Komünist Liberalizm :O

link

Bu kitabı okuyan var mı? İlgimi çekti baya. Adam zıt ideolojileri birleştirmiş.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• ufuk uras döneminde ödp denemişti bunu, özgürlükçü sosyalizm adı altında. sonra uras tayfası ödp'deki devrimci-yol çizgisindekiler tarafından partiden şutlandı tabi. sosyalizmin zaten kendisi özgürlükçü olur. özgürlükçü sosyalizm ne alaasen.

ahmet insel ve bilgi üniv'in eski hocası (kimdi o yaw, yüzü gözümün önünde ama ismi aklıma gelmedi bir türlü) ise "sol liberal" tanımını coşturmuşlardı akp'nin ilk yıllarında. 2007'den itibaren akp faşizmi iyice su yüzüne çıkmaya başladıkça sol liberallerin halk üzerindeki etkinliği azaldı ve şu an bitmiş durumda. tekrar canlanmak için sol liberal tayfa edp'yi kurdu, o da yükselemeden düştü.

bu akıma yakın olan diğer bir örgüt de genç siviller'di. bu da 2007 seçimlerinden sonra battı.

liberal sol özellikle 2000'lerden itibaren türkiye'de değişik fraksiyonlar deniyor. bakalım bundan sonra hangi taktikleri deneyecekler.

1|0
    0|0
    • Bu akımı savunan şu parti var şuan:

link

• sahi bunu kurdular. edirne'de bir arkdşım var. cliff'çi troçkistlerden. yeşiller ve sol gelecek'in eğitim kitabı çevirilerini yapıyor. adamla her gün kavga ediyoruz (:

• DSİP'te öyle. Cliffçi troçkist :D

• Solcu fabrikatör O_O

Benim de ilgimi çekti, hemen yarın gidip alayım ve 20. sayfasında sıkılıp bırakayım

1|0
    0|0
  • ben okumadım ama okuyan vardır

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...