır ınsanı ımanından bıle edebılır cunku acık ve net degıldır, bu sefer cok celıstıgını dusunursunuz.

0|2
    0|0
  • bazi yerlerini okudum ama okudukcada aklimda tuhaf tuhaf sorular oluyo ,tam anlamadigimdandir galiba

0|1
    0|0
    • o bende de oluyoda çekişki varmış gibi tefsirli oku herşeyin açıklaması var

• çelişki dicektim yanlış yazdım (:

• aynen ya kotu kotu konusuyorum sonra kalbimde ;(

• Babamla turkce okuyoruz.

0|3
    0|0
  • Okumadım, ama düşünüyorum okumayı.

0|1
    0|0
  • defalarca okudum

0|1
    0|0
  • hayatimda hic kuran okumadimki. ama internetten dua arastirip okudum

0|1
    0|0
  • okudum.. insan alamıyor kendini okudukça okuyorsun..

0|2
    0|0
  • Kuran mealinin hepsini okumadım ama bazı ayetlerini okudum, Allah hepsini de okumayı nasip eder inşallah,arapçasından okumak güzel ama mealini okursak her şey daha anlaşılır hale gelir ve hayatttaki bazı doğruları öğreniriz

0|1
    0|0
  • Okuyorum şuan.

Tavsiye ederim, insan boşluklarını dolduruyor sanki..

0|3
    1|0
  • zaman zman açıp okuyorum

0|1
    0|0
  • Tamamen okudum bitirdim .

0|2
    0|0
  • Okumak isterimm fakat turkcesini degil. Gercek kurani yani arapca olanini,cunki farkli dillerde sacmaladiklarini dusunuyorum.

0|1
    2|1
    • 1 kere türkçe de oku ama anlamak için

• Muslumanim fakat pek inancim yok, Allahin varligina inaniyorum ama biz kullaeini surekli sinamak istemesi beni dusunduruyor. Hep obur dunya diye kwndini kandieiyor insanlar gibi, eger allah biz kullarini gercekten seviyorsa durust olmamiza,kul hakki yemememize bakmali namaza,oruca veya diger sartlara degil. Hos bizi seven dogru yolu gosteren biri niye sart sunuyorki bize. Afetsin beni ama ben inancsizim,icimden gelmiyor ibadet etmwk. Ama zwekat veririm. Onu insanligin kurali diye gorurum.

• bununla ilgili bişey vardı açıklaması uzun direk cennete ya da cehennemede de giderdik ama o zaman cehenneme gidenler neden biz bişey yapmadık ki diye karşı çıkarlardı o yüzden dünyada gönderildik

kalu bela diye bişey var bide levhi mahfuz belki biliyosundur ama bilmiyosan bir bak bence

Erkekler Ne Diyor 11

• Okudum ve ateistlerin anlattığı gibi kötülüğü emrede bir kitap olmadığını gördüm. Müslümanlar kuranı okumadıkları için bazı ateistler müslümanları ayetlerle kandırıyor. Ya ayeti değiştirerek olmayan cümleler ekleyerek yazıyor ya da kırparak yazıyor ya da hiç olmayan bir ayet yazıyor. Ben buna çok şahit oldum. Kuranı hiç okumamış olan müslüman da ona inanıp gerçek olmayan ayeti savunmaya kalkıyor ve komik duruma düşüyor. Kuranı anladığımız dilden okumak daha faydalı. Okuyunca hak kitap olduğunu anlıyorsunuz zaten

0|2
    0|0
    • her müslümanın okuması gerekli zaten

• okudum ama Kuranın arapçasını okumak isterim çünkü mesela arapçadan türkçeye çevrilen bir kelime yanlış anlama gelebiliyor mesela kuranda namazı 3 vakit olarak gösterir ama türkçesinde ama arapçasında 5 vakit çünkü bir kelime var orda o çoğul anlama geliyor arapçada ama türkçede tekil okunuyor ve bazı insanlar burda kendi kendilerine çelişkiye düşüyor.

0|1
    0|0
  • bence Türkçesini okumak en mantıklısı,onu hakkıyla okuyup yaşarsak her şey yolunda gidecektir çünkü onu anlayan insan Allahtan korktuğu için kötülük yapmaya eli varmayacaktır.bizler birbirimize kazık atıyorsak,yalan söylüyorsak,çıkar için kul hakkı yiyorsak kuranı hakkıyla okuyup anlamadığımız içindir.kuran insanı bu tür durumlardan uzak tutar

0|1
    0|0
  • 3 defa okudum

0|2
    0|0
  • Meal değil Tefsir okumanızı öneririm

1|1
    0|0
  • ben hep türkçe okuyorum zaten arapça hiç bilmiyorum okusam anlamıycam ki..zaten her kez kendi dilinde okuyucak ki anlıycak...

0|2
    0|0
  • ewt türkçe meali o kadar etkileyici din çok hassas bazen diorm gidecek yerimiz yok

1|1
    0|0
  • okudum Enfal 1= peygamber ve Allahındır Enfal 41= savaş ganimetlerinin 5/1 peygamberin ve Allahındır yazıyor

Enam 108 = Allahtan başkasına tapanlara sövmeyin yazıyor

Bakara 171 - Araf 176 - Araf 178 de Allah başkasına tapanlara sövüyor

0|0
    0|2
    • evet baktım gayet doğru söylüyor.peygamberimize bu ganimetler ne olacak diyorlar,Allah ve peygamber hüküm verir diyor,ki vermişte.

• gerçekten böyle düşünüyosan bir uzmana sor ya da internette bir sürü site var

bence çelişkilere düştüm okurken ama öyle değilmiş aslında mealden kaynaklanıyordur bence bir sürü meal var

• olabilir

• okudum ama pek anlamadım

0|1
    0|0
  • okumadım, okumamda, günümüze kadar değişmeden geldiğine olan inancım %0.0

0|0
    2|2
  • 4 kere okudum. sonra tefsırınıde okudum tefsırde o kadar zorlama yorumlar yapmıslarkı ınanamadım. ve ıslamı terketmenın daha uygn oldugunu dusundum ve dınlerın uydurma olduguna ıkna oldum

0|0
    1|1
    • 4 kere okuyupta bu kanıya vardıysan aklından şüpheliyim

• yok gazetelere cıkıp duyurmam herkesın yasam tarzı kendıne.. ınege tapan adamada saygı duyarım ben ..dını karalamak adına propaganda yapmam bı soru sordun cevap verdım.gormek ısteyen herseyı gorur.. goremeyen de onların kalbleri vardır ama anlamazlar; gözleri vardır ama görmezler; kulakları vardır ama işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibi hatta daha sapıktırlar. İşte bunlar gafillerdir. ayetıyle avunmaya devam eder

ıyı geceler

• hahaha mağlubiyetin kılıfıda hazır

doğru herkesin inancı kendine bundan sonra da 1 cevap bile yazma yordun benı zaten konu da kapandı

Yükleniyor...